Legend of Mana - Czarny ekrean (ePSXe)

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
Nevena
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 06 lutego 2006, 18:33

Legend of Mana - Czarny ekrean (ePSXe)

Post autor: Nevena »

Otóż problem mam bardzo wredny. Posiadałam wersję LOM w formacie .mdf co bardzo ładnie udało mi się skonwersować na .ISO. Jednakże, po uruchomieniu przez ePSXe (usatwienia były takie same jak w zamieszonym na serwisie www.emuinfo.pl Packu do wersji 1.6.0, we wszelaki sposób próbowałam je również modyfikować, co nie przyniosło żadnych rezultatów, zresztą) pojawia się bardzo elegancki czarny ekranik. Nie sądze by był to progblem z niewłaściwą konwersją, czy też pluginami. Najfajniejsze jest to, że gra wcześniej działała bez zarzutu (na tym samym emulatorze i ustawieniach). Pechowo musiałam formatować PC i po formacie oraz ponownym zainstalowaniu emulatorów i reszty zabawek gra już się nie odpala.

W czym leży problem? Czy to może brak jakichś uaktualnien do windowsa? Czy to jednak emulator? Czy może zła wersja gry? (Wcześniej posiadałam ją z innego źródła) Parszywie denerwuje też fakt, że gra chodzi przez takie emulatory jak Virtual Game Station (ale nie używam bo ten emus mnie irytuje i jest niewygodny) więc czemu ePSXe tego nie trawi?
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Jestes pierwsza, ktora przeszla obok tego miniporadnika obojetnie. Gratuluje. :]
Nevena
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 06 lutego 2006, 18:33

Post autor: Nevena »

Tylko że ten pordanik za bardzo mi nie pomaga. Ani sterowniki, ani Force Aspi, którego wcześnije nie miałam... Hhm.
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Nevena pisze:Tylko że ten pordanik za bardzo mi nie pomaga. Ani sterowniki, ani Force Aspi, którego wcześnije nie miałam
Dobrze byloby, abys doczytala do konca.
Nevena pisze: Posiadałam wersję LOM w formacie .mdf co bardzo ładnie udało mi się skonwersować na .ISO.
Pytanie - po co? ePSXe lyknie MDF bez zajakniecia, a nawet jesli mialby odmowic wspolpracy, pozostaje najlepsze rozwiazanie, czyli podmountowanie obrazu pod virtual drive [patrz: ostatni akapit poradnika]. I tego radzilbym sprobowac
alien
Senior
Senior
Posty: 210
Rejestracja: 03 marca 2003, 18:45

Post autor: alien »

A skad masz gre ?? z netu czy z orginalu ??? :P
Obrazek
Nevena
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 06 lutego 2006, 18:33

Post autor: Nevena »

Hm, myślałam że ePSXe .mdf nie czyta. W każdym razie, trick z montowaniem virtual drive też nie działa. Jeśli chodzi o wersje gry to mam, hm domową kopie z orginału, że tak powiem.

Może coś komuś podsunie fakt, że gra nie chodzi również na SSSPSX , który zdaje mi się pod pewnymi względami podobny do ePSXe. Ale przez VGS nadal się odpala.
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

1. Jesli to nie stanowi problemu, zrzuc gre do obrazu ponownie za pomoca Alcohol120% lub CloneCD [podejrzewam, ze bedzie bez wiekszego znaczenia, ktorego programu uzyjesz]. Uruchom LoM poprzez File > Run ISO.

2. Byc moze ale to byc moze, nalezaloby zgrac dane subkanalowe.Tutaj masz dokladne info + krotki instruktaz odnosnie subkanalow . Warto sprobowac.

3. W razie jakbys nie odniosla porzadanego rezultatu, skopiuj log z debugger'a [tego czarnego DOSowego okienka, ktore aktywuje sie poprzez ePSXe > RUN > Enable logs]. Log ma byc PO otrzymaniu czarnego ekranu, tj. kopiujesz tresc po wyjsciu [Escape] z "wiszacego" ePSXe.

4. Zerknij jeszcze tutaj. Na podanej konfiguracji emulatora i pluginow, gra w LoM byla nieskazitelnie bezproblemowa. Zastosuj u siebie analogiczny konfig [przy czym smialo mozesz stosowac plugi w nowszych wersjach].

EDIT

Może coś komuś podsunie fakt, że gra nie chodzi również na SSSPSX , który zdaje mi się pod pewnymi względami podobny do ePSXe. Ale przez VGS nadal się odpala.

Ja wciaz podejrzewam, ze wina lezy w przekonwertowanym / walnietym ISO. Mozna wiedziec, w jaki sposob uruchamiasz gre pod CVGS? Z virtuala czy bezposrednio z plyty?
Nevena
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 06 lutego 2006, 18:33

Post autor: Nevena »

1. Uruchamiałam, be żadnych zmian. We wszelkich formatach jakie się tylko dawało.
2. Jeśli chodzi o subkanały, to próbowałam (choć nie jestem w 100% pewna czy niec nie poplątałam po drodze, ale wszysto zrobiłam raczej tak jak trzeba) ) i również bez rezultatów.
3. Tutaj przepisałam, hem hem, ten log. Nie znam się na tym więc jesli widzicie tu nieprawidłowoście to mówcie.

Running ePSXe emulator version 1.6.0.
Memory handlers init.
ePSXe: PSX BIOS loaded [D:\Sklad\ePSXe Pack\bioa\SCPH1001.BIN].
Loading ISO Format [BIN/IMG2352] ok
NTSC cdrom detected.
Doing init gpu[0]..
Gpu ipen[0]...
Direct input init ok.
Doing spu init...
Spu open...
Czarny Ekranik

4. Używałam dokładnie tego konfigu, tymi samymi ftyczkami. I Zonk.

Odnośnie VGS, gre uruchamiałam bezpośrednio z płyty.
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Nevena pisze:3. Tutaj przepisałam, hem hem, ten log. Nie znam się na tym więc jesli widzicie tu nieprawidłowoście to mówcie.
Nie musialas przepisywac, moglas skopiowac :]

Obrazek

Jesli masz przed soba takie okienko, mozesz poslugiwac sie buttonami dostepnymi na gornym pasku. Od lewej: Zaznacz, Kopiuj, Wklej, itd. To tak na przyszlosc.

Nieprawidlowosci w log'u brak. Sprobuj uzyc innego BIOSu, np. SCPH-7502. Wyprobuj rowniez inna wersje emulatora, ze wskazaniem na ePSXe v1.5.2. W ostatecznosci uzyj skonfigurowanego [prawie w 100%] ePSXe InPCP. Ewentualnie samodzielnie poskladaj ePSXe. Wszystko, co w tym celu potrzebne spoczywa w dziale PlayStation > Download.

BTW; w przypadku uruchamiania LoM pod ePSXe z plyty rowniez wystepuje czarny ekran?
Nevena
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 06 lutego 2006, 18:33

Post autor: Nevena »

BzyRes pisze:Nie musialas przepisywac, moglas skopiowac :]
Dzięki za małą instrukcję, zapamiętam i skorzystam na przyszłość ;)

Jeśli chodzi o inny bios, to też nie działa. Tak samo strasze wersje emulatora i wszelkie kombinacje wtyczek czy też gotowych zestawów, jak INPCP.
BzyRes pisze:BTW; w przypadku uruchamiania LoM pod ePSXe z plyty rowniez wystepuje czarny ekran?
Tak. Elegancki czarny ekranik.

A czy możecie mi polecić jakiś inny porządny emulator z funkcją save (reszta wynalazków i bardziej zaawansowanych opcji raczej nie będzie mi potrzebna) który działałby na innych zasadach niż ePSXe? Może miałby większe szanse zadziałania.
ODPOWIEDZ