Star Ocean 2 - pytanie, problem.

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
Lannius
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 21 lipca 2006, 12:05

Star Ocean 2 - pytanie, problem.

Post autor: Lannius »

Witam, jestem nowy na forum i od wczoraj dopiero siedze w emulatorach - wiec prosze o cierpliwosc :oops: :)

Udało mi sie dobrze skonfigurowac ePSXe, sciagnalem dobra wersje
Star Ocean:The Second Story (nie grałem w to 7 lat :cry: )

Odpalam i idzie filmnik - i teraz pytania:
- czy jest opcja grania w to za pomocą Myszki + klawiatury? (przełączke dopiero dzis kupiłem na allegro - zeby podlaczyc pady z psx do kompa)

- jak minie filmnik, to menu jest drastycznie male - tak jak gdyby ucielo mi dookola ekran i przenioslo obraz troche do gory - nie wiem czym to moze byc spodowane
(i tak teraz nie mam opcji nawet wyboru 'new game' <brak pada> ale wole wiedziec wczesniej) Czym to jest spowodowane - i czy dalej niebede mial problemow z gra...

wersje sciagnalem z torrent'a - NTSC-US, 2 CD
wersja jest na pewno nie okrojona!

Pozdrawiam i z góry dzieki za cala pomoc :)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Lannius pisze:czy jest opcja grania w to za pomocą Myszki + klawiatury? (przełączke dopiero dzis kupiłem na allegro - zeby podlaczyc pady z psx do kompa)
Tak, pad nie jest wymagany do gry - domyślnym kontrolerem jest klawiatur, choć jest też mozliwość sterowania za pomocą gryzonie (nieciekawe, ale jest).
Lannius pisze:jak minie filmnik, to menu jest drastycznie male - tak jak gdyby ucielo mi dookola ekran i przenioslo obraz troche do gory - nie wiem czym to moze byc spodowane
żle skonfigurowany plugin graficzny, - opobaw się ustawieniami off-screen drawing lub/i podaj nazwę i ustawienia wtyczki wideo .
wersje sciagnalem z torrent'a - NTSC-US, 2 CD
Ściąganie gier z Torrenta to kradzież... chwalenie się takimi rzeczami nie jest tu mile widziane. Pierwsze ostrzeżenie
2BII!2B
Lannius
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 21 lipca 2006, 12:05

Post autor: Lannius »

Pete's D3D Driver 1.75

taki mam ustawiony - bazowo mam jeszcze:
P.E.Op.S. Soft Driver 1.16
Pete's DX6 D3D Driver 1.75
Pete's OpenGL Driver 1.75
Pete's OpenGL2 Driver 2.6

Posprawdzałem je - efekt taki sam, tylko dwie przyspieszały filmik i muzyke...

jakies propozycje? Rekomendacje?

Wlasnie probowalem uzyc klawiatury, ale oprocz klawiszy 'del, home, end, insert' - nic nie dziala... nie wiem czemu. Motyw Digital Mouse (f5) też nie dziala -> dziala tylko w biosie. Opcja Gun - pojawia mi sie celownik, ale przyciski nie dzialaja.
Przepraszam - szukalem i czytalem duzo zrodel, ale nie moge sobie poradzic po prostu.

Ps.
-> NIe wiedzialem ze jest to kradzież jak sie posiada oryginał, ale mniejsza z tym. Rozumiem ostrzeżenie - i nie napisałem tego jak 'chwalenie sie' - tylko bardziej na zasadzie ze moze tez ktos mial te wersje i taki problem. Przepraszam, wiecej sie to nie powtorzy :(
Adult
Administrator
Administrator
Posty: 524
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 16:24

Post autor: Adult »

Skoro masz orginał to po co ściągałeś gre z torrenta ?
Obrazek
Lannius
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 21 lipca 2006, 12:05

Post autor: Lannius »

Nie na tym polega problem i bardzo prosze o pomoc bo bardzo mi na tym zależy. Nie znam sie dobrze na emulatorach, a chce pograc na PC - szarak ma swoje lata i jest wadliwy a nie bede kupował nowego. Star Ocean, tak samo jak np Bushido Blade - nie wiem czemu juz na nim nie pojda.

Nie wiem czy to jest wina skonfigurowania czy czegos w emulatorze...
probowałem obu biosów, itd.

Ani Myszka ani klawaitur ani rusz i po filmniku ekranik sie przesuwa do gory, drastycznie maleje i ucina obraz dookoła... zero mozliwosci interakcji.

Udało mi sie gre uruchomic w PSXeven emulatorze - tylko jest jeden problem - gra jest strasznie przyspieszona... i nie wiem jak to zwolnic...

Bardzo prosze o pomoc. :cry:

c.d.

W PSXeven bardzo ładnie chodzi Star Ocean z filmnikami.
Ale jest jeden problem, pod koniec pierwszej walki wyskakuje mi bład:

"PS7gui MFC Application"
nie moge znaleźć rozwiazania do tego problemu... niestety. Jakies pomysły?,

Bardzo prosze o pomoc... nie moge znalezc emulatora zeby Star Ocean 2 dobrze chodzilo... :cry:

Pozdrawiam

c.d.

Tamten problem dotyczył PSXeven - i niestety według netu jest niedorozwiazania - gdyby ktos mial podobny problem

Udalo mi sie w koncu w ePSXe, po prostu musialem miec troche inny plugin (udalo mi sie znalezc na wasze jstronie dane i potem sciagnac)

Pozdrawiam, wszystki i ide grac :D
Adult
Administrator
Administrator
Posty: 524
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 16:24

Post autor: Adult »

Albo ze swoich 3 postów zrobisz jeden albo dostaniesz ostrzeżenie.
Obrazek
Lannius
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 21 lipca 2006, 12:05

Post autor: Lannius »

Adult pisze:Albo ze swoich 3 postów zrobisz jeden albo dostaniesz ostrzeżenie.
Przepraszam ale nie widze opcji usuniecia postu - siedze na wielu forach i od tego wlasnie jest MODERATOR. Dziekuje

PS. Również problem tego forum polega na grzecznosci osob wobec nowych itd...
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Lannius pisze:Przepraszam ale nie widze opcji usuniecia postu
Okno wiadomosci > prawo/gora. Juz widzisz?
Lannius pisze:siedze na wielu forach i od tego wlasnie jest MODERATOR. Dziekuje
Widac mocno udziela ci sie kultura wyniesiona z siedzenia na wielu forach. Moderator jest od tego, zeby zwrocic ci uwage w momencie gdy robisz syf. Wiesz, mam pomysl... W upackanych butach, zwawym krokiem wejde do twojego domu; w pierwszej kolejnosci zostawie slad na dywanie, zaraz po tym odcisne kolejny na stole, a ostatni na twoim czole. I zeby cala historia miala sens, zaznacze, ze od sprzatania w tym domu jestes ty sam, a nie ja. Bo ja jestem tylko gosciem i moge robic co mi zie zywnie podoba.
Rozumiesz aluzje? Na tym forum od uzytkownikow wymaga sie przestrzegania kilku zasad i niczego wiecej. Nie chcesz sie do nich stosowac - twoja sprawa, jednak nasza w tym glowa, aby panowal porzadek, stad nasz obowiazek wyciagania konsekwencji i pouczanie [tak, nie bojmy sie tego slowa] coponiektorych uzytkownikow. Prosze.
Lannius pisze:PS. Również problem tego forum polega na grzecznosci osob wobec nowych itd...
Przypominam, ze o problemach tego forum rozmawiamy w innym dziale.

Edytuje, zamykam i z wielka przyjemnoscia wreczam drugie ostrzezenie.
Zablokowany