Nagrywanie Filmów - ePSXe

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Awatar użytkownika
foockzord
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 26 września 2007, 17:20

Nagrywanie Filmów - ePSXe

Post autor: foockzord »

Witam jestem ciekaw jak moglbym nagrac filmik za pomocą ePSXe, znacie jakis plugin graficzny ktory pozwala na zapis audio i video naraz ? Kiedys pamietma ze udalo mi sie nagrac wstawki FMV z gry FF IX ale nie mialy głosu, pozatym ważyły bardzo duzo. Jesli znacie jakis sposob na zgrywanie filmikow z dzwiekiem w sreniej jakosci (zeby wrzucic na youtube) za pomoca pluginu lub jakiegos inego programu to prosze opiszcie.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

A więc tak:
1) P.E.Op.S. Soft Driver potrafi przechwycić obraz do pliku
2) w kwestii wstawek filmowych polecam zaś PSMplay: http://www.psemu.pl/psx.php?dzial=Artyk ... id=psmplay
3) z zewnętrznych programów :
a) CamStudio: http://camstudio.org/
b) AviScreen Classic: http://www.bobyte.com/AviScreen/
c) czy Taksi: http://taksi.sourceforge.net/

z komercyjnego oprogramowania polecam
FRAPS: http://www.fraps.com/

Tyle ode mnie.
2BII!2B
Awatar użytkownika
foockzord
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 26 września 2007, 17:20

Post autor: foockzord »

Dzięki za info, znajomy nagrywal frapsem filmiki na ePSXe ale mowil mi ze filmik zajmuje okolo 4 Gb i trzeba sie bawisz w kompresje :)

Jeśli miales juz do czynienia z metodami ktore podales, to ktora najbardziej polcasz ? Bo zalezy mi na tym zeby filmik chodzil w ~30 fps ale zeby jego waga nei była taka kolosalna jak kilka Gb :) Pozdrawiam
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Jeśli miales juz do czynienia z metodami ktore podales, to ktora najbardziej polcasz ? Bo zalezy mi na tym zeby filmik chodzil w ~30 fps ale zeby jego waga nei była taka kolosalna jak kilka Gb
Zabawne że pytasz, bo akurat (dokładnie przez najbliższe 2 tyg.) zajmuję się takim właśnie przypadkiem, choć na troche większą skalę bo w grę wchodzi pi razy oko 1-2 godzinne nagranie (choć efekt nie będzie dłuższy niż 10min.) w jakości i rozdzielczości DVD-PAL.

A więc tak, najlepsze, najszybsze i najładniejsze efekty przy obróbce wideo uzyskasz na nieskompresowanym pliku, niestety dużo on zajmuje, choć przy odpowiednim sprzęcie nie ma problemów. Osobiście z dużymi plikami radzę sobie za pomocą:
- dobry komp, wiadomo
- Panasonic NV-GS11, mały i fajniasty
- zewnętrzna obudowa 5,25" USB2.0/FireWire
- kieszeń, o wiele lepsze niż rozkręcanie zew. obudowy
- 3 x Seagate Baracuda 300GB, niam :]
szybko łatwo i bezproblemowo - materiał wstępnie przechowywany na miniDV, a nawet jeśli trzeba zrzucić 60+ minut do pliku to ~1TB spokojnie wystarcza.

A tak na serio, w tanich, domowych warunkach to przede wszystkim sprawdziłbym który z wymienionych wcześniej programów oprócz standardowych opcji tj. rozdzielczość, framerate, itd. ma również możliwość wyboru kodeka (sorry, ale nie chce mi się sprawdzać bez potrzeby). Następnie wartało by zainstalować XviD (darmowy, wydajny i generujący śliczny obraz) i włączyć kompresje wideo przy zapisie (powinno się to zwać encoding / encoding codec, lub coś w tym stylu). Zaoszczędzisz w ten sposób tony miejsca - 30min. materiał w rozsądnej rozdzielczości (powiedzmy 640x480) to przy zastosowaniu kompresji Xvid`em to góra 700MB.

Tak na marginesie - nieskompresowany dźwięk też sporo zajmuje więc nie zapomnij też o tym.
2BII!2B
Adult
Administrator
Administrator
Posty: 524
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 16:24

Post autor: Adult »

Jeżeli chcesz przekodować plik to polecam jako kodeka użyć AVC znanego bardziej jako h264. Niestety plik taki będzie mógł otworzyć tylko na komputerze. Niestety kodek bardzo lubi zżerać procesor ale za to dzięki niemu można uzyskać małe pliki w jakoś o wiele lepszej niż oferuje Xvid.
Obrazek
Awatar użytkownika
foockzord
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 26 września 2007, 17:20

Post autor: foockzord »

winter_mute, Adult dzieki za pomoc. Ten Fraps troche jest kaszaniasty za kazdym razem jak nagrywam filmik to po odtworzeniu gra nieziemsko zasówa, na oko 4x szybciej niz w orginale o_O probowalem roznych ustawien i kodekow, nawet ten prosty tutorial na Honmaru mi nie pomogl. Ale coz nadal bede probowal w koncu sie uda :)

Jeśli ktos sie zna troche na programie PSX Multi Converter, niech zajrzy TUTAJ
Awatar użytkownika
arek000
Junior
Junior
Posty: 16
Rejestracja: 04 maja 2007, 09:45

Post autor: arek000 »

nie chcąc zakladać nowego tematu dolączam sie do tego.
nagrywam gry darkman gpu recorderem, a podobno najnowsza wersja ma także mozliwość nagrywania dżwieku. więc ściągnęlem, oczywiscie z waszej strony :D ,
gpu recorder, wrzucam plugsy do folderu z pluginami w epsxe, ustawiam w configu, video>darkman gpu recorder (przy okazji zaznaczam opcje record sound)
sound>darkman spu recorder. no ale po nagraniu i odtworzeniu filmiku gpu playerem i zaznaczeniu w nim opcji chyba sie zwie "enable sound" nie slysze w nim dźwięku, czyli mi go nie nagralo. więc tu moje pytanie, jeśli mi nie nagrywa dźwięku, to co tu moglo zawinić? trzeba jakąś opcje jeszcze zaznaczyć w configu, a może plugsy od dźwięku na to nie pozwalaja :P , a może coś innego???
z niecierpliwością czekam na odpowiedź i z góry dzięki za pomoc
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Pamiętam, że swego czasu testowałem ten plugin... było to dość dawno, aczkolwiek z tego co pamiętam też miałem z nim spore problemy afair tj.:
- wewnętrzny format obrazu, którego nie da się przekonwertować do niczego innego
- brak dźwięku
w końcu doszedłem do wniosku iż najlepszym sposobem łapania są wtyczki PEOpS`ów, bo co prawda trzeba się później bawić w łączenie i synchronizację streamów AV, ale opisane powyżej problemy nie mają miejsca.

Świetne efekty uzyskiwałem również za pomocą FRAPS`a więc i jego z czystym sumieniem polecam.

W chwili obecnej zaś, mam do czynienia z całkowicie odmienną obróbką AV więc nie jestem na bieżąco z tematem przechwytywania sygnałów wideo i audio z emulatorów... tak więc nie pomogę zbytnio z opisywanym problemem.
2BII!2B
ODPOWIEDZ