[pcsx2 0.9.4] Monster Hunter - konfiguracja do gry sieciowej

Problemy z emulatorem PCSX2 i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Awatar użytkownika
Halome
User
User
Posty: 36
Rejestracja: 01 maja 2007, 14:09

[pcsx2 0.9.4] Monster Hunter - konfiguracja do gry sieciowej

Post autor: Halome »

Mam problem z ustawieniem wtyczki dev9 do gry przez sieć (w tym wypadku Monster Hunter), oraz ze skonfigurowaniem internetu w samej grze...

Zrobiłem wszystko tak jak pisze w TYM poradniku...

Włączam konfiguracje DeV9 (Screen) i nie wiem co wybrać...
Wybieram pierwsze lepsze...

wchodzę do gry sieciowej, tworzy mi się save do gry przez internet, włącza mi się konfiguracja połączenia internetowego (cały czas w grze)
(screen)
Wybieram Edit Network Configuration (screen)
I tutaj albo wywala cały emulator albo pojawia się czarny ekran z migoczącymi w pionowych liniach kropeczkami i praktycznie nic się nie dzieje...
nawet w konsoli nie pojawiają się wpisy...

Co robić??
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Po pierwsze i najwazniejsze - masz nową wersję BIOSu? Znaczy się zrzuconą z konsoli za pomocą DumpBIOS 2.x - stare i ściągniete z internetu BIOSy nie umożliwiają gry sieciowej.
Włączam konfiguracje DeV9 (Screen) i nie wiem co wybrać...Wybieram pierwsze lepsze.
Wybierz połączenie sieciowe na którym `pracuje internet`... Nie powiem Ci dokładnie które bo nie wiem jak masz w domu zrobiony net. Opisz w jaki sposób łaczysz się z internetem to coś wykombinujemy.
[za dużo tych sieci, netów i internetów, masło maślane wyszło, ale mam nadzieję że dojdziesz do sensu powyższej wypowiedzi]

Pozdrawiam,
2BII!2B
Awatar użytkownika
Halome
User
User
Posty: 36
Rejestracja: 01 maja 2007, 14:09

Post autor: Halome »

Po pierwsze i najwazniejsze - masz nową wersję BIOSu? Znaczy się zrzuconą z konsoli za pomocą DumpBIOS 2.x - stare i ściągniete z internetu BIOSy nie umożliwiają gry sieciowej.
Z tym biosem to chodzi o to żeby u nikogo się nie powtarzała ta sama wersja/kopia tak?
Kolega ma ps2 ale nie łączy się z internetem więc czy mogę zrzucić z jego konsoli biosa?
Wybierz połączenie sieciowe na którym `pracuje internet`...
Z połączeniem w pluginie Dev9 sobie poradziłem...
Opisz w jaki sposób łaczysz się z internetem to coś wykombinujemy.
W domu mam router (taka mała topologia gwiezdna)
Kabel główny do routera a z routera do komputerów
Przydałoby się wiedzieć na jakich portach to wszystko się łączy żebym mógł odblokować sobie właściwe...
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Z tym biosem to chodzi o to żeby u nikogo się nie powtarzała ta sama wersja/kopia tak?
Mac adres i kody autoryzacyjne DNAS.

i taka mała uwaga - system autoryzacji DNAS oprócz BIOSu znajduje się również na płytach z grami online przez co granie na pirackich kopiach gier, tudzież tytułach ściągniętych z netu odpada... więcej informacji na temat zabezpieczeń:
http://pl.wikipedia.org/wiki/DNAS
Kolega ma ps2 ale nie łączy się z internetem więc czy mogę zrzucić z jego konsoli biosa?
Jeśli ma PSTwo, lub PS2 najlepiej z NA i da Ci błogosławieństwo to tak.
Z połączeniem w pluginie Dev9 sobie poradziłem.
Ja bym obstawiał ostatnią opcję - nForce w bridge`u - dobrze strzelam?
W domu mam router (taka mała topologia gwiezdna)
No to podejrzewam, że będą standardowe ustawienia: tu nie będę strzelał więc najlepiej sczytaj sobie wszystko z Windowsa i podaj emulatorowi sztywny ip dobrany tak by nie kolidował z urządzeniami, ani przedziałem DHCP [jeśli z takiego korzystasz].
Dla przykładu u mnie stoi kombajn Linksysa [modem+router+switch+ap] na 1 podsieci z dhcp pracującym w przedziale 101-199, czyli ustawiam:
- sztywne ip 192.168.1.200
- maska: 255.255.255.0
- bramka: 192.168.1.1
- DNSy od ISP jeśli takie są wymagane.

aha, ustawienia sieciowe są przechowywane na memorce i konfigurowane za pomocą Network Access Disc`u. Czasami można bezpośrednio też w grze, ale Monster Hunter nie posiadam więc musiałbyś zarzucić screenem.
Przydałoby się wiedzieć na jakich portach to wszystko się łączy żebym mógł odblokować sobie właściwe.
Jeśli router umożliwia - DMZ na ip z emulatora, bądź kompa na którym uruchamiasz PCSX2.

Jesli chodzi o same porty to:
a) Start >Uruchom > cmd
b) przy wyłączonych wszystkich aplikacjach korzystających z netu wpisujesz polecenie "netstat". Powinno wyskoczyć kilka (do 3) linijek
c) skonfigurowany do gry sieciowej, najlepiej z uruchomioną grą online PCSX2 i ponownie wywołujesz "netstat"
d) teoretycznie wszystkie linijki z wyłączeniem tych z pkt (b) pochodzą z pcsx2 - porty masz wylistowane w pozycjach adres, tak samo jak wykorzystany protokół co też się przydaje do przekierowania portów.

Można tez użyć jakiegoś programu zewnętrznego: są pewnie specjalizujące się tylko w tym (poszukaj programów typu skaner portów), z powszechnie używanych (przynajmniej przeze mnie) porty sczytasz choćby w ZoneAlarm czy AVG Anti-Spyware.
2BII!2B
ODPOWIEDZ