Chrono Cross

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

W instrukcji dolaczonej do gry jest dokladnie napisane. A na wypadek, jakby instrukcja sie zgubila, TUTAJ masz mase infosow, FAQs, opisow, poradnikow, trickow i innych przypraw. I jeszcze jedno - prosze sie wstrzymac z zadawaniem tego typu pytan, bo jak latwo zauwazyc jestesmy forum o emulacji, a nie o tym, na czym polega system walki w CC.
ROHFan
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 08 czerwca 2006, 19:48

Post autor: ROHFan »

Wiatm nie chce zakładać nowego tematu dlatego napisze o moim problemie tu:

Mam mały ale jakże przeszkadzający ubytek w grze a mianowicie gdy włączam panel z elemntami, statusem itp. nie widze takich rzeczy jak imiona postaci, nazw elementów, nazw broni krótko mowiąc mam puste pola. Jesli chodzi o gre to miałem orginalną ale połamały mi sie płyty i musiałem sciągnęciu z netu aby zrobić zastepczą wersje a jaki typ to nie wiem tylko napisze że jest na dwóch płytach io tak nazywją sie płyty: CD1 "CHRONOCROSS" CD2 "CHRONOCROSScd2". Emulgator mam skonfigurowny wg. instrukcji w serwisie tylko mam kłopt z ustawieniem dwóch opcji co może być przyczyną mego problemu.
1)"Special game fixes:
- Odd/even bit hack: on"
2)"- W menu „Special game fixes” można włączyć opcje:
„Use old frameskipping”...:

I panowie może powiecie gdzie ja mam te opcje odznaczyć ? :

Obrazek

mi sie wydaje że one powinny być w miejsach gdzie jest opcja "unused".

Z góry dzięki :)
Obrazek
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Zaznacz 0x100 oraz 0x1000, zapisz ustawienia i uruchom CC. Jakas poprawa? BTW; ktora to wersja wtyczki?
ROHFan
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 08 czerwca 2006, 19:48

Post autor: ROHFan »

Niestety nadal kiepa :( ... wersje wtyczki miałem podac ale wyleciało z głowy podczas pisania posta :) ... a mam 1.67
Obrazek
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

ROHFan pisze:wersje wtyczki miałem podac ale wyleciało z głowy podczas pisania posta ... a mam 1.67
Nie wiem, czy przeskoczyly Ci znaki, czy tez rzeczywiscie masz 1.67. Jesli opcja numer dwa, to czym predzej przesiadaj sie na 1.76.
ROHFan
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 08 czerwca 2006, 19:48

Post autor: ROHFan »

ooo dzięki ale ze mnie gapa :)... juz wszytsko w porząsiu :D .... i tylko jeszcze jedno pytanie jak miałem stary model wtyczki to przy 640x480 miałem maly ekranik z grą w lewym dolnym rogu a przy nowszej wersji to przy takich samych ustawieniach robi mi sie Full Screen czy to normalne??
Obrazek
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Czy normalne? Jak najbardziej. Tryb pracy w oknie badz na pelnym ekranie zalezy od ustawien wtyczki. Zerknij do konfiguracji Pete's OpenGL. W pierwszej sekcji - Resolution & Colors - mozesz dostosowac rodzaj wyswietlania obrazu do wlasnego widzimisie.
ROHFan
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 08 czerwca 2006, 19:48

Post autor: ROHFan »

A no spoko już wszytsko jasne :)w Chrono Trigger 5 razu uratowany świat czas na świa Chrono Cross :D ... WIELKIE dzięki.... sprawe można uznać za skończoną :D.
Obrazek
ODPOWIEDZ