FF VII a Epsxe 1.6.0

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
f3t1
Junior
Junior
Posty: 9
Rejestracja: 07 maja 2007, 22:17

FF VII a Epsxe 1.6.0

Post autor: f3t1 »

Witam,
( nowy jestem wiec postaram się nie podpaść ^^ )
a mam taki problem - epsxe 1.6.0,skonfigurowany dla FF VII wg.waszej instrukcji ( artykuły-->coś tam ) i w momencie gdy odpalam FF z ISO mam epsxe sie odpala i dalej nic ... Czarny ekran...Z tego co widzę,to ikonka programu znika ( tzn. wygląda jakby proces wisiał... ) Siedzie już 3h i szukam,ale mam wszystko ustawione dobrze..nawet płyty zgrałem raz jeszcze i skonwertowałem do PAL`a... Ręce mi już opadają....

Mój sprzęcik :
FF VII NTSC
AMD Sempron 2800+,ati radeon 9550,1Gb ddr - na takiej konfiguracji powinno wszystko ładnie chodzić...
Czy ktoś może mi pomóc...Google przeszukane pod każdym kątem,także czekam na Wasze pomysły...
Pozdr.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Po pierwsze FF7 powinien być uruchamiany pod ePSXe 1.5.2 (pisze zresztą w artykuły-->coś tam) bo pod 1.6.0 są problemy - jak nie chcesz się gimnastykować to ściągnij archiwum, wypakuj tylko plik epsxe.exe zmień mu nazwę na np. epsxe152.exe i przekopiuj do głównego folderu obecnej wersji, po czym go uruchom, powinno zatrybić :]

Sprawdź także na innych emulatorach (np. pSX) bo płyty mogą być źle zrzucone... wnioskuje to po fakcie iż nawet na złej konfiguracji ta gra powinna wystartować.

Tyle na dzień dobry, sprawdź napisz o rezultatach, jak nie zadziała to pomyślimy dalej.

Z innych spraw,
Witam,
( nowy jestem wiec postaram się nie podpaść ^^ )
Witam... i zapewniam że nie jestem taki zły jak niektórzy mnie malują :] więc nie ma powodu do paniki.
2BII!2B
f3t1
Junior
Junior
Posty: 9
Rejestracja: 07 maja 2007, 22:17

Post autor: f3t1 »

Hmmm...coś mi się wydaje,że coś nie tak z obrazami jest, ( CHYBA ) ponieważ gdy odpalam CD 1 w pSX 1.11 w okienku cmd pokazuje się monit :

Kod: Zaznacz cały

iso9660 : incorrect Header
Inna sprawa ze gdy probuje odpalić Total Soccer z tejże stronki,mam taki sam efekt - ikona ginie ( mowa o epsxe 1.5.2 ) a ekran cały czas czarny...
Eh...

pzdr.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Hmmm...coś mi się wydaje,że coś nie tak z obrazami jest, ( CHYBA ) ponieważ gdy odpalam CD 1 w pSX 1.11 w okienku cmd pokazuje się monit
Pewnie tak, szczególnie jeśli na obraz aplikowałeś PPFy. Uruchom z płyty, bez żadnych dodatków w postaci łatek.
Inna sprawa ze gdy probuje odpalić Total Soccer z tejże stronki,mam taki sam efekt - ikona ginie ( mowa o epsxe 1.5.2 ) a ekran cały czas czarny...
Jest szybszy sposób na test - File > Run BIOS
2BII!2B
f3t1
Junior
Junior
Posty: 9
Rejestracja: 07 maja 2007, 22:17

Post autor: f3t1 »

jeśli na obraz aplikowałeś PPFy.
- nie rozumiem,jakie PPF-y Cóż to takiego ?
Jest szybszy sposób na test - File > Run BIOS
Tak,wiem,i BIOS bardzo ładnie mi się odpala i ogólnie działa jak najbardziej...
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

nie rozumiem,jakie PPF-y Cóż to takiego ?
Napisałeś powyżej ze zmieniłes region gry z US NTSC na PAL. Dokładnie rzecz ujmując czegoś takiego zrobić się nie da, można co najwyżej zmienić sposób generowania sygnału wideo... i robi sie to włąśnie za pomocą łatek PPF.
Co więcej jesli aplikujesz cos na obraz: (a) i nie wiadomo co to jest [jak żeś niby zmienił region bez PPF`a?] (b) bądź źle zaaplikujesz łatkę... to obraz płyty jest do wyrzucenia.
BIOS bardzo ładnie mi się odpala i ogólnie działa jak najbardziej
W takim razie emulator jest skonfigurowany poprawnie.
Wracając do homebrew - ja wspomniano w tekście im poświęconym, te gry, ze wzgledu na wczytywanie do pamięci trochę sie uruchamiają (do 3 min.) więc należy odczekać odpowiednią chwile zanim wysnuje się wniosek iż tytułu się nie da uruchomić.
2BII!2B
f3t1
Junior
Junior
Posty: 9
Rejestracja: 07 maja 2007, 22:17

Post autor: f3t1 »

Napisałeś powyżej ze zmieniłes region gry z US NTSC na PAL. Dokładnie rzecz ujmując czegoś takiego zrobić się nie da, można co najwyżej zmienić sposób generowania sygnału wideo... i robi sie to włąśnie za pomocą łatek PPF.
Ok,już kumam,bo mnie zmyliłeś frazą łatek PPF,i stwierdziłem,że to jakieś nie wiadomo co ^^ Ale tak,jakieś parę małych programików miałem,i za ich pomocą wyklikowywując (trudne słowo :P ),i wpisując w cmd,przerobiłem go na PAL`a...I faktycznie chodzi o sygnał Video ( żeby nie był czarny zdaje sie... )

Anyway,wracając do mojego problemu - wygląda na to,że mam 1 cd rozchrzaniony :/ ( jest jedna rysa,ale dość pokaźnych rozmiarów :/ ( ah ten mój kiciuś ,psiakrew :P ))
Pożyczyłem cd1 od znajomego,zgrałem do ISO,i już działa wszystko ładnie:D
Od wczoraj napieram w FF VII,po raz pierwszy w życiu,i zniknąłem dla ludzi wokoło...wsiąkłem ^^

Thx 4 help,przydała się! :wink: <browarek>
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Ok,już kumam,bo mnie zmyliłeś frazą łatek PPF,i stwierdziłem,że to jakieś nie wiadomo co ^^ Ale tak,jakieś parę małych programików miałem,i za ich pomocą wyklikowywując (trudne słowo Razz ),i wpisując w cmd,przerobiłem go na PAL
1. Nie przerobiłeś, co najwyżej zaaplikowałeś za obraz ISO łątkę selektora bądź wybranego trybu wideo 50/60Hz :P
2. Takie coś robi się jedynie w przypadku konsol, by obraz w grach NTSC na starych odbiornikach nie był czarnobiały
3. W przypadku ePSXe taka czynność kompletnie mija się z celem, jako że emulator bez problemów wyświetli obraz w grach ze wszystkich regionów.
4. Aplikując łatkę w zły sposób (np. bez regeneracji uwalonych sektorów) co najwyżej możesz popsuć sobie obraz płyty.
Od wczoraj napieram w FF VII,po raz pierwszy w życiu,i zniknąłem dla ludzi wokoło...wsiąkłem ^^
Gratulacje, jesli jakość grafiki Ci nie przeszkadza i lubisz tego typu gry, to czeka Cię nieziemska zabawa.
2BII!2B
ODPOWIEDZ