Pomimo 10-13 fps to gra wolno chodzi :(

Problemy z emulatorem PCSX2 i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
tigras
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 04 sierpnia 2006, 18:35

Pomimo 10-13 fps to gra wolno chodzi :(

Post autor: tigras »

TAk jak w temacie, Czy to moze byc wina gry ? Moje ustawiania sa w temacie "Od czego to moze zalezec" , bardzo dziekuje za szybka odpowiedz i przepraszam za 2 temat :( ( a gra to Harvest Moon Sace the Homeland)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

tigras pisze:TAk jak w temacie
Standardowo gry pracują z prędkościa 50-60 fpsów więc jakby na roblem nie spojrzeć to wyciągasz 1/5 -1/6 pełnego speedu. Nic dziwnego że wolno... aczkolwiek na pocieszenie nadmienie że do niedawna gry pracowały jeszcze wolniej.
tigras pisze:Czy to moze byc wina gry ?
I tak i nie. Cóż, pośrednio bo to kwestia kompatybilności emulatora względem danego tytułu - niektóre gry pracują szybciej inne wolniej... tak to właśnie wygląda i dopóki kompatybilność nie osiągnie zadowalającego developerów poziomu nie ma co liczyć na jakąś drastyczną poprawę.
2BII!2B
tomas1987
Junior
Junior
Posty: 18
Rejestracja: 12 lipca 2005, 23:34

Post autor: tomas1987 »

Oile się nie myle przestniesz odczuwać zwolnienie dopiero przy 30 fps ja nawet w budokaiu przy budokaiu mam 20 fps i sobie pykam tylko sloww jest nie moge sie doczekać kolejnych wersji emu miała byuć w tamtym tygodniu a tu nic;/
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

tomas1987 pisze:Oile się nie myle przestniesz odczuwać zwolnienie dopiero przy 30 fps
Nie mylisz się - teoretycznie ludzkie oko przestaje wyłapywać róznice powyżej 30klatek/sek. Teoretycznie, bo w praktyce różnica pomiędzy 30 i 50 klatek jest ogromna... dobrym przykładem jest naprzykład seria SSX dokładnie SSX3 i on Tour, przy czym pierwsza ma pełny framerate i mknąc na desce naprawdę czuć prędkość i powera podczas gdy oT jest naprawdę ładną grą i świetnie się w nią ciupie, aczkolwiek płynność juz nie ta podobnie jak frajda z rozgrywki.

Tyle ode mnie :)
2BII!2B
ODPOWIEDZ