problem podczas uruchamiania PCSX2 V0.9

Problemy z emulatorem PCSX2 i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
corfix
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 06 kwietnia 2006, 19:28

problem podczas uruchamiania PCSX2 V0.9

Post autor: corfix »

Mój problem polega na tym, że po uruchomieniu pcsx2(tuż po instalacji) pokazuje się okno konfiguracji sprzętu, kiedy wszystko ustawie i chce iść dalej nic się nie dzieje a jak znowu chce odpalić pcsx2 wyskakuje błąd. Nie wiem co jest nie tak. (ściągnołem poprawioną wersje).
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Jaki błąd...? Co dokładnie w nim pisze?

Oprócz przepisania wyświetlonego w osobnym oknie błędu warto tez skopiować na foum zawartość pliku ...\PCSX2\logs\emuLog.txt, albo chodziaż 3 ostatnich linijek zawartych w owym pliku.
2BII!2B
corfix
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 06 kwietnia 2006, 19:28

Post autor: corfix »

błąd jest postacji: "Wystąpił problem z aplikacją pcsx2t.exe i zostanie ona zamknięta. Przepraszamy za kłopoty." A w pliku emulog.txt nic nie ma.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Powiem szczerze że taki błąd może spowodowac wszystko poczawszy od niodpowiedniego / nieodpowiednio umieszczonego BIOSu po wirusy w systemie.

Tak więc zacznijmy od tego pierwszego - jaki BIOS (oznaczenie, rozmiar) i czy został umieszczony (rozpakowany w odpowiednim katalogu, jesli był zrzucony z konsoli to jakie pliki przerzuciłeś do folderu emulatora) i wykryty poprawnie?

Następnie, podaj konfigurację sprzętową i pluginy jakie wybrałeś.
2BII!2B
corfix
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 06 kwietnia 2006, 19:28

Post autor: corfix »

Bios: Scph-39001 4,00 MB (bajtów: 4 194 304) - wykrywa go normalnie.
System: Athlon 1333Mhz 320MB ram GeForce 5500 FX Winodws Sp2.
Pluginy: Te które były razem z emulatorem + łatka.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

1. Po pierwsze DirectX - zainstaluj najnowszą, dostępną wersje
2. Może to kłopoty z dźwiekiem - ściągnij (ze strony domowej pcsx2) i sprawdź jak wyglada problem (o ile wygląda) pod wtyczką SPUNull....
3. Sprawdź czy na komputerze nie masz wirusów lub innego syfu (obydwa programy darmowe)
4. Wyłacz wszystkie programy i zbędne aplikacje działające w tle.

... na razie nic więcej nie przychodzi mi do głowy, pogłowkuje i jak cos wymyślę to się znów odezwę... tymczasem sprawdź powyższe.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Meetos
Junior
Junior
Posty: 21
Rejestracja: 27 maja 2005, 14:17
Kontakt:

Post autor: Meetos »

Witam
Z tego co zauważyłem to powyższy komunikat o błędzie pojawia się, gdy w pluginie od grafiki GSdx9 zaznaczona jest opcja: NLOOP 0 Hack
... Pamiętaj, Strach jest Twoim jedynym Przewodnikiem tam, gdzie Cienie kryją ... Śmierć ...
kosa99
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 06 czerwca 2006, 22:10

Post autor: kosa99 »

nie wiem iak tom holere ustawić :evil: :evil:
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

Proponuję wejść na http://www.psemu.pl/forum/rules.php i przeczytać Zasadę nr. 3, 4, 5. Dopiero wtedy może się dogadamy......
Obrazek
ODPOWIEDZ