Pad od PS'a a ePSXe

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Eikichi
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 14 stycznia 2007, 14:21

Pad od PS'a a ePSXe

Post autor: Eikichi »

Witam.
Kupiłem dziś pada Sony Play Station Dualshock 2 i przejsciówkę do PC.
Jak podłączyłem przejściówkę to wykryło sprzęt i było ok. Jak podłączyłem pada to nic się nie stało. Wszedłem w ePSXe i konfigurację pada. Jak naciskam myszą na pole/odnośnik do jakieś klawisza to mi się automatycznie wpisuje J2_B1 w każdym polu. Jedynie w polach analoga są LX.
Co mam z tym zrobić? Dodam, że jak wchodzę w panel sterowania i kontrolery gier i chce tam skalibrować pada to nic się nie dzieje.
Gdy włączam jakąś gre to też nic nie działa... Zatrzymuje się na Menu i ani pad, ani klawiatura nie działają.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Jak podłączyłem przejściówkę to wykryło sprzęt i było ok. Jak podłączyłem pada to nic się nie stało.
I tak właśnie to wygląda w większości przypadków.
Po drugie dla świętego spokoju, najpierw zepnij ze sobą przejściówkę z padem, a dopiero później podłączaj całość do komputera.
Wszedłem w ePSXe i konfigurację pada. Jak naciskam myszą na pole/odnośnik do jakieś klawisza to mi się automatycznie wpisuje J2_B1 w każdym polu. Jedynie w polach analoga są LX.
Nie wiem czemu system Ci wykrywa kontroler jako J2 - przeważnie oznacza to że masz już coś podpięte do komputera. tak więc:
a) zainstalowałeś najnowszy DirectX?
b) zainstalowałeś poprawnie sterowniki? Najpierw instalujesz stery przejściówki,a dopiero potem podpinasz urządzenie do komputera
c) jak masz pad z funkcją autofire to ją wyłącz bo masz wciąż wciśnięty klawisz (chyba X)
d) analogicznie jak punk wyżej ma się sprawa przejściówki - jesli sterownik takowej wspiera autofire to wyłącz tą funkcje.
e) sprawdź czy któryś z przycisków nie jest wciśnięty :]
Tyle jesli chodzi o głupie przyczyny - z poważniejszych, wiadomo, w gre wchodzi zarówno uszkodzenie pada jak i przejściówki. Na odległość nic konkretnego Ci nie powiem.
Co mam z tym zrobić? Dodam, że jak wchodzę w panel sterowania i kontrolery gier i chce tam skalibrować pada to nic się nie dzieje. Gdy włączam jakąś gre to też nic nie działa... Zatrzymuje się na Menu i ani pad, ani klawiatura nie działają.
a) Sprawdź połączenie
b) directX
c) sterowniki
czyli wszystko to o czym pisałem powyżej.
2BII!2B
Eikichi
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 14 stycznia 2007, 14:21

Post autor: Eikichi »

Zainstalowałem najnowszy DirectX, sterowniki zainstalowane przed podłączeniem urządzenia, jak sprawdzić, że pad i przejściówka mają funkcje autofire?
I skąd mam wiedzieć czy sterownik wspiera tę funkcję? Żaden z przycisków nie jest wciśnięty. Jest szansa, że to moja nieumiejętność, a nie wina pad'a? xD
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

jak sprawdzić, że pad i przejściówka mają funkcje autofire?
Na padzie masz dodatkowe przyciski - może pisać auto, lub np. slow i fast. Oryginalne kontrolery Sony (zarówno DS jak i DS2) autofire nie posiadają.
Co do przejściówki to trudno o rozwiązanie sprzętowe więc wspomniane opcji szukałbym w `panel sterowania > kontrolery gier > wlasciwosci Twojego urzadzenia`.
Jest szansa, że to moja nieumiejętność, a nie wina pad'a?
Raczej nie, ale przed zwrotem towaru sprawdź dla pewności komplet (pad + przejście) na innym komputerze [zarówno bez jak i z zainstalowanymi sterami], oraz sam pad jeśli ktoś w okolicy posiada konsole psx lub ps2 lub inną przejściówkę dla PC.
2BII!2B
PePeX
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 28 sierpnia 2006, 11:08

Post autor: PePeX »

Wiem, że to prawie 3 miesięczny odkop, ale może komuś kto ma taki problem to pomoże. Miałem to samo na zwykłym padzie USB z analogami. Jak opcja analog na padzie była włączona to wykrywało mi ją jako przycisk i od razu przy próbie ustawienia jakiegokolwiek klawisza pojawiało sie coś podobnego jak ma kolega. Wtedy po chwili namysłu zrobiłem tak: 1. Zostawiłem przycisk analog włączony 2. Przed wybraniem w opcjach emulatora jakiego przycisku chce użyć przytrzymywałem go 3. Wybierałem opcje przypisywania przycisków 4. Przypisywany został przycisk który chciałem, a nie jakiś nie pożądany. I to chyba koniec :D Mam nadzieję, że nie dostanę warna za odkop :D Acha jeszcze mam nadzieje że komuś pomogę. :D
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Mam nadzieję, że nie dostanę warna za odkop
A skąd, w tym przypadku dostajesz podziękowania za pomoc (a nawet samą chęć pomocy) innym użytkownikom.

Pozdrawiam,
2BII!2B
adrianryder
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 13 lipca 2007, 14:04

Post autor: adrianryder »

hmmmm ja mam joystick i ten konwerter ale nie potrzebowałem zadnych sterów działa bez problemu
Awatar użytkownika
Pointrox
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 03 sierpnia 2007, 15:04

Post autor: Pointrox »

Przepraszam za odkop, ale tutaj tyczy się problemów z kontrolerem, a ja chętnie pomogę.
Czasami tak się dzieje właśnie, że np. gdy ja podłączyłem kierownicę, aby zagrać w Gran Turismo 2 i chciałem ją skonfigurować, to od razu wskakuje mi to samo, co autorowi tego tematu.

Co wtedy zrobiłem?
1.) Najeżdżasz na pole przycisku, który chcesz skonfigurować.
2.) Wciśnij przycisk, który chcesz skonfigurować i nie puszczaj!
3.) Najedź na kolejne pole i powtórz kroki 2 i 3 aż do skonfigurowania całego kontrolera.
ODPOWIEDZ