FF / na PC Pomoc!!

Ogólne dyskusje na temat gier.
kiros
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 03 października 2006, 14:12

FF / na PC Pomoc!!

Post autor: kiros »

Witam :) posiadam wersje FF7 na PC wszystko sie wgralo jest pieknie ,tyle ze nie moge grac,to znaczy nie moge nic zrobic na klawie nie moge grac.Czy wie ktos czy mozna grac na klawie w FF7 na PC czy tez trzeba podlaczyc jakiegos kontrolera?
bardzo prosilbym o pomoc :) i pozdrawiam :) kiros
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

O zgrozo! A coz to ma wspolnego z emulacja? Pomysl troche, nim zalozysz temat. Do przeniesienia.

FF7 w wersji PC pozwala na korzystanie zarowno z klawiatury jak i bardziej wyspecjalizowanego kontrolera [smiem twierdzic, ze na upartego moznaby sprobowac gry za pomoca kierownicy].
W zwiazku z powyzszym nie widze koniecznosci podlaczania czegokolwiek [acz z cala pewnoscia joypadem gra sie wygodniej], gdyz gra powinna, ba - musi, byc bezproblemowo obslugiwana przez klawisze.

Z tego co pamietam, w FF7 sterowanie odbywalo sie za pomoca strzalek kierunkowych oraz klawiszy, tj. [Z], [X], [C], etc. Proponuje samodzielnie wymacac, aby zorientowac sie, co do czego sluzy.

Dla swietego spokoju polecam poczytac informacje zawarte w pliku readme.txt, ktory powinien znajdowac sie w katalogu z zainstalowana gra. Spora jest szansa, ze znajdziesz w nim opis calej klawiszologii.

Zastanawiam sie, czy FF7 nie mial oddzielnej aplikacji konfiguracyjnej, sluzacej dostosowaniu grafiki, dzwieku oraz sterowania do wlasnego widzimisie. Poszukam dema gry; jak znajde, to sprawdze. Ty tez sprawdz. Bo nie musisz szukac.

Szkoda, ze nie napisales, od ktorego konkretnie momentu klawiatura sprawia wrazenie martwej, byloby latwiej cokolwiek rokowac.
kiros
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 03 października 2006, 14:12

Post autor: kiros »

klawiatura wogole nie reaguje,czy tez gra nie reaguje na klawe.
poprostu jak wlacze ja ,wyskakuje tylko poczateki napisy"new game" i "continue" ale nie moge nic wybrac bo zaden klawisz nie dziala

pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

poprostu jak wlacze ja ,wyskakuje tylko poczateki napisy"new game" i "continue" ale nie moge nic wybrac bo zaden klawisz nie dziala
Zaden, jestes pewien? Sprawdziles wszystkie?

Pod jakim systemem uruchamiasz gre?
kiros
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 03 października 2006, 14:12

Post autor: kiros »

sastem Win.XP ale nie dodalem jeszcze ze jest to laptop (nie wiem czy to jest wazne) ale znalazlem w "readme" ze trzeba uzywac klawiszy numlock ktorych nie mam :( i znalazlem tylko jak moge poruszac sie do tylu,w gore i na boki ale nie moge znalezc tych pozostalych
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Aplikowales grze latke, wymagana w przypadku gry na Win XP? Jesli nie > klik.
kiros
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 03 października 2006, 14:12

Post autor: kiros »

tak,juz to zainstalowalem,znalazlem jednak opcje gdzie moge przelaczayc na "numlock" ale w dalszym ciagu nie dziala enter :(

EDIT:
juz w koncu nie wiem czy dziala ten enter bo teraz gdy uruchomiala sie gra i lecial ten poczatkowy filmik to nacisnalem enter i wskoczylo odrazu poczatek,lecz w dalszym ciagu nie moge wejsc dalej :/
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

juz w koncu nie wiem czy dziala ten enter bo teraz gdy uruchomiala sie gra i lecial ten poczatkowy filmik to nacisnalem enter i wskoczylo odrazu poczatek,lecz w dalszym ciagu nie moge wejsc dalej :/
Czyli jednak cos dziala. Zorientuj sie, czy to klawiatura grymasi, czy moze sama gra [prawdopodobne, iz sie po prostu wiesza, nie musze chyba tlumaczyc jak to sprawdzic - wystarczy posluzyc sie "metoda trzech kroli"].

Probowales podlaczyc jakis zewnetrzny kontroler? Niekoniecznie gamepad, moze byc tez klawiatura. - cokolwiek, aby przekonac sie co do istoty problemu, ktory jest dosc nietypowy i szczerze mowiac zaczyna mi brakowac pomyslow na pomyslne rozwiazanie [czyt. za wczesnie jest, aby sugerowac, bys zagral w wersje PSX za pomoca emulatora].
kiros
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 03 października 2006, 14:12

Post autor: kiros »

to znaczy tak,podlaczylem inna klawiature i takze nic :( i nie powiedzialem tez ze jest to wersja ultima i nie wiem czy to ma tez jakis zwiazek z tym.
w dokumencie "readme" pisze ze mozna ustawic sobie takie klawisze jakie komu pasuja ale dopiero po wejsciu do gry i zalaczenia "opcji" czego nie umiem zrobic bo nie moge tam wejsc i pytam jeszcze czy jest jakis sposob zeby wejsc do tych opcji nie wchodzac do gry tylko przez jakies pliki?

pozdrawiam :) kiros
ODPOWIEDZ