Filtr syfonowy i rezurekcja Obcych

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
szuran
Junior
Junior
Posty: 14
Rejestracja: 16 lipca 2007, 10:18

Filtr syfonowy i rezurekcja Obcych

Post autor: szuran »

Witam wszystkich wciąż potrafiących docenić świetne gry na PSX. Kiedy wysłużona i zasłużona konsolka wyzionie ducha, nic tak nie poprawia humoru jak emulator. Jednak w przypadku niektórych tytułów może trafić szlag, tak jak mnie ostatnio trafia, i w związku z czym zwracam się do was z prośbą o pomoc. Otóż:

Syphon Filter 3. Świetna gra, klimatem przebijająca wszystkie Splinter Celle razem wzięte. Szkoda, że na emulatorze ma tendencję do wieszania się podczas przejść między poziomami. Wyskakuje menu karty pamięci, wybieram opcję która akurat mi pasuje, naciskam X, i... nic. Ekran zamrożony. Jest tak w 95% przypadków, gdy wybiorę "yes" przy pytaniu "save game?", i w ok. 80% jeśli wybiorę "no". To, czy emulator zdecyduje się puścić mnie dalej - albo czy wczyta mi grę - to czysta loteria. W wersji 1.5.2 jest lepiej niż na 1.6.0, ale i tak muszę stosować metodę: save z poziomu emulatora tuż przy końcu levelu i następnie stukrotne wracanie do niego, w nadziei że mi się uda. I przy okazji żonglerka pluginami, bo co poziom muszę włączyć jakiś inny, żeby puściło mnie do następnego. Grać się da, ale zbyt przyjemne to nie jest. Są jakieś optymalne ustawienia do SF3? Dodam, że mój komputer ma system XP, 512 mb ramu, procesor A3000+, grafikę GF6600 gt. Uruchamiam emulator z parametrami oldtiming i slowboot, ale niewiele to daje.

Kolejny kłopot: Alien Resurrection. Pierwszy poziom, któryś z kolei korytarz - drzwi się nie otwierają, mimo że powinny. Jestem zablokowany w małej sekcji i żadne czary nie sprawią, że mógłbym iść dalej. Na PSXeven jest trochę lepiej, bo analogiczna sytuacja przytrafia mi się dopiero na 3 czy 4 levelu. Ale tu już jest gorzej niż w SF3 - po prostu nie da się grać, nic nie odczyni uroku.

Ktoś pomoże? Będę bardzo wdzięczny i głęboko wzruszony.
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Jak donoszą mi nieoficjalne źródła, w Syphon Filter 3 na ePSXe... pograsz. Gra powinna działać bez zgrzytów. To była dobra wiadomość. Zła jest taka, iż nie widzę możliwości zażegnania twego problemu jednym smagnięciem bicza.

Zamiast żonglowania wtyczkami polecałbym uruchomić grę z ISO, użyć alternatywnego BIOSu, a w ostateczności wstrzymać się z robieniem save state aż do momentu, w którym gra zwykła się wykrzaczać. To samo tyczy się Alien: Resurrection - gra przewinęła mi się swego czasu przez ręcę i mogę powiedzieć o niej tyle, iż na pewno jest grywalna pod ePSXe.

Pozostaje kombinować, przynajmniej na początku. A wracając do kwestii optymalnych ustawień pluginów graficznych dla SF3 i A:R - wg mnie w zupełności wystarczy Pete's OpenGL 1.7x dla grafiki oraz Eternal SPU dla dźwięku. Optymalne konfiguracje znajdziesz w dziale PlayStation > Artykuły.

Na razie tyle. Ciężko zaleczyć rzadko spotykane dolegliwości jednym zastrzykiem. Częsciej potrzebna jest cała seria, jak z taśmy z automatu; tyle, że pomału.
szuran
Junior
Junior
Posty: 14
Rejestracja: 16 lipca 2007, 10:18

Post autor: szuran »

Szczere dzięki za odpowiedź, ale z Syfonem i Obcym próbowałem już uruchamiania z ISO, z cd-romu, z daemon tools z cd-romu, z oryginalnej płyty, z ripa, z pirata, z różnymi pluginami, po prostu ze wszystkiego - zacina się jak Roman Giertych spytany o bohaterów Naszej szkapy. I Syfon jest tu problemem drugorzędnym, bo w jakiś sposób działa, ale Alien naprawdę zacina się na amen - napotykam zamurowaną ścianę zamiast drzwi. Przychodzi mi na myśl tylko jedno rozwiązanie: jeszcze inny emulator. Jest jakiś, który możecie polecić? Taki, który obsługiwałby joypad...

Z pluginami zresztą jest nieco inna sprawa. Mnie nie zależy na ultra-hiper-poprawionej jakości obrazu. Mnie zależy na jak najwierniejszym przeniesieniu na monitor tego, co widziałem na tv podczas gry na konsoli. Zwykle używam ustawienia 800x600, bez żadnego filtrowania tekstur, ponieważ to mniej więcej odpowiada wrażeniom z tv. Zatem plugin nie ma znaczenia - dajcie mi taki, który po prostu zadziała...

Przy okazji - mam jeszcze jeden problem. Zripowałem sobie Alien Trilogy w celu dalszego nierysowania płyty przez stareńkie PSX, i to jedyny przypadek, w którym w żaden sposób nie mogę odtworzyć muzyki. Jest chyba na ścieżkach audio... Ale nawet wsadzenie do daemon tools z opcją analog audio nie pomaga. Help, anyone?

DODANE:
Wczoraj jakoś umknęła mi rada "skorzystaj z innego biosa". Mam tylko jeden, zdobyty po dłuuugich poszukiwaniach. Możecie wspomóc mnie biosem innym niż SCPH7502 ?
Awatar użytkownika
Muzzy^F8
Senior
Senior
Posty: 227
Rejestracja: 20 czerwca 2003, 05:08

Post autor: Muzzy^F8 »

Cos slabo szukasz bo tego sie wszedzie wala :P

Tak czy siak sa 2 mozliwosci najbardziej kompatybilnych do testowania czy gra dziala SCPH7502 i SCPH1001.

Dalej radz sobie sam. Podajac nazwy i tak duzo pomoglem. :roll:
Obrazek
Obrazek
Fear my anger. Fear my power.
I'm Dark Angel undercover.
ODPOWIEDZ