Konfiguracja

Problemy z emulatorem PCSX2 i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Mały
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 03 maja 2006, 15:55

Konfiguracja

Post autor: Mały »

Czesc prosze o pomoc bo posciagałem wg. arykułu wszystko i mam maly problem. wlancza i sie taki ekran z takimi pudełkami czy co to jest i jest napis SONY COMPUTER ENTERTAIMENT i potem zanika i zaraz sie pokazuje znak PS(S jak by lezało) i potem znika i jest napis PS 2 i pod spodem napis PLAYSTATION2 nastepnie trzeba jezyk wybrac to daje ENGLISH potem TIME ZONE to daje WARSAW i potem pokazuje sie napis SETTINGS CAN BE ADJUSTED LATER IN "SYSTEM CONFIGURATION". I pokazuje sie potem BROWSER I SYSTEM CONFIGURATION i tu problem... wchodze pokolei i daje browser i tam sa tylko karty pamieci i nic sie nieda zrobic po za ich sformatowaniem i mozna dac tylko BACK i potem system configuration i ustawiam tam wszystko i spowrotam mi wraca to tego ze jest ekran BROWSER I SYSTEM CONFIGURATION. I co mam zrobic teraz ? prosze o szybka odpowiedz... a i proboje właczyc tekkena4
Mały
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Mały pisze:jest napis SONY COMPUTER ENTERTAIMENT i potem zanika i zaraz sie pokazuje znak PS(S jak by lezało) i potem znika i jest napis PS 2 i pod spodem napis PLAYSTATION2
Nie ten dział. Przenosze :P
Mały pisze:prosze o szybka odpowiedz... a i proboje właczyc tekkena4
Zmienić wtyczke CDVD na P.E.Op.S. CDVD Driver (plugin wymaga konfiguracji) w przypadku uruchamiania gry z napędu DVD lub Linuzappz ISO CDVD w przypadku grania z obrazu ISO i uruchomić grę poleceniem {Plik > Uruchom CD} Kilkukrotnie o tym wspominałem w artykule, więc przed kolejnymi pytaniami polecam dogłębną lekturę tekstu.
2BII!2B
Mały
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 03 maja 2006, 15:55

Post autor: Mały »

Aha dzieki ale ja wczytuje z obrazu przez własnie tego Linuzappz ISO CDVD i pojawia mi sie czarny ekran i czekalem 3 minuty i nic ale zprobowalem z tego P.E.Op.S. CDVD Driver i pisze mi ze bład otwierania wtyczki a na CDVDnull Driver 0.6.0 mi sie wlasnie wlancza to co opisalem poprzednio
Mały
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Jesli chodzi o Tekkken 4 to nie chcę się wypowiadać - podobno niektórzy uruchomili, ale osobiście mam wersję JAP, która pod PCSX2 v0.9 nie pracuje.
2BII!2B
Mały
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 03 maja 2006, 15:55

Post autor: Mały »

Aha :/ a niedałoby sie tego jakos zrobić ? ja mam wersje raczej angielska ? a i jeszcze jedno tekken tag tournament bedzie chodził ? i tekken 5 tez ? a i jeszcze jedno jak włoze płyte z ps2 do kompa to mi odczyta ? a i jeszcze jak mi sie wlancza tak ja pisalem na poczatku te pokazówki co sa to to tak ma byc ? i jesli tak to np jak powinna wejsc gra albo cos ? bo ja jak patrzylem na screenshoty to macie taki pasek u gory i tam pisze te cpu fpts itp. a ja tego niemam. a i jeszcze jedno czy na innej wersji emulatora lub innym by tekken odpalił ? ... hehe co chwile cos zmieniam.. sciaglem pcsx2 v0.8.1 i na Biosie USA v1.60(07.02.2002) Console wxhodzi tak: najpierw czarny ekran potem szary i potem zmienia sie znow w czarny i potam szary z napisem NAMCO czyli cos juz wchodzi ale telepie sie to troche i potem powoli zanika jest czarny ekran i zaraz szary szybko wszedł i tu lipa... zwis :/ jak bys wiedzial co cza zrobic ? zminiłem teraz biosa na tego Europe v1.90 (23.06.2003) Console i dalej to samo no moze troche mnie telepie i jest tak samo z tym czarym na koncu ale zaraz potem po tym ostatnim szarym jest biały i zawiecha...poradz cos
Mały
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Mały pisze:Aha :/ a niedałoby sie tego jakos zrobić ?
Co, jak, w jaki sposób?
Mały pisze:a i jeszcze jedno tekken tag tournament bedzie chodził ?
tak, wersja PAL chodzi.
Mały pisze:tekken 5 tez ?
Nie.
Mały pisze:a i jeszcze jak mi sie wlancza tak ja pisalem na poczatku te pokazówki co sa to to tak ma byc ?
nie to tylko powinno się pokazać 1 raz, przy 1 uruchomieniu... po zmianie wtyczki CDVD na PeopS/Linuzappz gra powinna wystartowac zaraz po wybraniu {Plik > Uruchom CD}, no może czasami się trochę ładuje, ale te wszystkie loga i konfiguracja czasu/strefy nie powinna się pokazac.
Mały pisze:bo ja jak patrzylem na screenshoty to macie taki pasek u gory i tam pisze te cpu fpts itp. a ja tego niemam
Jak wersja emulatora i jaka wtyczka wideo?
Mały pisze:a i jeszcze jedno czy na innej wersji emulatora lub innym by tekken odpalił ?
Tekken TAG i jak słyszałem Tekken 4 uruchamia się jedynie na PCSx2 v0.9
Mały pisze:zminiłem teraz biosa na tego Europe v1.90
Bios nie gra roli - byle nie był z v.1 czyli SCPH-1000X.
2BII!2B
Mały
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 03 maja 2006, 15:55

Post autor: Mały »

wersja emulatora to ta PCSX2 v0.9 a wtyczka wideo GSdx9 (MSVC 14.00) 0.9.0 a i jak ty mowisz ze to tylko raz uruchamia ta konfig. to jak tam wszystko ustawiam ale z tego niema wyjscia i ja musze minimalizowac i zamykac (prawy zamknij)
Mały
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Mnie to wygląda wciąż na to samo - żle ustawiona wtyczka CDVD, bo to wygląda tak jakbyś cały czas korzystał z CDVDNull - gdyby gra się rzeczywiście odpalała to w przypadku błędu czy braku kompatybilności prędzej uzyskałbyś czarny ekran aniżeli po raz kolejny opcje konfiguracyjne BIOSu.

Istnieje druga możliwość - posiadasz złą wersje gry, wądź wogóle jakiś trafny syf ściągniety z netu... ale w to juz nie wnikam.
2BII!2B
Mały
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 03 maja 2006, 15:55

Post autor: Mały »

Na wersji 0.8.1 tak mi sie dzieje a na 0.9 jest czarny ekran wytczke uzywam Linuzappz ISO CDVD Driver 0.5.0 to do cdvd rom , na grafike DSdx9 (MSVC 14.00) i mam skonfigurowane tak: RESOLUTION: 800x600 85Hz, RENDERER: Direct3D, Shader 1.1 ( garte graf. mam GF 3 Ti 200) i mam zaznaczone Linear texture filtering a reszta odznaczona jesli to jest zla konfiguracja to prosze podaj jak to ma byc
Mały
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Ustawienie w porządku... nie bede się wymądrzał co do tego tekkena 4 bo go nie mam...
Jesli jednak ściągnąłeś gre z netu, to sądze że nic nie mozna poradzić.
2BII!2B
ODPOWIEDZ