Metal Gear Solid

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
Shalashaska
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 27 listopada 2006, 09:20

Metal Gear Solid

Post autor: Shalashaska »

Nie wiedziałem w jakim temacie to napisać więc napisałem tutaj =), zresztą mój problem dotyczy konfiguracji =)). Mam Metal Gear Solid na PSX i mam EPSX-a 1.5.2, mniej więcej skonfigurowałem EPSX-a, ale podczas filmików przycina mi się, a jak główny bohater rozmawia przez Codec to słychać echo i też sie troche tak jakby przycinało. Sama gra chodzi ładnie, bez zarzutu, no ale w tej grze to 50 % klimatu tworzą filmiki których jest duuuużo ( przerywniki ) i wogóle. Prosze o pomoc, jak mam skonfiguować emulator, żeby uniknąć czegoś takiego i żeby cała gra działała bez zarzutu... baardzo mi zależy na tym żeby sobie w to zagrać. =)) Prosze pomóżcie =))Jakby co moje gg to 5445494
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Nie wiedziałem w jakim temacie to napisać więc napisałem tutaj =)
Problem dotyczy emulatora ePSXe i specyficznej gry (MGS) więc powinien być w dziale ePSXe vs. Gry. Przenoszę.
Prosze o pomoc, jak mam skonfiguować emulator, żeby uniknąć czegoś takiego i żeby cała gra działała bez zarzutu...
A więc tak:
1) Jeśli grasz z napędu CD to w pierwszej kolejności zainstaluj sterowniki ASPI (choć inne drivery tez się przydadzą - k. graficzna, ew. także muzyczna)
2) Jeśli płytka jest porysowana to przeskoki niestety będa, acz sytuację może znacznie poprawić zrzucenie gry na dysk twardy.
3) Nie widzę żadnych informacji na temat sprzętu czy użytych pluginów więc standardowo polecam skorzystać z Petes OpenGL, Eternal SPU i PEOpS CDR. Standardowe ustawienia powinny być ok.
4) Jeśli chodzi o tricki i łatki to MGS wymaga włączeia dodatkowej opcji w konfiguracji wtyczki SPU (dźwiękowej), która zwie się `SPU IRQ - Wait CPU action`

Tyle ode mnie na dzień dobry :]
2BII!2B
Shalashaska
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 27 listopada 2006, 09:20

Post autor: Shalashaska »

Jeżeli chodzi o emulacje gry, to już sobie poradziłem. Mam pete OpenGl 1.7.5 EPSX-a 1.6 i Peops-a. Teraz mam kolejny problem. Jeżeli chodzi o dźwięk, to jak włączam gre wszystko działa ok =)) co mnie wprawiło w chwile euforii ale niestety niedługą bo kiedy zapisze stan gry na emullatorze, później go wyłącze, to kiedy włączam ponownie gre i ładuje zapisany stan gry to ... znika dźwięk... Jeżeli chodzi o konfiguracje pluginów to jest tak jak podana na forum, niestety to jest jedyne co mi przeszkadza w pograniu =). Prosze o pomoc =))
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Odpowiedziałem Ci w drugim temacie..
viewtopic.php?p=14447#14447
Nie widze sensu by prowadzić dyskusje na dwa fronty (swoją droga powinno być za to ostrzeżenie) więc bieżący topic zamykam.
2BII!2B
Zablokowany