Procesor

Problemy z emulatorem PCSX2 i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
PePeX
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 28 sierpnia 2006, 11:08

Procesor

Post autor: PePeX »

Mam procesor Intel Pentium D 2,8 Ghz, jest to procesor 64 bitowy. W PCSX2 jest wykrywany jako Pentium IV <unknown> 32 bitowy. Znalazłem na stronie PCSX2 paczkę plików zwaną "Cpu detection Lib 1.0 v." Ktoś może mi wytłumaczyć jak ją obsługiwać??
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

PePeX pisze:W PCSX2 jest wykrywany jako Pentium IV <unknown> 32 bitowy
Jezeli PCSX2 wykrywa SSE2 to nie ma powodu do zmartwień. Dopóki PCSX2 nie jest pisany z myślą o 64-bitach dopóty nie uświadczysz żadnych zwolnień czy innych negatywnych konsekwencji z powodu złego wykrycia procesora.
PePeX pisze:Znalazłem na stronie PCSX2 paczkę plików zwaną "Cpu detection Lib 1.0 v." Ktoś może mi wytłumaczyć jak ją obsługiwać?
To jest kod źródłowy biblioteki odpowiedzialnej w emulatorze za wykrywanie procesora... opublikowany z myślą o programistach, którym taka funkcja przyda się w jakiejś aplikacji. Natomiast do samej emulacji raczej tego nie wykorzystasz..
2BII!2B
PePeX
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 28 sierpnia 2006, 11:08

Post autor: PePeX »

Jest właśnie problem, że wykrywa go jako jedno rdzeniowy procesor, a ja mam dual core!!
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

PePeX pisze:Jest właśnie problem, że wykrywa go jako jedno rdzeniowy procesor, a ja mam dual core!!
Oj, nie przesadzaj. Fakt że po rozpoznaniu procka nie wyświetla Ci sie informacja że jest on 2-rdzeniowy, to nie konic świata. W zasadzie to nic takiego bo wykrycie procesora to jedno a obsługę wielowątkowości/dwuch rdzeni to całkiem inna kwestia.
Co więcej opcje za to odpowiedzialne (DC i MTGS) i znajdujące się w konfiguracji CPU mogę sobie powłączać nawet na swoim leciwym 1GHz Celeronie (oczywiście nic w ten sposób nie zyskując), to czy one zostaną wykorzystane zalezy jednak od tego czy masz procesor dwurdzeniowy i czy Twój system operacyjny jest w stanie z niego zrobić użytek (co sprawdzisz choćby w menadżerze zadań systemu Windows), a to czy masz poprawnie wykryty procesor czy nie jak pisałem powyżej jest sprawą małą mało istotną.

sowją drogą w chwili obecnej dwa rdzenie wykorzystasz w niewielu grach, a w większości przypadków uaktywnienie opcji z tym związanych przysporzy Ci więcej problemów niż korzyści.
2BII!2B
PePeX
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 28 sierpnia 2006, 11:08

Post autor: PePeX »

Jak włącze te opcje w emulatorze to obraz podskakuja jakbym miał w monitorze wibrator :D
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Pomijając fakt, że normalnym zjawiskiem jest `podskakiwanie` obrazu podczas loadingów, przeczytaj dokładnie końcówkę mojej ostatniej wiadomości.
2BII!2B
ODPOWIEDZ