Kompilacja źródeł

Problemy z emulatorem PCSX2 i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Awatar użytkownika
blaq
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 18 kwietnia 2006, 20:37

Kompilacja źródeł

Post autor: blaq »

Witam wszystkich.

Mam pytanie odnośnie wersji źródłowej pcsx2. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, którym programem należy je skompilować? Próbowałem już przez Dev C++, ale mi się nie udało.

Z góry dziękuję za pomoc.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

blaq pisze:Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, którym programem należy je skompilować?
DevC++ lub MS Visual Studio zdajsie w wersji 2005.
blaq pisze:Próbowałem już przez Dev C++, ale mi się nie udało.
Najwyraźniej coś sknociłeś bo swego czasu kompilowałem PCSX2 własnie za pomoca DevC++ i nie było problemów. Jesli masz wątpliwości zawsze możesz skorzystac z Makefile.
2BII!2B
Awatar użytkownika
blaq
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 18 kwietnia 2006, 20:37

Post autor: blaq »

Udało ci się w dev c++ ?
Ja przed chwilą czytałem na oficjalnym forum, że jedynym programem zdolnym skompilować źródła jest visual studio 2005. Który plik trzeba wybrać żeby skompilować w dev c++ ?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

blaq pisze:Udało ci się w dev c++ ?
Tak, ale ze starą wersją CVS. Był w niej projekt DevC++. Przejrzałem źródła i w oficjalnym releasie go niema. Są za to projekty VS2003 - co prawda z sygnatura v8 a VS2003 to AFAIK v7.X ale z tego co widze kod wygląda identycznie jak w v7.
blaq pisze:Który plik trzeba wybrać żeby skompilować w dev c++ ?
Spróbuj zaimportować jeden projektów VS2003.
2BII!2B
Awatar użytkownika
blaq
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 18 kwietnia 2006, 20:37

Post autor: blaq »

W starszej wersji, czy też w najnowszej becie dev c++, nie można otworzyć projektów msvs 2003. Próbowałem zainstalować vs c++ express, ale za nic w świecie nie chce mi się zainstalować (a to dziwne, bo vs basic express mi się zainstalował). No cóż, wszystko wskazuje na to, że nie będzie mi dane "pobawić się" wersją VM :(
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

blaq pisze:Próbowałem zainstalować vs c++ express, ale za nic w świecie nie chce mi się zainstalować (a to dziwne, bo vs basic express mi się zainstalował).
Osobiście nawet nie podchodziłem do VS2005 bo to wymaga SP2, którego nie mam najmniejszego zamiaru zainstalować :D
blaq pisze:No cóż, wszystko wskazuje na to, że nie będzie mi dane "pobawić się" wersją VM
IMHO nie ma powodu do płaczu - miałem wątpliwą przyjemność uruchomienia wersji VM i z czystym sumieniem stwierdzam ze nie jest ona warta zachodu gdyż samo jej uruchomienie zajęło mi ponad 2 godziny (masakryczne problemy z plikiem stronicowania) a wzrost prędkości jest praktycznie niezauwazalny nawet na naprawdę mocnym sprzecie.
2BII!2B
Awatar użytkownika
blaq
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 18 kwietnia 2006, 20:37

Post autor: blaq »

W moim przypadku było odwrotnie. Mi uruchomiła się zaraz po kliknięciu. Wersja VM dawała mi 6-12 FPS (a mam procka bez sse2) w FFX, natomiast TLB daje mi tylko 1-1.5 FPS (w trybie eerec). Wszędzie szukam VM, ale nie mogę jej nigdzie znaleźć :(
bahamut_zero
Junior
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 13 kwietnia 2006, 12:25

Post autor: bahamut_zero »

Czy możecie napisać krok po kroku w jaki sposób mniej więcej skompilować źródła PCSX2? Mam Visual Studio ale za bardzo nie wiem jak sie do tego zabrac. Kiedys cos tam kompilowalem pod Linuksem...
Am I evil? I am man. Yes I am!
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

bahamut_zero pisze:Czy możecie napisać krok po kroku w jaki sposób mniej więcej skompilować źródła PCSX2?
Windows >
1) rozpakować
2) Otworzyc projekt
3) wybrać z menu {Build > Compile}

Linux >
1) rozpakować
2) ./configure
3) make

Oczywiście zaleznie od SO nalezy wykonać operacje na odpowiednim projekcie/katalogu.
2BII!2B
Awatar użytkownika
blaq
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 18 kwietnia 2006, 20:37

Post autor: blaq »

No to mam kolejny problem.Nie chce mi się zainstalować Visual Studio 2005 Express C++.Na dysku instalka nie chce mi utworzyć katalogu sys (BTW zauważyłem, że inna instalka również nie chce mi takiego katalogu utworzyć - pewnie coś jest sknocone w windowsie).W sumie to dość dziwne, bo VS 2005 Express VBasic mi się zainstalował.Jestem nieco skołowany
ODPOWIEDZ