Windows 2003 - problemy z emulatorami.

Dyskusje na temat emulatorów systemu Sony Playstation innych niż ePSXe, czyli.: VGS, PSXeven, AdriPSX itd.
Amano
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 19 lutego 2007, 15:22

Windows 2003 - problemy z emulatorami.

Post autor: Amano »

Chciałbym wiedzieć, czy ktokolwiek z Was uruchamiał kiedyś jakikolwiek emulator pod systemem Windows 2003. Problem na moim komputerze polega na tym, że po uruchomieniu dowolnego emulatora nie sposób odpalić jakiejkolwiek gry. W momencie czytania CD emu wykrzaczają się.

Proszę o radę osoby mające doświadczenie z Win2003.

Czy w ogóle na tym systemie da się grać i przy użyciu jakiego emulatora.

Z góry dziękuję.

P.S. Nie sądzę by problemem był sprzęt, ale na wszelki wypadek podaję konfigurację: procesor 1,8 Ghz, Grafika 64MB (zintegrowana), RAM 512 DDR2
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Hmmm, ze względu na przeznaczenie systemu miałem tylko sporadyczny kontakt z W2k3, ale:
1) masz wszelkie niezbędne sterowniki (grafika, DX, czasami przydaje się też ASPI)?
2) uruchamiasz emulator za pomocą konta z uprawnieniami Administratora?
3) DEP (Data Execution Prevention) Nie blokuje przypadkiem żadnych plików wykorzystywanych przez emulator?

Swoją drogą czemu taki właśnie system - jeśli chodzi o granie jest to ostatni OS o jakim bym pomyślał :]
2BII!2B
Amano
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 19 lutego 2007, 15:22

Post autor: Amano »

Studia, studia, dlatego Win2003. Nie jest zainstalowany z myślą o graniu. Ostatnio mnie naszła ochota na coś playowego. Stąd pytanie i cały problem.

Jeśli chodzi o powody, które wymieniłeś to wszystkie sterowniki są aktualne, uruchamiam emu z poziomu admina, dodatkowo DEP nie raportuje niczego, więc wychodzi na to, ze nic nie blokuje.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Hmm, co do Windowsa pomysły mi się skończyły bo tak jak pisałem moje doświadczenia W2k3 też są sporadyczne (pracowałem na kilku kompach na uczelni, ale nie zagłębiałem się co i jak) więc może tak:
1) Emulatory na pewno kompletne - BIOS może być zły, zmień/sprawdź inny.
2) Mówisz że procesy padają w trakcie odczytu z CD - zrzuć gry do ISO i uruchom z dysku.
3) Na początek jednak przejrzyj debuggery / okna logów (ePSXe, pSX) - może wywali info o co im sie rozchodzi. Ewentualnie przekieruj wyjście do pliku tekstowego [plik_wykonywalny.exe > plik_tekstowy.txt].
2BII!2B
Amano
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 19 lutego 2007, 15:22

Post autor: Amano »

Jednak winowajcą jest DEP, z jakichś powodów nie raportuje błędów, ale blokował VGS, sprawdzę jak sprawa ma się z innymi emulatorami i zdam relację ;)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Ok, w takim razie czekam na relacje .

Pozdrawiam,
Ostatnio zmieniony 14 marca 2007, 19:19 przez winter_mute, łącznie zmieniany 1 raz.
2BII!2B
Amano
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 19 lutego 2007, 15:22

Post autor: Amano »

zarówno VGS, jak i ePSXe działają bez problemu po dodaniu execów do DEP. Wszystkie opcje które działają na WinXP wchodzę również pod 2003. Oczywiście zakładając, ze dodaliśmy wszystko do DEP jak trzeba.

Sprawa zamknięta ;)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

k, dzięki za informacje... może się komuś jeszcze przydadzą.

Pozdrawiam,
2BII!2B
death
Junior
Junior
Posty: 8
Rejestracja: 22 kwietnia 2005, 20:15

Post autor: death »

u mnie działa bez najmniejszych problemów na Win2k3 i bez żadnych kombinacji
u mnie wystarczyło tylko walczenie przyspieszenie sprzętowego które domyślenie w win2k3 jest wyłączone
i dogrywam bibliotekę vbrun50 dla ePSXeLauncher
ODPOWIEDZ