Zboczenie

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
Madnes
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 21 grudnia 2006, 19:35

Zboczenie

Post autor: Madnes »

Używam emu epsxe 1.6.0 jak i 1.5,2 w obu wersjach w każdej grze mam ten sam problem , mianowicie po wcisnieciu przykladowo 2 klawiszy dajmy na to trójkata i kółka i np strzalki w lewo gra przycina i robi sobie screenshota albo savestat'e , o ile moge zrozumieć problemy z grą dla 2 graczy na jednej klawiaturze o tyle ciężko mi pojąc jak to sie dzieje jak gram solo ..Próbowałem ustawiać klawisze na różne sposoby i ciągle to samo .,miał ktoś podobny problem i może niechcący znalazł rozwiącanie ? <za> ...
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

mianowicie po wcisnieciu przykladowo 2 klawiszy dajmy na to trójkata i kółka i np strzalki w lewo
Mało która klawiatura umożliwia przyciśnięcie dwóch przycisków na raz. Zrób sobie mały test - w jakimkolwiek programie, bądź choćby tutaj na forum, w oknie szybkiej odpowiedzi wciśnij jednocześnie i przytrzymaj dwa klawisze... powiedzmy `s` i `a` ... i jaki rezultat? u mnie wychodzi `saaaaaa...` Widzisz w czym problem - klawiatura nie działa na tej samej zasadzie co pad, w przypadku którego możesz sobie wcisnąc [jeśli tylko potrafisz :] nawet i 10 klawiszy na raz i będzie to działać.
gra przycina i robi sobie screenshota albo savestat'e [...] Próbowałem ustawiać klawisze na różne sposoby i ciągle to samo .,miał ktoś podobny problem i może niechcący znalazł rozwiącanie ?
Upewnij się że poszczególne przyciski w konfiguracji pada nie są przyporządkowane do:
- klawiszy funkcyjnych F1-F12
- klawiszy numerycznych 1-0
- innych przycisków wykorzystywanych przez system windows Shift, Ctrl, Alt itd.

Najlepszym rozwiązaniem jest jednak IMO zakup gamepada :D
2BII!2B
Madnes
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 21 grudnia 2006, 19:35

Post autor: Madnes »

Dziękuje za re :) .Zakupiłem więc pada i z przyjemnością testuje go notorycznie grając w ApeEscape , pozdrawiam 8-)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

1) Nie ma sprawy.
2) Gratuluję dobrego wyboru i zakupu kontrolera
3) Nie przejmuj się jak na początku nie będzie Ci szło granie na padzie, to normalne w przypadku osób które nie miały dotychczas kontaktu z tego typu sprzętem, zapewniam jednak iż po kilku tygodniach nabierzesz wprawy, a po kilku miesiącach nie będziesz chciał już patrzeć na klawiaturę :]
2BII!2B
ODPOWIEDZ