problem z wtyczką gs

Problemy z emulatorem PCSX2 i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
tomaszz
Junior
Junior
Posty: 17
Rejestracja: 20 lipca 2006, 16:30

problem z wtyczką gs

Post autor: tomaszz »

mam problem testuje wtyczke graficzna gsdx9 i pisze pixel shader version 1.4 separate alpha blend source blend factor i cos jeszcze o co chodzi zainstalowałem z uszkodzonym plugiem? dziękuje za odp
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Jeżeli piszesz o komunikacie, który jest wyświetlany po kliknięciu w przycisk test to są to informacje dotyczące opcji graficznych wykorzystywanych przez GSdx9 i dostępnych lub nie w Twojej karcie graficznej. jak to odczytać? Bardzo prosto jeśli przed daną funkcją widneieje znaczek "^_^" to znaczy że jest obsługiwana przez Twoja grakije, a jesli widnieje tam ":'(" to znaczy że opcja nie jest dostępna z braku obsługi przez Twoją grafikę. Warto jest zwrócić uwagę na fakt iż wartoś Pixel Shader uzalezniona jest od wersji jaką obsługuje Twoja karta graficzna - niektórzy będa widzieli napis "^_^ pixel shader version 2.0", a inni tak jak Ty "^_^ pixel shader version 1.4".

Ot cała filozofia związana z tym komunikatem.
2BII!2B
tomaszz
Junior
Junior
Posty: 17
Rejestracja: 20 lipca 2006, 16:30

pomocyy

Post autor: tomaszz »

teraz naciskam ok i mam komunikat : bład ładowania wtyczki gsdx Gset base mem , bład ładowania symboli pomocyyy o co chodzi? co mam zrobić?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

tomaszz pisze:co mam zrobić?
Zacznijmy od poczatku:
a) podaj swoją konfiguracje sprzętową (procesor, ilość ramu, grafika)
b) podaj obecne ustawienia gsdx9
c) możesz tez przepisać to co wywala przycisk test - interesują mnie głównie znaczki [^_^ i :'( ] dla poszczególnych opcji więc możesz odpuścić sobie przepisywanie wszystkiego i napisać coś w rodzaju ... pierwsza opcja ^_^ przy pixel shader 1.4, druga :'(, trzecia ^_^ itd
d) zainstalowałeś niezbędne sterowniki :?:
e) to mało istotne, ale jak juz wypytuje to jaki masz BIOS :?:
f) jaka wersja emulatora :?:

tyle na pierwszy ogień
2BII!2B
tomaszz
Junior
Junior
Posty: 17
Rejestracja: 20 lipca 2006, 16:30

Informacje

Post autor: tomaszz »

Komputer AMD sempron,1.5Ghz,256 mb Ram
Konfiguracja gsx9.08 resolution: 1280x1024 75Hz ,render direct 3d mam direct 09c,shader pixel shader 1.4 to wszystko.
bios scph39001
wersja emu pcsx2 0.8.1
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

tomaszz pisze:Komputer AMD sempron,1.5Ghz,256 mb Ram
Trochę za mało ramu, ale o tym juz pisałem... jaką masz karte graficzną?
tomaszz pisze:mam direct 09c
a nowsze sterowniki karty graficznej :?: Te dołączone do systemu operacyjnego to śmierć dla emulatorów (nie tylko PCSX2)
tomaszz pisze:bios scph39001
ok
wersja emu pcsx2 0.8.1
W downloadzie masz dostępne nowsze wersje - zarówno ostatnią 0.9.1 jak i starszą 0.9. obydwie są kilkakrotnie bardziej kompatybilne aniżeli stare 0.8.1
2BII!2B
tomaszz
Junior
Junior
Posty: 17
Rejestracja: 20 lipca 2006, 16:30

radeon

Post autor: tomaszz »

Radeon 9250-to moja karta graficzna a sterowców chyba nie mam? potrzebne a ściągnełem nowszą wersje ale wyskakuje mi błąd wtyczki gs gs base mem
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

tomaszz pisze:sterowców chyba nie mam? potrzebne
Gdyby nie byly potrzebne to nic bym nie pisał :D Czeka Cię wizyta na >
http://www.ati.com/
tomaszz pisze:ściągnełem nowszą wersje
próbowałeś też na 0.9, najnowsza wersja ma czasami skłonności do psioczenia, podczas gdy starsza (właśnie wspomniana 0.9) pracuje stabilnie.
tomaszz pisze:wyskakuje mi błąd wtyczki gs gs base mem
Czy to jest pełny bład, czy może jest tam coś jeszcze - co dokładnie pisze?

jeszcze jedno spróbuj ustawić pixel shader na niższą wartość.

Swoją droga zastanawiam sie czy ktoś jeszcze próbował uruchamiać emulator na kompie wyposażonym w 256MB RAMu... Co prawda minimum w przypadku tego programu to 1GB, ale wizja gier z PS2 nakłoniła może kogoś do odpalania emu na małej ilości RAMu? Znajdzie się ktoś taki? bo nie chce mi się rozbierać 2 kompów, przekładać pamięci itd. tylko po to by sprawdzić czy to nie wina za małej ilości pamięci.
2BII!2B
tomaszz
Junior
Junior
Posty: 17
Rejestracja: 20 lipca 2006, 16:30

problem chyba ztym komunikatem

Post autor: tomaszz »

:'( separate alpha blend tak jest napisane wszystko inne ma znaczki ^-^.W tym problem? i wtyczka gs informuje że nie będzie działac poprawnie :(
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Ciężka sprawa - BIOS jest, wtyczki są, ustawienia wyglądają w porządku...

Pytanie: masz gdzieś w pobliżu komputer wyposażony w conajmniej 512MB RAMu? Jeżeli wszystko inne zawiodło możnaby sprawdzić czy to nie jest rzeczywiście wina małej ilości pamięci. Jeżeli masz możliwość przekopijuj cały folder PCSX2 na pendrive'a, przenieś do kumpla i sprawdź czy ruszy na mocniejszym sprzęcie... ew. jak masz możliwość skądś pozyczyć to zaopatrz się w większą ilość RAMu do testów, choćby w druga kość 256 tak byś miał conajmniej 512MB. Procesor i grafika nie stanowi tu problemu bo osobiście uruchamiam emulator na słabszym sprzęcie... ale ramu jest naprawdę mało - jesli emulator wyrzuca błąd związany z pamięcią to możnaby to sprawdzić.
2BII!2B
ODPOWIEDZ