Jakie gry na playstation?

Ogólne dyskusje na temat gier.
amanis
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 16 września 2007, 16:50

Jakie gry na playstation?

Post autor: amanis »

Niedawno zakupiłem konsole ps2. Kupiłem sobie gierke God of War i to był dobry wybór, a właściwie zły bo mi się zdrowie i psychika przy niej zrypie:) Mam zamówione ffX bo włąściwie ta gra byłą motywem zakupu.

Dochodząc do sedna: jakie polecacie gry na ps2, kompletnie sie w tym nie orientuje.

Jak dla mnie prosiłbym o jRPG, zręcznośćiówki właśnie gry w stylu tych wypisanych przeze mnie.

A inne? Pewnei jeśli to jakieś megahity: ale raczej nie żadne sportowe(w życi jedna mi sie spodobała NHL 98!!, ścigałek też mi nie polecajcie, grałem tylko w Re-Volta). Bijatyki? Zawsze lubiłem chociaż dosć słabo mi szło, wymiatałem tylko w Virtual Fightera, ale to byłą boska gra, żadnych czarów marów tylko świetne 'fizyczne' ciosy.
Lubie też przygodowki ale te są lepsze na PC chyba.

Tak wiec prosze o podpowiedzi!
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Dochodząc do sedna: jakie polecacie gry na ps2, kompletnie sie w tym nie orientuje. Jak dla mnie prosiłbym o jRPG, zręcznośćiówki właśnie gry w stylu tych wypisanych przeze mnie.
Generalnie z jRPG jest bida, bo choć PS2 ma najwięcej pozycji z tego gatunku to moim skromnym zdaniem wypadają one blado do tego co oferował PSX. Tak czy siak poleciłbym na przykład:
- Final Fantasy X i XII, bo to must-have dla miłośników serii i gatunku
- Tales of Legendia, za klimat rodem z FF7
- Dragon Quest VIII, bo jest inna i stanowi ciekawą odskocznię od powyższych
Wracając jednak do pierwotnego stwierdzenia - z jRPG jest cienko i jesli nie przeszkadza Ci np. spora dawka akcji i bajkowy klimat to z czystym sumieniem poleciłbym Ci serię Kingdom Hearts, niestety bardzo niedocenioną, niestety oklejona etykietką `gra dla dzieci`, ale prosze mi wierzyć że to głównie stereotypy, obydwie części przeszedłem po kilka razy i ręką na sercu stwierdzam że:
- mają ciekawą fabułę,
- dobry, nienurzący system walki i rozwoju postaci,
- niesamowicie przykuwają do ekranu, powiem więcej
a) to najlepsze gry spod znaku Square-Enix na PlayStation2
b) najlepsze action i generalnie RPG na PlayStation2.
ale raczej nie żadne sportowe(w życi jedna mi sie spodobała NHL 98!!, ścigałek też mi nie polecajcie, grałem tylko w Re-Volt
Zacznijmy od tego że gry na PC to gry na PC, a gry na konsole to całkiem inna bajka, toteż na przekór Twojemu stwierdzeniu polecam:
- NBA Street 2 lub 3
- Burnout Takedown lub Revenge
Obydwie z powyższych pozycji to coś czego nie zaznasz na PieCu, czysta akcja w najlepszym wydaniu, miód wylewający się z TV i w obu przypadkach wiele godzin spędzonych przy konsoli (zarówno w trybie single jak i multi). Posiadając PS2 zrobiłbyś ogromny błąd choćby nie sprawdzając powyższych gier.
Bijatyki? Zawsze lubiłem chociaż dosć słabo mi szło, wymiatałem tylko w Virtual Fightera
Bezsprzecznie:
- Virua Fighter 4: Evolution
- Tekken 5
- Soul Calibur 2 (nie kupuj 3-ki przypadkiem)
Virtual Fightera, ale to byłą boska gra, żadnych czarów marów tylko świetne 'fizyczne' ciosy.
Fajne fizyczne ciosy = Fight Night Round 2 lub 3.
Lubie też przygodowki ale te są lepsze na PC chyba.
Hmmm:
- bezapelacyjnie Metal Gear Solid 3: Snake Eater, bo miażdży :]
- polecam też Fahrenheit`a, bo jest co prawda na PC, ale gra na czym kolwiek innym niż DualShock2 to moim zdaniem porażka.

Tyle chyba wystarczy na początek?
2BII!2B
amanis
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 16 września 2007, 16:50

Post autor: amanis »

Jasne dzięki! Na początek:)
ODPOWIEDZ