Jaki system do emulacji PS2?

Problemy z emulatorem PCSX2 i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Gibon
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 08 września 2007, 13:31

Jaki system do emulacji PS2?

Post autor: Gibon »

Witam, ostatnio po wielu kłopotach udało mi sie uruchomic TTTna PS2 jednak nawet po wylaczeniu AA i obnizeniu rozdz. w samej grze chodzi max do 10FPS, czyli nie da sie pograc !

Moj sprzet to C2D e6750 2,66ghz, 2gb ram i 8600gt
do tego Vista 64-bit i wlasnie mam pytanie czy gdybym zainstalowal winXP sp2 32bit lub win xp 64bit to czy by moglo przyspieszyc? jaki os polecacie?

Ogolnie na Viscie nie chce mi pracowac jeden sprzet i dlatego nosze sie z zamiarem dolozenia jeszcze xp-eka, i ktora wersje polecacie?
Adult
Administrator
Administrator
Posty: 524
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 16:24

Post autor: Adult »

Puki co zalecanym systemem jeżeli chodzi o windowsy są 32bitowe, ponieważ sam emulator jeszcze nie korzysta z 64bitów ( z wyjątkiem wersji 0.9.3 która ukazała się w tylko na linuxa ).
Obrazek
Gibon
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 08 września 2007, 13:31

Post autor: Gibon »

No dobra skoro tak to jeszcze dogram dodatkowo xp pro sp2 32bit. Ciekawe czy bedzie plynnie chodzic ten TTT lub T4.

OT: Póki co, :wink:
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

wlasnie mam pytanie czy gdybym zainstalowal winXP sp2 32bit lub win xp 64bit to czy by moglo przyspieszyc?
W chwili obecnej wybór systemu operacyjnego nie ma większego wpływu na osiągi PCSX2. Po przejściu na starsze systemy zyskasz kilka fps`ów w związku ze zwolnieniem zasobów (RAM, CPU) aczkolwiek IMO nie jest to na tyle znacząca zmiana by zrekompensowała czas potrzebny to reinstalacji.
Ciekawe czy bedzie plynnie chodzic ten TTT lub T4.
TTT z założenia chodzi wolno, więc w jego przyapadku na nic bym nie liczył. Tekken4 pracuje co najmniej 50% szybciej więc jak juz testować tą serię to zacząłbym właśnie od tej części.
2BII!2B
Gibon
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 08 września 2007, 13:31

Post autor: Gibon »

winter_mute pisze:TTT z założenia chodzi wolno, więc w jego przyapadku na nic bym nie liczył. Tekken4 pracuje co najmniej 50% szybciej więc jak juz testować tą serię to zacząłbym właśnie od tej części.
Dzieki za info,nie mialem o tym pojecia wiec sprawdze T4, bo myslalem ze skoro wczesniejsza wersja to mniejsze wymogi.
Trzeba troche podkrecic tez sprzeta i sie zobaczy, ale OS nie ma znaczenia, myslalem ze skoro mamy 64-bitowe procki to zeby wykorzystac ich 64-bitowe mozliwosci to tez taki trzeba miec procesor by emulacja przyblizyla nas do 128bitowego ps2.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Dzieki za info,nie mialem o tym pojecia wiec sprawdze T4, bo myslalem ze skoro wczesniejsza wersja to mniejsze wymogi.
Emulacja nie ma nic wspólnego z grami na PC, więc reguła starsza gra = mniejsze wymagania absolutnie się nie sprawdza :]
myslalem ze skoro mamy 64-bitowe procki to zeby wykorzystac ich 64-bitowe mozliwosci to tez taki trzeba miec procesor
Hmmm, napiszę tak: aby w pełni korzystać z 64-bitowych dobrodziejstw należy mieć:

a) 64- bitowy procesor
b) 64-bitowy system operacyjny, który go obsłuży
c) oraz oprogramowanie wykorzystujące 64-bitowy zestaw instrukcji

Można zauważyć wzrost wydajności po przejściu na 64-bitową platformę (proc + system) związany z przetwarzaniem większej ilości danych w jednym cyklu zegara, aczkolwiek musisz wziąć po uwagę że wciąż masz do czynienia z 32-bitowym programem, co samo w sobie ogranicza możliwości wspomnianej platformy.

Tak więc, dopóki nie będzie 64-bitowej wersji PCSX2 dopóty nie wykorzystasz w pełni dobrociejstw 64-bitów, przynajmniej w emulacji PS2.
2BII!2B
Gibon
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 08 września 2007, 13:31

Post autor: Gibon »

No ja o tym wiem, ale myslalem/slyszalem ze pcsx ma taka wlasmie architekture. (a moze dopiero jego kolejne wersje)
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

Obecnie tylko linuks ma emulator w wersji 64-bit ale już niedługo (mam nadzieje) wyjdzie kolejna wersja PCSX2 z pełną obsługą 64-bitowych procków i Windowsów
ODPOWIEDZ