PCSX2 v. 0.9.1. nie startuje, a raczej...

Problemy z emulatorem PCSX2 i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
DrJekyll
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 05 lipca 2006, 13:00

PCSX2 v. 0.9.1. nie startuje, a raczej...

Post autor: DrJekyll »

... startuje na jakiś ułamek sekundy, miga logo PS2, po czym okno znika. W ogóle to zaraz po instalacji PCSX2 pojawia się komunikat "couldn't load GSdx9 sse2.dll". Mój proc nie obsługuje SSE2, w menu rozwijanym pluginu graficznego w ogóle zresztą nie pojawia się GSdx9 sse2 (jest tylko jeden GSdx9, bez oznaczenia sse). Bez względu na wybrany plugin graficzny dzieje się zawsze to samo, sprawdziłem już wszystkie możliwe pluginy we wszystkich konfiguracjach i ciągle wywala. BIOSów też już przetestowałem chyba z siedem, obecnie mam SCPH-70004, testowany już zresztą na v. 0.9.0 i działał. Próbuję uruchomić FFX, ale nie da się też nawet wejść w BIOS na CDVD null, żeby formatować memorki, bo dzieje się to samo. Czy tylko ja mam taki problem? Czy ktoś ma jakieś sugestie, co może być przyczyną?

Dzięki z góry za wszelkie pomysły,

DrJekyll

Konfiguracja kompa:
Athlon XP 2400+, GeForce FX5700, Soltek SL-75FRN2, 1024 MB RAM, HDD Samsung 200GB
Awatar użytkownika
Spojler
Junior
Junior
Posty: 26
Rejestracja: 12 czerwca 2006, 22:55

Post autor: Spojler »

Wybiesz tą
GSdx9

Mi też tak wyskakiwało ale przełączyłem na tą wymienioną wyżej i zapisz zmiany, a co do biosu nie musisz zmieniać wystarczy ci ten "SCPH-70004" ważne żeby nie był SCPH-10xxx.

Na takim sprzęcie to raczej sam był nie grał dlatego przeszedłem z Athlona XP 2000+ Thunderbread na Athlona XP 3200+ Barton a także zmieniłem grafe z Radeona 9550 na GF 6800GT
DrJekyll
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 05 lipca 2006, 13:00

Post autor: DrJekyll »

Spojler pisze:Wybiesz tą
GSdx9

Mi też tak wyskakiwało ale przełączyłem na tą wymienioną wyżej i zapisz zmiany,


Właśnie powyżej napisałem, że GSdx9 nie działa...
Spojler pisze:a co do biosu nie musisz zmieniać wystarczy ci ten "SCPH-70004" ważne żeby nie był SCPH-10xxx.


Nawet mi to przez myśl nie przeszło, piszę jasno, że wiem na pewno, że ten bios jest dobry... :roll:
Spojler pisze:Na takim sprzęcie to raczej sam był nie grał dlatego przeszedłem z Athlona XP 2000+ Thunderbread na Athlona XP 3200+ Barton a także zmieniłem grafe z Radeona 9550 na GF 6800GT
Chętnie, jak mi ktoś sfinansuje, przesiadam się natychmiast :twisted:

DrJekyll
Adult
Administrator
Administrator
Posty: 524
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 16:24

Post autor: Adult »

Okazuje się że nowa wersja emulatora ma problemy z procesorami athlon xp i stąd ten problem. Prawdopodobnie ukaże się nowa wersja która nie będzie miała tego buga.
Obrazek
Awatar użytkownika
Y0uG0tta
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 22 lipca 2006, 17:32

Post autor: Y0uG0tta »

Adult pisze:Okazuje się że nowa wersja emulatora ma problemy z procesorami athlon xp i stąd ten problem. Prawdopodobnie ukaże się nowa wersja która nie będzie miała tego buga.
A co z AMD 64 Dualcore, mi wysypuje się emulator zaraz po wejsciu, nawet nie moge wejść do konfiguracji emulatora, robiłem reinstalke systemu i gez skutku ...
Gdzie szukac problemu :?: :?: :?:
POZDRO
Obrazek
ZAPRASZAMY NA ...
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

A co z AMD 64 Dualcore, mi wysypuje się emulator zaraz po wejsciu, nawet nie moge wejść do konfiguracji emulatora,
Nie powinno być problemów... Jakieś błędy są wyświetlane w koncoli lub osobnym okienku? Próbowałeś obydwie wersje (tzn. VM i TBL(no VM)) :?:
2BII!2B
Awatar użytkownika
Y0uG0tta
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 22 lipca 2006, 17:32

Post autor: Y0uG0tta »

Tak mam dwie wersje, a błedy są fa fotce

http://img423.imageshack.us/img423/1372/2ao5.jpg

prosze o pomoc
:(
POZDRO i sry za wielkość foty.. :)
Obrazek
ZAPRASZAMY NA ...
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Co prawda wywalony jest błąd pluginu graficznego więc tak dla czystego sumienia wspomnę o sprawach oczywistych:jak konieczność zainstalowania najnowszych sterowników i konieczniej najnowszego DX9.

Druga sprawa wynika z tego co częściowo widze w konsoli a dokładniej "SYSTEM.CNF not found" więc pytanie brzmi co w zasadzie próbujesz odpalić i w jaki sposób :?: bo uruchamianie emulatora na sucho i w niewłaściwy sposób spowoduje wyświetlenie błędu.

Trzecia kwestia - dopatrzyłem się na Twoim plupicie archiwum z gsdx9 i imformuje, że zamiana domyślenej, dołaczonej do emulatora wtyczki kończy sie tragicznie... więc jak przejdziesz przez dwie pierwsze kwestie to polecam ponowna instalacje emulatora lub skopiowanie na powrót dobrej wtyczki.
Ostatnio zmieniony 23 lipca 2006, 12:49 przez winter_mute, łącznie zmieniany 1 raz.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Y0uG0tta
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 22 lipca 2006, 17:32

Post autor: Y0uG0tta »

Więc tak odpalałem TEKKEN 4, i reinstalka programu pomogla, ale działa on mi tylko na pcsx2.exe troche to dziwne , może wiecie co jest tego przyczyną.:?:
POZDRO
Obrazek
ZAPRASZAMY NA ...
Awatar użytkownika
zombienator
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 08 sierpnia 2006, 21:20

Post autor: zombienator »

Witam ja tesh chciałem uruchomić tekkena 4 i mi w konsoli samo czarne tło i niewiem co zrboić niedziała czy co
AMD Semphron 3000+ 64 bit, Radeon 9550 Saphire, Realtek AC'97, 512 RAM DDR Kingston, PCSX 2 0.9.1, bio scph 10000, DirecX 9c
ODPOWIEDZ