Wielki problem - zawias obrazu (miga bialy obraz)

Problemy z emulatorem PCSX2 i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Awatar użytkownika
EDDY_88
Junior
Junior
Posty: 9
Rejestracja: 12 marca 2006, 19:09

Wielki problem - zawias obrazu (miga bialy obraz)

Post autor: EDDY_88 »

Moj problem polega na tym ze jak zalacze emulator to dzwiek i wshystko jest ok tylko obraz mi sie zaraz po zalaczeniu zawiesi i na zmiane mruga caly bialy ekran i jakies kolorowe prostokaty. Nie wiem co z tym zrobic zeby dzialalo. Podejzewam ze to cos z pluginem grafiki (GSdx9 (SSE), GSdx9 nie warzne jaka wersja) a w GSsoft pokazuje mi sie tylko "PCSX v0.8.1 ExecuteBios Complete" i po chwili zniknie i caly czas juz jest czarny ekran. POMOCY!!

WINDOWS XP
Sprzet:
Karta grafiki: RADEON 9200SE
Procek: Intel Celeron 2,42GHz
RAM: 512MB
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

1) Jaki BIOS?
2) Jaka gra?
3) Warto tez pomyśleć o zainstalowaniu nowych sterowników dla karty graficznej oraz DX9.0c jeśli jeszcze go nie zainstalowałeś.
2BII!2B
Awatar użytkownika
EDDY_88
Junior
Junior
Posty: 9
Rejestracja: 12 marca 2006, 19:09

Post autor: EDDY_88 »

Z wshystkimi grai sie tak dzieje, czy to CD czy ISO lub BIN.
BIOSy mam "Japan scph10000" i "Europe scph30004"
Direct X 9.0c mam oczywiscie.
Sterownikow nie mam bo zazwyczaj jak zainstaluje nowe to gry chodza gorzej niz przedtem.

[mod="przez w_m"] Byłbym wdzięczny za korzystanie z przycisku "Zmień" zamiast umieszczania wpisu pod wpisem [/mod]
c.d.
Teraz mi sie dzieje ze nakladaja sie na siebie 2 jakies mocno pixelowate nieruchome "obrazki" zamiast tego bialego ekranu, ktore sie na zmiane przebijają.
Apropo sterownikow to jasli najnowsha wersja do tej karty co ja mam to 6.14.10.6462 to mam najnowshe :)
Pomocy bo bym sobie chcial wreshcie pograc w Tekkena 4 i nie tylko... :?
Adult
Administrator
Administrator
Posty: 524
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 16:24

Post autor: Adult »

Nie pograsz sobie jeszcze narazie radze czekać na nową wersje emulatora. Jak byś mógł to zrób zrzut jak wyglada ten obraz u ciebie i pokaż to może coś da się poradzić.
Obrazek
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Adult pisze:Nie pograsz sobie jeszcze narazie radze czekać na nową wersje emulatora.
BoR >
http://www.psemu.pl/ps2.php?dzial=Gry
jest grywalny i jak najbardziej nadaje sie do testowania emulatora. Polecam sprawdzić na tejrze grze, nie jest to nic wielkiego aczkolwiek bez prolemu możesz stwierdzić czy Twój błąd lezy po stronie emulatora czy gier.
EDDY_88 pisze:Pomocy bo bym sobie chcial wreshcie pograc w Tekkena 4 i nie tylko...
Tekken 4 nie jest w chwili obecnej grywalny... Aby go odpalić potrzebujesz PCSX2 v0.9, który nie został jeszcze opublikowany.
2BII!2B
Awatar użytkownika
EDDY_88
Junior
Junior
Posty: 9
Rejestracja: 12 marca 2006, 19:09

Post autor: EDDY_88 »

mam jeshcze jeden problem: nie wiem jak tu zamiescic jakiegokolwiek .jpg
bo chce tu zamiescic ten zrzut obrazu.
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Zawshe mozesh sie posloozytz tagiem:

Kod: Zaznacz cały

[img]url_do_obrazka[/img]
Pamietaj, aby zmniejszytz rozdzielczosc obrazka [preferowane 400x iles_tam, w ostatecznosci 640x480].


edit by w_m: Nie chcę śmiecić, więc dodaje jako edit >
http://www.imageshack.us/
Awatar użytkownika
EDDY_88
Junior
Junior
Posty: 9
Rejestracja: 12 marca 2006, 19:09

Post autor: EDDY_88 »

OK
Wyglada to tak i obraz mruga na zmiane, raz wolniej raz shybciej.
Obrazek
Obrazek
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

EDDY_88 pisze:Wyglada to tak i obraz mruga na zmiane, raz wolniej raz shybciej.
Czy owa sytuacja wystepuje równiez podczas wyświetlania BIOSu oraz w grze do której linka Ci podałem? Jesli tak to podejrzewam iż masz starą wersję GSdx9 - w bibliotece dołączonej do emulatora był błąd powodujacy przekłamania w momencie gdy bodajrze ustawiłeś PixelShader na Fixed/1.X... totez konieczna jest ręczna aktualizacja wtyczki do nowszej wersji, którą znajdziesz chocby tutaj
http://www.psemu.pl/index.php?dzial=Dow ... liki&kat=7
lub tutaj
http://www.pcsx2.net/download.php

Jezeli sytuacja nie występuje we ww. przypadkach a screeny prezentują np. uruchomionego Tekkena to podejrzewam iz to co widzisz to Intro gry, które zważywszy na fakt iż w wersji 0.8.1 nie wystepuje IPU-fix nie będzie wygladać inaczej.
2BII!2B
Awatar użytkownika
EDDY_88
Junior
Junior
Posty: 9
Rejestracja: 12 marca 2006, 19:09

Post autor: EDDY_88 »

No wshystko tak wyglada, rownierz BIOS.
Spróbuje z tymi linkami.




c.d.
Faktycznie sa lepshe te pluginy ale i tak mi to nic nie pomoglo bo jak pushcze z uzyciem Direct3D to dalej sie dzieje tak jak na w.w. obrazku a na Software to chodzi ale baaardzo wolno (1 klatka na ok. 2sek). Chyba sie pokroje......:/ A tak nawiasem to jak zescie zrobili obrazek (.jpg) 99X99 ktory ma ok 3KB ???
ODPOWIEDZ