Pcsx2 problem

Problemy z emulatorem PCSX2 i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
majszaczek
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 18 marca 2007, 13:50

Pcsx2 problem

Post autor: majszaczek »

Witam wszystkich jestem nowy i mam nadzieje ze sobie nawzajem pomozemy :D

Otoz mam problem gdy ustalam wtyczke CDDVD Null Driver to mi nie czyta gry lecz wszystko wchodzi [dziala] - menu itd. A gdy przez wtyczke Peops Cd/Dvd Driver to zczytuje plyte pojawia sie czarny ekran i koniec ?! Na wyjsciu tym biosowym wyskakuje takie cos :

http://img187.imageshack.us/my.php?imag ... 22uoc1.jpg

Dalej juz moge tylko wylaczyc emulator. Oto moje aktualne pluginy :

http://img294.imageshack.us/my.php?imag ... 2u1li8.jpg

Staralem sie je ustawiac tak jest opisane. To moj pierwszy post wiec prosze o nie komentowanie mojego braku oznania , emualator zassalem dzien wczesniej.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

gdy ustalam wtyczke CDDVD Null Driver to mi nie czyta gry lecz wszystko wchodzi [dziala] - menu itd.
1) No i co w tym dziwnego? Ta wtyczka jak sama nazwa wskazuje (null = nic) nie czyta danych z napędów i obrazów ISO. Służy do obsługi BIOSu i homebrew... więc jakbyś się nie starał to nie odpalisz za jeje pomocą komercyjnych gier.
2) Nie wszystko wchodzi - działać może co najwyżej BIOS i pliki wykonywalne elf, jak napisałem wyżej.
A gdy przez wtyczke Peops Cd/Dvd Driver to zczytuje plyte pojawia sie czarny ekran i koniec ?!
Nie pamiętam:
a) na jakiej wersji emulatora (chyba 0.9 lub 0.9.1)
b) jaką wersję regionalną gry
ale odnoszę dziwne wrażenie że Devil My Cry 3 mozna było uruchomić na jednej z wcześniejszych odsłon PCSX2.

Tak czy siak na 0.9.2 nie uruchomisz posiadanego przez Ciebie amerykańca - gra zacina się przed wejściem do menusów.
2BII!2B
majszaczek
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 18 marca 2007, 13:50

Post autor: majszaczek »

Nie pamiętam:
a) na jakiej wersji emulatora (chyba 0.9 lub 0.9.1)
b) jaką wersję regionalną gry
ale odnoszę dziwne wrażenie że Devil My Cry 3 mozna było uruchomić na jednej z wcześniejszych odsłon PCSX2.

Tak czy siak na 0.9.2 nie uruchomisz posiadanego przez Ciebie amerykańca - gra zacina się przed wejściem do menusów.
Otoz mam wersje 0.9.2 tak jak mowisz , wiec na jaka mam zmienic aby problem ustapil [rozwiazal sie] . Albo ew jaki inny bios niz "amerykaniec" ??
1) No i co w tym dziwnego? Ta wtyczka jak sama nazwa wskazuje (null = nic) nie czyta danych z napędów i obrazów ISO. Służy do obsługi BIOSu i homebrew... więc jakbyś się nie starał to nie odpalisz za jeje pomocą komercyjnych gier.
2) Nie wszystko wchodzi - działać może co najwyżej BIOS i pliki wykonywalne elf, jak napisałem wyżej.
Chodzilo mi o to ze wszystko mam ok ustawione i normalnie all dziala ,to najprawdopodobie blad wtyczki Cd/Dvd ,lecz raczej jak mowisz biosu lub wersji


Wiec wracam do pytania co dokladnie musze zmienic aby zagrac w DMC3
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Wiec wracam do pytania co dokladnie musze zmienic aby zagrac w DMC3
1) BIOS nie gra roli - może być cokolwiek za wjątkiem pierwszej japońskiej serii SCPH-1000X..
2) wtyczka EPF lub PEoPS CDVD, ew. Linuzaps ISO - do wyboru, do koloru
3) wersja emulatora - po sprawdzeniu stwierdzam iż do gry w DMC3 jest Ci potrzebny PCSX2 v0.9.1
4) wersja gry - na wyżej wymienionej wersji PCSX2 pracuje europejczyk SLES-53038, japoniec SLPM-65880, oraz druga odsłona amerykańca czyli tzw. `Special Edition` oznaczony symbolem SLUS-21361, Zrządzeniem losu Twoja wersja akurat nie ruszy :]

Nic więcej nie jestem Ci w stanie powiedzieć - tylko tyle udało mi się znaleźć w dokumentacji.
2BII!2B
ODPOWIEDZ