K-1 Grand Prix

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
bimbom
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 18 lutego 2007, 16:10

K-1 Grand Prix

Post autor: bimbom »

Witam, mam następujący problem z grą K-1 Grand Prix (nawalanka z 2000r.):
-po załadowaniu obrazu płyty pojawia się czarny ekran i "przebija" sie na dole pasek Windowsa (u mnie tak czest bywa przy uruchamianiu gier przez ePSXe) i nic wiecej juz sie nie dzieje :( pozostałe posiadane przeze mnie gry działają jak złoto. Próbowałem już zmieniać biosa, a także grzebać w ustawieniach grafiki, montowałem też obraz płyty w napędzie wirtualnym- wszystko na nic. Czy ktoś miał podobny problem ? Co mogę jeszcze spróbować zrobić ?
Będę wdzięczny za odpowiedź.
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Po pierwsze - sprobuj uruchomic gre zarowno na wersji 1.6.0 emulatora jak i 1.5.1. Po drugie - sprawdz, czy gra uruchomi sie pod innym emulatorem; najszybciej wziac na warsztat CVGS lub Emurayden. Jesli ktoras z tych operacji przyniesie zamierzony skutek, bedziemy glowic sie dalej.
bimbom
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 18 lutego 2007, 16:10

Post autor: bimbom »

Próbowałem obydwu wersji, a także programu adriPSX ILE oraz PSXeven. (emuraydena nie kumam- nie znalazlem opcji zeby czytal z obrazu plyty, poza tym caly czas wyswietla napis "loading.." i to właściwie wszystko :()
program PSXeven kiedy naciskam ESC (po wyskoczeniu czarnego ekranu) wyświetla następujący komunikat:

* BIOS Loaded Succesfully.
* Memory Initialized Successfully.
* SIO Init Complete.
* Root Counters2 initialized
* Mdec Initialized
* R3000 Cpu Reset.
WARNING: Unable to locate psx executable.
* Gamecode found: NO_SYSTEM_CNF
* Detected NTSC Disk
* Setting cpu to mode1
* Started.
-- >> ESCAPE << --
* Ended.

WARNING: Unable to locate psx executable.

natomiast adriPSX ILE wyrzuca okienko z napisem:

EMULATION ERROR:
Unsupported MIPS CPU Instruction.
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

(emuraydena nie kumam- nie znalazlem opcji zeby czytal z obrazu plyty, poza tym caly czas wyswietla napis "loading.." i to właściwie wszystko :()
Emurayden nie supportuje obrazow. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by podmountowac obraz pod wirtualny dysk - wtedy emulacja powinna ruszyc.

Dlaczego tak sie czepiam tego Emurayden'a i innych... Bo na samym poczatku lubie wiedziec, czy gra jest, ze tak sie wyraze, kompletna [jesli ktorykolwiek emulator ja ruszy, znaczy ze jest, a przynajmniej powinna byc]. Przyznaj, ze nie ma sensu odprawiac czarow, gdy jestes w posiadaniu walnietej kopii, nie wnikam skad.

P.S. Obilo mi sie o uszy, ze gre jednak da sie uruchomic pod ePSXe, czego niestety osobiscie potwierdzic nie moge. Nigdy nie mialem z tym tytulem bezposredniej stycznosci.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

ehhh, wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to że masz:
1) albo źle zrzuconą/utworzoną kopię gry,
2) albo wersję dla innego systemu (pewnie ps2, bo na to też się ten tytuł ukazał)
3) albo wersję zrypaną w jeszcze inny sposób
4) ew. mamy tu do czynienia z innym klinicznym przypadkiem - złe rozszerzenie itp. [archiwum rar nie uruchomisz poleceniem Run ISO]

Generalnie obstawiałbym bramkę nr 2, choć rozwiązanie dla kazdego przypadku jest tylko jedno - zaopatrz się w prawidłową wersje gry.
2BII!2B
ODPOWIEDZ