Radeon i zakłócenia

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Zethrik
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 02 listopada 2005, 19:56

Radeon i zakłócenia

Post autor: Zethrik »

Od kiedy zmieniłem kartę graficzną na Radeona pojawił się dziwny błąd. Kiedy w większości gier "przesuwa" się obraz, przez ekran "przechodzi" pasek zniekształcający obraz. Nie iniemożliwia to grania, ale przeszkadza. Ma ktoś pomysł, co z tym fantem zrobic? Mam ePSXe 1.5.2, Pete's OpenGL Driver 1.72 i najnowsze sterowniki (na innych pluginach i sterownikach problem też się pojawia).
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Zacząłbym od aktualizacji wtyczki wideo bo najnowsza, choć wcale nie nowa wersja oznaczona jest numerem 1.76 >
http://www.psemu.pl/index.php?dzial=Dow ... ale&plik=1

Jeśli problem nie zniknie, poeksperymentowałbym z opcjami z sekcji special game fixes... takimi jak np. "Fake sub. blending...."cz y "Fast FB Access"

jeśli Twoja karta posiada wejście wideo, przeinstaluj sterowniki, bo mieliśmy juz przypaek w którym włąśnie nieodpowienio zainstalowane stery powodowały nakładanie "drugiego obrazu".
2BII!2B
Zethrik
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 02 listopada 2005, 19:56

Post autor: Zethrik »

Zabawa z pluginami nic nie daje. Inne sterowniki wprawdzie już sprawdzałem, ale jeszcze popróbuje. Tak czy siak dzięki.
Awatar użytkownika
Spojler
Junior
Junior
Posty: 26
Rejestracja: 12 czerwca 2006, 22:55

Post autor: Spojler »

Jaką miałeś poprzednio??
A jaką teraz??

Diabeł tkwi w szczegółach.......
Zethrik
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 02 listopada 2005, 19:56

Post autor: Zethrik »

Wcześniej GeForce FX 5600, a teraz Radeon X800GT.
Awatar użytkownika
tapek
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 31 lipca 2006, 20:15

Re: Radeon i zakłócenia

Post autor: tapek »

Zethrik pisze:Od kiedy zmieniłem kartę graficzną na Radeona pojawił się dziwny błąd. Kiedy w większości gier "przesuwa" się obraz, przez ekran "przechodzi" pasek zniekształcający obraz. Nie iniemożliwia to grania, ale przeszkadza. Ma ktoś pomysł, co z tym fantem zrobic? Mam ePSXe 1.5.2, Pete's OpenGL Driver 1.72 i najnowsze sterowniki (na innych pluginach i sterownikach problem też się pojawia).
Hym, wyglada mi tylko na wyłaczony V-Sync, wlacz V-Sync i problem powinien zniknac (ale bedzie troche wolniej).
ODPOWIEDZ