Karty pamięci. Błąd przy nadpisywaniu.

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
wojtek
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 31 maja 2006, 14:20

Karty pamięci. Błąd przy nadpisywaniu.

Post autor: wojtek »

Witam,
Mam następujący problem z epsxe 1.5.x oraz 1.6.0
Zdarzyał mi się przy front mission 3 a teraz na Legacy of Kain: soulreaver.

Normalnie uzywalem save state, ale niestety w przypadku tych tytułów ta opcja zwiesza w niektorych momentach gre dlatego korzystam z normalnej opcji sejwowania.

Gdy zapisuję grę na nowych slotach, wszytko jest ok, jednak gdy uzywam opcji na memorce analogicznej do "overwrite/nadpisz/ zastąp" gra ma to gdzies i sejw pozostaje stary. Obie memorki oraz folder w ktorych są mają ODZNACZONĄ opcję tylko do odczytu.

To samo dzieje się na nowo zrobionych memorkach, nowym windowsie po reinstalacji. (nie, nie reinstalowalem tylko z tego powodu ;-) )
Więcej tytułów nie mam aktualnie pod ręką aby sprawdzić czy dzieje się na nich tak samo. Nie ma różnicy czy gram z napędu, czy jest to iso płyty.

Pamiętam, że grałem kiedyś używając tej opcji w Valkirie Profile i bez problemu mogłem nadpisywać sloty. Teraz jesli np przykładowo zapisałem na wolnych slotach "Sejw A" o 20 50 a następnie nadpisuje go o 20 55 to po jego odczycie będzie to save z 20 50. Jezeli jednak zapisze gre na wolnych slotach to odczyta je jako 20 55. Mam nadzieje, ze wiecie o co mi chodzi.

Szczerze powiedziawszy nie miałem nigdy własnej konsoli, a jako to u znajomych, memorki obsługiwał gospodarz. Więc może to jest normalne przy niektorych tytułach?

Czyżbym w swojej bezgranicznej studenckiej genialności coś ciągle pomijał i rozwiązanie jest przed moim nosem?
A jeżeli przeszukując forum oraz faq rzeczywiście pominąłem ten problem, to napiszę oficjalny pisemny list z przprosinami do adminow serwisu ;-)
ODPOWIEDZ