Dragon ball

Masz problem z konkretnym tytułem i emulatorem PCSX2? Oto miejsce gdzie powinieneś go opisać.
Artur25
Junior
Junior
Posty: 27
Rejestracja: 11 sierpnia 2007, 02:15

Post autor: Artur25 »

Jak myślisz czy na PROCESORZE INTEL QUAD CORE Q6600 2,4GHz 8MB. PAMIęć RAM 2048 MB / 667 MHz DDRII. GRAFIKA RADEON X1650PRO 512MB DDR2 128BIT

12 jednostek Pixel Shader , DirectX® 9C, OpenGL, Shader Model 3.0. Pójdzie mi ta gierka na pełnych fps
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

Jak mi taki sprzęt zafundujesz taki sprzęt to sprawdzę i ci powiem a tak na serio to najlepiej będziesz wiedział jak samemu sprawdzisz
póki co PCSX2 wykorzystuje tylko 2 rdzenie ewentualnie możesz się przerzucić na linuksa tam masz 64 bitową wersję emulatora co przyspiesza emulację
Artur25
Junior
Junior
Posty: 27
Rejestracja: 11 sierpnia 2007, 02:15

Post autor: Artur25 »

no mam zamiar kupic jedna osoba ma podobny komputer na tym forum tylko że ma 4 gb ram i gry jak tekken dragon ball z chodzą mu 70fps podczas gry a w menu 100 fps

=============
dobra jeżeli mam grac na emu linuksa to tam nie ma pliku exe tylko jakis inny jak mam go uruchomic???????

[mod]Prosze uzywac guzika "Zamien"!!!
M^F8[/mod]
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

dobra jeżeli mam grac na emu linuksa to tam nie ma pliku exe
Bo pod linuksem nie ma plików exe, pliki wykonywalne rozpoznaje się po odpowiednim prawie dostępu [x], a nie rozszerzeniu.
jak mam go uruchomic?
Kliknąć (dwa razy) w menadżerze plików, albo odpalić z kropką pod konsolą:

Kod: Zaznacz cały

cd /ścieżka/do/emulatora [enter]
./pcsx2 [enter]
2BII!2B
Artur25
Junior
Junior
Posty: 27
Rejestracja: 11 sierpnia 2007, 02:15

Post autor: Artur25 »

można jaśniej jestem nowicjuszem gdzie jest ten menadżer plików jak odpalic tą z konsolą z kropką
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Polecam zajrzeć do jakiejkolwiek literatury poświęconej systemom linuks, a tak na szybko:
- menadżer plików to pod Windowsem `Eksplorator Windows`, pod Linuksem są różne zależnie od dystrybucji i środowiska graficznego np. Konqueror w KDE.
- konsola z kropką: konsola czyli emulator terminala czasami nazywany też shell`em, takie przeważnie czarne okno w KDE dostępne po kliknięciu w {Menu ->System->Konsola}. Jeśli chodzi o kropkę to pod systemami z rodziny linuks wywołuje się polecenie z bieżącej lokalizacji przez wpisanie './jakieś_polecenie', stąd kropka.
2BII!2B
Artur25
Junior
Junior
Posty: 27
Rejestracja: 11 sierpnia 2007, 02:15

Post autor: Artur25 »

Dzięki bardzo za odpowiedź. Aha mam jeszcze dwa pytania czy jeżeli odpalę grę na emu ps2 pod linkusem 64 bitowym ver 9.3 to będę miał szybszą emulacje niż na ver 9.2 . Aha i jeszcze ostanie pytanie wiadomo kiedy wyjdzie pcsx2 ver 9.4 :twisted:
Awatar użytkownika
Halome
User
User
Posty: 36
Rejestracja: 01 maja 2007, 14:09

Post autor: Halome »

jak chcesz mieć dobrą wydajność to zrób tak:
wyłącz wszystkie efekty wizualne i wszystkie programy w windowsie
załóż sobie najlepiej azotowe chłodzenie.
Podkręć wszystkie części o 90% i możesz "spokojnie" grać ;] xD
A tak na serio to nie męcz się z grami teraz tylko albo zainwestuj w ps2
albo poczekaj na pcsx2 0.9.4 na którym z pewnością wyciągniesz więcej fpsów niż teraz. Jeszcze nie wiadomo kiedy bedzie 0.9.4 ale już, jak słyszałem jest on dopieszczany.
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

wyłącz wszystkie efekty wizualne i wszystkie programy w windowsie
On sie pytał o Linuksa a nie o Windowsa
Podkręć wszystkie części o 90% i możesz "spokojnie" grać ;] xD
To i tak zależy jaki ma sprzęt bo jak ma jedno rdzeniowego to i tak nic nie pomoze
jeżeli odpalę grę na emu ps2 pod linkusem 64 bitowym ver 9.3 to będę miał szybszą emulacje niż na ver 9.2
Tak
Aha i jeszcze ostanie pytanie wiadomo kiedy wyjdzie pcsx2 ver 9.4
Nie wiadomo i nie będzie wiadomo dopóki nie wyjdzie
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Artur25 pisze:czy jeżeli odpalę grę na emu ps2 pod linkusem 64 bitowym ver 9.3 to będę miał szybszą emulacje niż na ver 9.2
Teoretycznie tak, w praktyce może być różnie, szczególnie że ZeroGS w wersji OGL2 dopiero powstał i może być sporo w tyle (również pod względem wydajności) za wersją DX. Tak czy siak ciężko powiedzieć, a sprawdzać nie sprawdzałem bo nie mam 64-bitowego procka.
Artur25 pisze:Aha i jeszcze ostanie pytanie wiadomo kiedy wyjdzie pcsx2 ver 9.4
Jak będzie gotowe :P
Eysmond pisze:To i tak zależy jaki ma sprzęt bo jak ma jedno rdzeniowego to i tak nic nie pomoze
Hmmm,niekoniecznie. Wiadomą sprawą jest że w przypadku PCSX2 najlepsza wydajność osiąga się na dwóch jajach, szczególnie ze stajni Intela, aczkolwiek nie znaczy to że nie zyskasz kilku fps po podkręcenia jedno-rdzeniowego procesora.
2BII!2B
ODPOWIEDZ