Co jakiś czas gry gra się zawiesz i kolory robia się"gorące"

Problemy z emulatorem PCSX2 i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
N25
User
User
Posty: 90
Rejestracja: 23 marca 2007, 22:53

Co jakiś czas gry gra się zawiesz i kolory robia się"gorące"

Post autor: N25 »

Jeszcze wczoraj wszystko było ok, grałem sobie normalnie i niebyło problemów dzisiaj odpala najpierw GTA VCS gra chodzi wspaniale 54-58 fpsów ale co pare sekund (4-6) Gra się zawiesz na 2-3 sekundy i występuje taki dziwny błąd graficzny kolory wszystkie robią się coraz jaśniejsze, jaskrawe aż do białości w tedy gra znów chdozi normalnie przez pare sekund. Tak samo mam w innych grach, i niemam pojęcia co to moze być no bo wczoraj jeszcze wszystko było ok! Prubowąłem już: instalwoać najnowszego dx9c, najnowsze stery do karty graficznej i nic niepomogło.

pozdro
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Na wszystkich pluginach wideo masz taką sytuację czy tylko na jednym konkretnym?
2BII!2B
N25
User
User
Posty: 90
Rejestracja: 23 marca 2007, 22:53

Post autor: N25 »

O NIE! okazał osię ze mam tak na wszystkich pluginach.
Przedhwilą testowałem jeszcze Gran Turismo 4 i co z tego że mam podczas gry 48-50 fpsów jak ekran miga jak nienormalny! jest przez ułamek sekundy czarny a przez ułamek sekundy widac gre (bez przekłąmań i błędów graficznych) ale miga tak zę nieda sie grać.
no i obojętnie jakiego pluginu graficzne bym uzył (a używam tylko GSDX9) jest ten sam błąd kolory robia się jaskrawe, ostre, rozjaśniaja sie aż praktycznie do białosci gra przy tym isę zawiesz, i przez hwile jest normalnie i znów. Muwie wam ze jeszcze wczoraj było na tych pluginach wszystko ok przedhwilą patrzałem tez na starsze wersje gsdx9 i jest to samo a nawet trohe gorzej.
tylko niekażcie mi uzywać innych wtyczek ;) bo inne sa okropne a zresztą taki problem musze rozwiązać.


Aha jak gram w normalne gry PC (obecnie w GTA San Andreas to niema zadnych problemów)
nieprzypominam sobie żebym wczoraj coś zgrzebał/kombinował/instalował. Dopiero dzisiaj chcąc rozwiązać ów problem zainstalowałem najnowszego dx9c i najnowsze stery do grafy. Dodam iz na kompie mam dwa windowsy xp i viste (oba x860 na każdym jest tak samo.

pozdro i prosze o pomoc, odpowiedzi

DOPISANE

Po dokładnym usunieciu wszystkich sterowników do grafy i zainstalowaniu nowych sytułącja się zmieniła ale chyba nawet na gorszą. tym razem w GTA VCS podczas gry ale tylko podczas gry jest poprostu czarny ekran i nic inewidać (w menu i przed uruchomieniem gry jest normalnie), a w the getaway blackmonady na pcozątku gry trohe widac jak ekran miga ale po hwili gry widzę tylko cienie, tylko cienie pojazdów i przedmiotów na takim szarym tle no i dźwięk leci normalnie.

W windowsie xp zrobiłem to samo dokłady reinstal sterowników i niestety jest to samo co w tedy.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

chodziło mi raczej o to czy problem występuje tylko na GSdx9/10 czy również na ZeroGS?

Swoją drogą - z jakiej wersji emulatora korzystasz/ Standardowy 0.9.4 czy 0.9.5 SVN? Jaka odmiana VM czy TBL?
2BII!2B
N25
User
User
Posty: 90
Rejestracja: 23 marca 2007, 22:53

Post autor: N25 »

korzystam z 0.9.5 svn, w przypadku zerogs the getaway blackmonad podczas menu niewidac co wybieram, a w gta vcs niewidac wogóle obrazu gry zawiesz się w momencie ładowania, i dlaej juz słysze tylko dźwięki z gry.
Jeszcze 2-3 dni temu wszystkie wtyczki działały zupełnie inaczej. Jak prubowałem odpalać 0.9.5 (bez svn) było to samo. A zresztą jak w tedy działało na gsdx9 i 0.9.5 svn no to teraz też musi ;)

pozdro
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Sprawdź na 0.9.4, w dodatku TBL - ponoć to najbardziej kompatybilna wersja emulatora z wtyczkami z serii GSdx9/10.
2BII!2B
N25
User
User
Posty: 90
Rejestracja: 23 marca 2007, 22:53

Post autor: N25 »

Spodziewałem się podobnej odpowiedzi, ale nielubię takich rozwiązań, wolę rozwiązywac problemy niz je "omijać" Skoro 2 dni temu wszystko działało a teraz niedziała to niejet to wina ani mojego kompa(jesli chodzi o hardware), ani emulatora, ani pluginów. mimo wszystko sprawdziłem problem tamteż występuje, być moze w nieco łagodniejszym wydaniu ale nadal nieda isę grać.

pozdro, dizęki za odp, czekam na kolejne.

Wesołych świat

Zrobiłem formata winxp i o dziwo niepomogło!! Jutro chyba sprubuję zrobić takze format visty (bo dzisiaj niemogę jej uruchomić oczywiscie)
Zrobiłem pożądnego formata cąłkowitego i niepomogło. W praktyce wygląda to tak: Obrazek

Problem rozwiazany, ja tu od wczoraj robie formaty i staje na głowie a wystarczył reinstal emulatora.

pozdro
ODPOWIEDZ