Pytanie o START

Problemy z emulatorem PCSX2 i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Awatar użytkownika
Zachariasz
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 19 lipca 2006, 00:10

Pytanie o START

Post autor: Zachariasz »

Witam wszystkich na tym wspaniałym forum,
z góry przepraszam jeżeli taki problem był już poruszany, ale nie mogłem znaleść lub nie doczytałem.

Ściągnąłem najnowszą wersję PCSX2 i patch'e. Odpalam emulator plikiem pcsx2t.exe (ten drugi nie działa). Kiedy próbuję uruchomić grę (w tym przypadku TTT) zamiast ekranu z grą pojawia mi się ekran z konfiguracją PS2 (te takie kolorowe kropki, później wybór języka, strefy czasowej itp.) z zawrotną prędkością niecałych 5 fps. Czy ktoś może mi wyjaśnić co zrobiłem źle??

Z góry THX
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Sprawa tendencyjna - zamiast gry pojawia CI się BIOS co może bysć spowodowane 3 rzeczami:
1) źle dobrana wtyczka CDVD
2) emulacja uruchamiana poleceniem {Uruchom > Uruchom} zamiast {Plik > Uruchom CD}
3) zrypana kopia gry

Co do niskiej prędkości (nawet na swoim najsłabszym sprzęcie sprzed 3-4 lat wyciągnę więcej) prosze podać:
- ustawienia wtyczki wideo
- ustawienia w sekcji {Konfiguracja > CPU}
- konfigurację sprzetową swojego PC
2BII!2B
Awatar użytkownika
Zachariasz
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 19 lipca 2006, 00:10

Post autor: Zachariasz »

To była źle skonfigurowana wtyczka CD, już działa lepiej. TTT też mi się już uruchamia, ale działa tak samo wolno (niecałe 10 fps). Czy to wina słabego kompa??
Pentium 4 2GHz
256 DDR
GeForce FX 5600 256 MB

Grę montuję prze Deamon Toolsa i odpalam z virtualnego dysku.

Tak przy okazji: może mnie ktoś oświecić i powiedzieć co znaczy "ingame" w liście kompatybilności?? To lepiej niż "Playable" czy nie
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Najwygodniejsze okreslenie dla "ingame", to "gra wlasciwa", czyli etap, na ktorym gracz uzbrojony w pada badz inny kontroler przejmuje kontrole nad wirtualnym srodowiskiem - PO przebrnieciu przez menusy, intra i ekrany loadingowe.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Ingame nie oznacza jednak że grę można ukończyć, bo w wielu tytułach "Ingame" wystepują błędy, niedociągnięcia, niektóre aspekty emulacji są niedokończone co uniemożliwia rozgrywke, lub powodują jej zakończenie. natomiast status "Playable" oznacza że dany tytuł mozna nie tyle rozpocząć i pograć co równiez ukończyć.

Co do sprzetu podczas gdy procesor i grafika ujdzie w tłumie to masz pod maską zasadniczo za mało RAMu - 512MB to naprawdę minimum, a chcąc bawić się wersją VM musisz mieć go jeszcze wiecej...
2BII!2B
Mati_Kosa
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 19 lipca 2006, 15:17

Post autor: Mati_Kosa »

Właśnie dzisiaj udało mi się przebrnąć przez ten sam problem co Zachariaszowi, odpalam TTT pokazuje mi się 'select language' wybieram english,pokazuje sie filmik,ktoy z ok.5-6 fps trwa strasznie długo. Po nim ekran robi się czarny i nic się nie dzieje. Podobny efekt występuje gdy nacisne start (czy tam select)podczas filmiku. Czy ktoś ma pomysł jak przyspieszyć grę? Może trzeba zmienić konfigurację?Jeśli tak to na jaką.

Mój komp:
Intel Celeron D 3.2 GHz
1024 MB DDR RAM
Ati Radeon MSI x1600PRO 256MB 128BIT

Z góry wielkie dzięki
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Mati_Kosa pisze:odpalam TTT pokazuje mi się 'select language' wybieram english,pokazuje sie filmik,ktoy z ok.5-6 fps trwa strasznie długo. Po nim ekran robi się czarny i nic się nie dzieje. Podobny efekt występuje gdy nacisne start (czy tam select)podczas filmiku. Może trzeba zmienić konfigurację?
NBie, aby gra przeskoczyła dalej należy skorzystać ze skip video patch. W momencie gdy łatka nie jesty aktywna emulacja zatnie się na FMV lub po wciśnieciu przycisku START w czasie jej trwania.
Mati_Kosa pisze:. Czy ktoś ma pomysł jak przyspieszyć grę? Może trzeba zmienić konfigurację?Jeśli tak to na jaką.
Nie da śie obecnie przyśpieszyć wyświetlania wstawek filmowych - na takim poziomie jest obecnie emulacja IPU i aby coś z tym zrbić nalezy albo pominąć intro o czym pisałem powyżej albo tez poczekać na kolejna wersję która jak donosi najnowszy nius o PCSX2 poprawia między innymi obsługe wstawek wideo.
2BII!2B
Mati_Kosa
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 19 lipca 2006, 15:17

Post autor: Mati_Kosa »

Dzieki Winter,udalo mi sie zrobic łatkę,dojść do ekranu wybierania postaci,ale po ich wybraniu,albo tuż przed samą walką, PCSX2 wyłącza się pokazuje się błąd (ten z tymi raportami) i tu się kończy cała zabawa ;( Trzeba bedzie pokombinować z wtyczkami.
Awatar użytkownika
Zachariasz
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 19 lipca 2006, 00:10

Post autor: Zachariasz »

Też miałem taki problem, ale już nie pamiętam co zrobiłem ;) chyba coś z pixel shader. Za to mam inny problem: kiedy udało mi się po jakiś 10 minutach dojść do walki, na ekranie nie było pasków życia... To jakaś nowa atrakcja, aby gra była bardziej realistyczna ?? ;)
Mati_Kosa
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 19 lipca 2006, 15:17

Post autor: Mati_Kosa »

Jeszcze jedno takie pytanie: "gram" na PCSX2 v.0.9.1 i wybieram aplikację
"pcsx2t". Jest jeszcze "pcsx2" ale tam trzeba podawać jakieś nazwy i są z tym problemy. Czy ta druga aplikacja może zwiększyć licznik FPS?
ODPOWIEDZ