tłumaczenie vs MDS

Dział poświęcony polskiemu tłumaczeniu gry Final Fantasy VII w wersji na konsolę Sony PlayStation. Strona tłumaczenia: <a href="http://ff7pl.psemu.pl">ff7pl.psemu.pl</a>

Moderator: browar

Exousiai
Junior
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 29 sierpnia 2006, 17:46

tłumaczenie vs MDS

Post autor: Exousiai »

Witam! Mam pytanie, zrobiłem obraz z oryginalnego FF7 w formacie mds, spatchowalem obrazy 3 płyt, przejechalem je programem EccRegen, wypalilem potem je na płytkach. Wrzucam na konsole, i gra jak widać na początku jest po polsku ale w momencie wybrania opcji "nowa gra" pojawia sie prośba o włożenia pierwszej płyty do konsoli? Co mam zrobić z tym problemem? Z góry dziekuję za pomoc!
greenmag

odp

Post autor: greenmag »

a moze poprostu wkladasz zla plyte do konsoli?
wkladales do konsoli wszystkie trzy plytki i na kazdej tak jest?
Exousiai
Junior
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 29 sierpnia 2006, 17:46

Post autor: Exousiai »

Napewno dobrą:) Gdy wkładam pierwszą płytę przelatują poszczególne ekrany z logo squaresoftu, ekran "final fantasy VIIpl", potem wybieram "nowa gra" i po chwili pojawia sie ekran abym włożył dysk 1, to samo jest z drugą trzecią płytą. Zrobiłem wszystko tak jak opisane jest na stronce o spolszczeniu na PSX, zakupiłem oryginalnego FF7 (tylko tak mnie to zastanawia, bo przeciez ogólnie wiadomo że oryginalne gry maja zabezpieczenia i jak sie robi kopie ich albo obraz to ta gra potem nie chce chodzic a moze to spolszczenie działa tylko na piracka wersje FF7?), a potem zrobiłem wszytko tak jak opisałem to w poprzedniej wypowiedzi (obraz płyt, potem spatchowałem programem pomatic 3.0, potem EccRegen a potem wypalilem na obrazy na plycie), no i niestety lipa, a może problem jest z formatem obrazu? ja zrobiłem w formacie mds, być może ma znaczenie to w jakim formacie jest obraz? myślalem zeby sprawdzic w kazdym formacie no ale obraz jednej płyty robi się około 1,5 godziny, niestety musze w takiej szybkości bo płytka jest porysowana (zakupiona na allegro). Myślalem co moze byc tego powodem i jedyna konkretna mysl to to iz obraz z oryginalnej gy chyba nie ma prawa dzialac bez cracka,. chyba ze patch ze spolszczeniem jednoczesnie crackuje gre?
greenmag

Post autor: greenmag »

Pomocy:(
nic nie mowiacy temat
Gdy wkładam pierwszą płytę przelatują poszczególne ekrany z logo squaresoftu, ekran "final fantasy VIIpl", potem wybieram "nowa gra" i po chwili pojawia sie ekran abym włożył dysk 1
na kazdej plycie (nie tylko pierwszej) jest czolowka, logo i opcja 'nowa gra'
zakupiłem oryginalnego FF7 (tylko tak mnie to zastanawia, bo przeciez ogólnie wiadomo że oryginalne gry maja zabezpieczenia i jak sie robi kopie ich albo obraz to ta gra potem nie chce chodzic a moze to spolszczenie działa tylko na piracka wersje FF7?)
nie, ja mam orginal i dziala bez problemu
a może problem jest z formatem obrazu? ja zrobiłem w formacie mds, być może ma znaczenie to w jakim formacie jest obraz?
u mnie dziala obraz robiony w alcocholu 120% i w clone cd
Myślalem co moze byc tego powodem i jedyna konkretna mysl to to iz obraz z oryginalnej gy chyba nie ma prawa dzialac bez cracka,. chyba ze patch ze spolszczeniem jednoczesnie crackuje gre?
nie ma crackow do ff7 (bo juz do ff9 sa potrzebne aby wstawki filmowe dzialaly poprawnie) wystarczy dobry program do robienia obrazow (omijajacy zabezpieczenia)
Exousiai
Junior
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 29 sierpnia 2006, 17:46

Post autor: Exousiai »

Nic nie mówiący temat? Jak dla mnie to ten temat mówi że ktos potrzebuje pomocy. Obrazy robiłem w alcoholu. Ok loga są na każdej z płyt ale napewno odpalem pierwszą. No nic dziękuje za pomoc i Pozdrawiam.
browar
Developer
Developer
Posty: 64
Rejestracja: 08 stycznia 2006, 20:51

Post autor: browar »

To ja ci pomogę. Nie zrobiłeś wszystkiego, co napisałem w instrukcji.
Należy stworzyć obraz płyty w formacie ISO/BIN/IMG (w dowolnym programie)
MDS/MDF nie są plikami RAW. Możesz stworzyć image w alcoholu, ale zrob go w ISO, BIN, ewentualnie przekonwertuj w UltraISO.
Obrazek
Exousiai
Junior
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 29 sierpnia 2006, 17:46

Post autor: Exousiai »

Teraz wszytko już działa!:) I bardzo dziekuje za pomoc. Jak na pierwszy rzut oka to spolszczenie jest SUPER!! Ogromny szacunek dla Was. Pozdrawiam
browar
Developer
Developer
Posty: 64
Rejestracja: 08 stycznia 2006, 20:51

Post autor: browar »

Dziękuję i cieszę się, że mogłem pomóc.
Obrazek
greenmag

Post autor: greenmag »

Exousiai pisze:Nic nie mówiący temat? Jak dla mnie to ten temat mówi że ktos potrzebuje pomocy.
a jesli bedzie 100 tematow i kazdy bedzie nosil nazwe "pomocy" , "problem" lub "cos nie tak" to pomysl jaki dyskomfort bedzie poruszajac sie po forum
ODPOWIEDZ