Nowe forum

Wypowiedz się na temat tego Forum

Co sądzisz o nowym forum

Czas głosowania minął 02 października 2006, 19:20

Jest super
1
100%
A zmieniło się coś?
0
Brak głosów
Jest do bani :P
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 1

winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Nowe forum

Post autor: winter_mute »

Jeśli czytacie te słowa jesteście pewnie wśród szczęśliwców którzy mogą na własnej skórze przetestować działanie nowego forum zanim ujrzy ono światło dzienne. Wasze zadanie jest banalne i polega na tym by zapoznać się i wypróbować wszelkie możliwe opcje dostępne na forum i zameldować w tym temacie o wszelkich błędach. W trakcie czynności tej należy zwrócić uwagę na to, by:
- wszelkie zgłoszenia trafiały w jedno miejsce, dokładnie do tego tematu
- nie powtarzać niepotrzebnie zgłoszonych uprzednio problemów
- po teście danej opcji usunąć skutki jej działania, np. po dodaniu odpowiedzi lub założeniu nowego tematu usunąć wpisy testowe, bądź w przypadku, gdy będzie to niemożliwe poprosić kogoś z grupy zarządzającej by zrobił to za Was. Dotyczy to również użytkowników stworzonych przy testach.
Proszę przetestować również Arkadie.

O czym już wiem:
- brak niektórych działów: komputery użytkowników (imo zbędny więc poleciał), statystyki forum (dla mnie zbędny ale jak ludzie poprosza o powrót to dział wróci), Regulamin (wciąż nad nim pracuje więc jest niepełny i niewidoczny)
- brak kilku opcji: gg i tlen nie wyświetlają statusu (były z tym problemy to raz, a dwa bez tej opcji forum pracuje znacznie szybciej)
- przenoszenie argumentów w niektórych BBCodach: nie działa wstawiania usera z przycisku szybkiej odpowiedzi i argument w ramce moderatoskiej (nie rozgryzłem w czym problem więc aktualnie opcje niedostępne)

Co do napisów w języku angielskim... cóż, część rzeczy nie zostało jeszcze przetłumaczone... jeśli ktoś ma ochotę w tym pomóc to proszę pisać i wrzucę odpowiednie pliki wraz z instrukcjami ich polonizacji.
Ostatnio zmieniony 30 września 2006, 02:37 przez winter_mute, łącznie zmieniany 3 razy.
2BII!2B
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

- zalogowany uzytkownik nie widzi okna quick reply
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

zalogowany uzytkownik nie widzi okna quick reply
Poprawione
2BII!2B
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

Nie wiem na ile jest to problem zastany (bo nigdy się nie bawiłem tagami z ikonek), ale po kliknięciu B, i czy u kursor przenosi się przed wybrany tag (albo inaczej - kursor pozostaje w danym miejscu, a tag pojawia się za nim), co utrudnia trochę pisanie (efekt z kliknięcia w ikonę mając zaznaczony tekst jest prawidłowy). Jeśli dałoby się ustawić skrypt tak, aby kursor przesuwał się za tag to byłbym wdzięczny (ot taki drobiazg :P).

Jak znajdę jakiś inny, równie błachy problem to dam znać ;-)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Hmmm nie za bardzo jaże - akurat do BBCodu mamy dwa różne podejścia i nie za bardzo wiem o które Ci chodzi:
a) to ze standardowej odpowiedzi
b) czy to z `szybkiej`
:?:
2BII!2B
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

Nie ma różnicy - w obu rodzajach odpowiedzi działa to tak samo ;]

Przykład - piszę tekst, wciskam B, otwiera się tag, a kursor pozostaje przed nim.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

W sprawie BBCodu nie za wiele można zrobić bo cała filozofia rozbija się o kwestie obsługi JS przez przeglądarki... dla przykładu BB chodzi w chwili obecnej wręcz wspaniale pod FF, podczas gdy inne przegladarki mają problemy... jeśli zaś dopracuje skrypty pod kątem IE lub Opery to padnie obsługa w pozostały...
...tak więc póki panowie z phpBB nie wymyśla czegoś nowego jesteśmy skazani na zrypany BBCode.
2BII!2B
ODPOWIEDZ