Kłopoty z FF IX na PSX

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
Rafi
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 23 sierpnia 2006, 00:11

Kłopoty z FF IX na PSX

Post autor: Rafi »

Siemka
Na początku pozdrawiam kierowników tego forum oraz wszystkich fanów FF.
Mam problem ze skopiowaniem Final Fantasy 9 wersji PAL. Wiem że takie problemy już występowały, przepraszam bardzo jeśli się powtarzam. Rozwiązania szukałem wszędzie i nie znalazłem :(
Oto mój problem:
Otóż chcem włączyć kopie 1 CD na konsoli, pojawia się logo SONY i PlayStation. Po tym drugim nic się nie dzieje. Logo nie znika, a gra nie chce się włączyć.
Próbowałem NEW GAME najpierw od 2 CD i zamieniałem na 1 CD gdy o tym informowała gra. Włancza się pierwszy FMV gry i ten po chwili się zacina. Jak otwieram PSX przed zacięciem się FMV i zamykam go żeby ominąć filmik powinna się zacząć gra. Jest jednak ciemny obraz i słychać tylko dźwięk. A powinien pokazać się bohater...
Za pierwszym razem jakoś się udalo i chodziła bez problemu, a później już nie działała i jest tak jak przedtem pisalem.
Próbowałem też u kolegi i to samo...
Do kopi używałem płyt SHIVAKI i jeden raz na końcu VERBATIM. Nagrywalem za pomocą NERO, CLONECD I ALCOHOL 120% na prędkości 4X i 8X. Obraz płyty też skanowałem specjalnym programem ECCREGEN w poszukiwaniu błędnych sektorów. A obraz zpatchowałem patchem ze strony www.megagames.com. Nie wiem czy to patchowanie jest potrzebne.
Proszę pomóżcie mi. Mam oryginalną płytę ale chcę mieć kopie zapasową w razie gdyby oryginalna się zniszczyła. Z góry wam dziękuję.

P.S: Proszę pytać jak będą niejasności.

c.d. Podaję jeszcze mój numer na GG gdyby ktoś potrzebował: 8130226
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

A tak zapytam, czy zrzuciłeś obraz na dysk twardy z danymi subkanałowymi? jesli masz źle zrzuconą grę na twardziela to możesz sobie wypalać backup do woli, a on i tak nie ruszy na konsoli.
Zajrzyj do działu Artykuły - jest temu poświęcony oddzielny artykuł.
2BII!2B
Rafi
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 23 sierpnia 2006, 00:11

Kłopoty z FF IX na PSX

Post autor: Rafi »

Ostatnio używałem kilka razy Alcohol 120%. Tam można wybrać profil (pewinie użytkownicy tego programu wiedzą :)). Wybieram Play Station i opcje mi automatycznie ustawia. Powyżej opcja Odczyt danych subkanałowych jest zaznaczona po wyborze profilu PSX.

Nie wiem od czego to zależy. Płyta Final Fantasy IX jest w pożądku, a nagrywarka była 2 lata temu kupowana. PSX też działa normalnie i jest przerobiony :roll:
Nie dawno skopiowałem Breath of Fire IV na płytę VERBATIM i działa.
A jakieś pół roku temu przegrywałem Finala 8 1 CD też PAL na płytę SHIVAKI i normalnie działa. Nie pamiętam dokładnie, ale chyba nagrywałem za pomocą NERO EXPRESS. Obraz wtedy też patchowałem. Patcha brałem z tej samej strony www.megagames.com/psx/psx_patches_f.shtml
A grę patchowałem za pomocą PPF-O-MATIC3
Może patch nie ten co trzeba? Oto dane patcha:

Final Fantasy 9 Protection Fix, +13 Trainer & PAL/NTSC Selector - UK PAL

Z resztą sprawdźcie na stonie powyżej.
Jak jest to zły patch to niech mi ktoś poda proszę stronkę gdzie mogę ściągnąć prawidłowy patch. Może to ma być inny patch z tej strony? A może wcale nie trzeba patchować gry? Już naprawdę nie wiem :(

Był bym bardzo wdzięczy gdyby mi ktoś pomógł. Może miał ktoś taki problem?
Proszę pomóżcie.

Pozdrowienia dla wszystkich
ODPOWIEDZ