Upgarde PC

Problemy z emulatorem PCSX2 i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
maciora21
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 21 stycznia 2008, 12:23

Upgarde PC

Post autor: maciora21 »

Witam

Korzystam od kilka dni z emulatora PCSX2 i mam kilka pytan:
- aktualnie gram w Kingdom Hearts NTSC i mam problem, Gra na otwartych terenach zwalnia z 45-60 do 20-35 fpsów. Czy dokupię lepsze części w kompie to gra będzie działać lepiej? Aktualnie mam GeForce 6600, 2x512mb ram i Procesor Intel pentium d 820 code duo. Którą z wymienionych wcześniej rzeczy najlepiej wymienić, aby gra lepiej działała.
- Korzystam z dźwięku GiGaHerZ SPU 1.6.0 Beta ( podobną najlepszy). Podczas rozmów bohaterów dźwięk powtarza się kilko krotnie aż w 100% będzie prawidłowy. Można to jakoś zmienić lub coś w tym stylu?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mark199
User
User
Posty: 39
Rejestracja: 02 stycznia 2008, 16:32

Post autor: mark199 »

Co do dzwieku i nietylko zauwazyelem ze nie ma "najlepszego" plugina. Trzeba potestowac z roznymi i ustawieniami aby osiagnac najlepsze efekty. Co do Twojego procesora to nie znam :) nie wiem jak jest nawet taktowany, musisz zobaczyc w menedzer zadan -> wydajnosc, gdy masz emu wlaczonego czego brakuje. Osobiscie mam core duo e6750 @2.66ghz i na pluginie gsdx gra FFX smiga mi na 100% a i procek tylko w 80% jest uzywany :D Ram najprawdopodobniej nie przeszkadza, pod warunkeim ze nie masz zbyt wiele wlaczone jak emu dziala. Karty tak jak procesora nie znam, domyslam sie ze jest to 256mb/128bit ale czy mam racje i czy to jej wina to nie wiem. Jak mozesz to podaj jeszcze pluginy pozostale jakie uzywasz i ich ustawienia + ustawienia procesora.
Obrazek
maciora21
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 21 stycznia 2008, 12:23

Post autor: maciora21 »

Dane szczegółowe mojego komputera:
- Procesor Dual Core Intel Pentium D 820, 2815Mhz (14x201)
CPU #0 Intel Pentium D CPU 2.80GHz, 2813MHz
CPU #1 Intel Pentium D CPU 2.80GHz, 2813MHz
Zbiór instrukcji - x86, x86-64, MMX, SSE, SSE2, SSE3
- Kart Graficzna NVIDIA GeForce 6600 GT (128bit/mb)

A ustawienia emulatora ( mozliwe, że pomotane jest ostro ponieważ za bardzo się nie znam):
ObrazekObrazekObrazek

Dźwięk zmieniłem na ZeroSPU2, widać poprawę ale to jeszcze nie to :)

Zrobiłem także testy procesora i :
w menu Kingdom Hearts wykorzystanie procesora mniej więcej 50%
a podczas gry od 80 do 100 %. test Robiłem programem Everlast. Ciekawi mnie rzecz, że tylko jeden rdzeń według programu działał, na drugim ciągle było 0%.
Menadżerem zadań windows wskazuje ciągle prawie 100%.

Ostatnia rzecz to co to są tę łatki, od razu się włączają z grą czy trzeba je jakoś włączyć, ponieważ jak patrzyłem u siebie mam 3 łatki o nazwie kingdom hearts.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mark199
User
User
Posty: 39
Rejestracja: 02 stycznia 2008, 16:32

Post autor: mark199 »

Procesor wydaje sie byc dobrze ustawiony ale nie wiem jaka jest roznica w dwurdzeniowcach... W grafice ja mam texture filternig wylaczone i windowed zamiast rozdzielczosci. Pluginy tez wydaj sie byc ok. Wiec najprawdopodobniej albo cos ze sprzetu jest za slabe... Mozliwe ze jednak grafika (mi gf 8600gt czasami ledwo daje rade), albo instalki "czegos" sa nieaktualne albo poprostu ta gra tak juz chodzi. Poki co testowalem 2 gry na pcsx2... Mianowicie TTT i FFX i chodza zupelnie inaczej na tych samych ustawieniach (TTT wolno, FFX idealnie) Proponuje sie pobawic z innymi wtyczkami, mozliwe ze na zaroGS bedzie szybciej... A co do pracy tylko jednego rdzenia procka... Wiem ze niektore programy nie "wykorzusyuja" mozliwosci dwurdzeniowcow, z tego co wiem to pcsx2 wykorzystuje. Wiec albo Twoj procesor nie jest kompatybilny albo z programem jest jakis problem.
Obrazek
maciora21
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 21 stycznia 2008, 12:23

Post autor: maciora21 »

Twój procesor kosztuje 600zł, a mój 160zł^^ W menadżerze windows pokazuję w menu 70%, a podczas gry 100% wykorzystania procesora to coś musi być z procesorem. A co do grafiki, to patrzyłem dzisiaj na forum emulatora pcsx2, że ,,Geforce 6600 series and above (excluding above mentioned)" są najlepsze, wiec narazie zostawię grafikę. Znalazłem także na tam tym forum, jakie procesory są najlepsze:
,,Will work at a reasonably playable speed (this does not mean full speed):

Intel Core 2 Duo (and laptop Core Duo equivilant)
Intel Core 2 Quad
AMD Athlon X2 (and Turion laptop equivilant)
AMD Opteron Dual Core
AMD Athlon FX Dual Core"

Może wiesz, który z procków jest najtańszy bo za dużo funduszy nie będę miał do wydania.
I czy te wtyczki(patch) sie włączają od razu czy trzeba je włączyć.

Dzięki tak w ogóle.
Awatar użytkownika
mark199
User
User
Posty: 39
Rejestracja: 02 stycznia 2008, 16:32

Post autor: mark199 »

Wtyczki trzeba (te najnowsze i najlepsze) samemu sciagnac i rozpakowac do folderu emulatora a dokladniej do PLUGINS. Piszesz o procesorach wielordzeniowych ale prawdopodobnie bedziesz musial kupic jeszcze plyte plowna (chyba ze Twoja obsluguje takowe) W tym momencie jesli kupisz plyte ostatniej generacji bez AGP to i karte bedzie trzeba dokupic.. Ot takie PCtowe bledne kolo niestety :( No ale jesli mam pomoc wybrac procesor to... Tylko wielordzeniowce Intela :D Athlony sa dobre, moze nawet lepsze do gier ale padaja jak komary przy programach i wlasnie emulatorze PCSX2. Doradzil oczywiscie Quada i to tego z wyzszej polki... Ale to wydatek okolo 1.000 zl :( plus do tego pozadna plyta no wiec widzisz ze sie nie oplaca. Jesli mam doradzic cos ekonomicznego i dobrego dla Ciebie to bedzie to: Intel Core 2 Duo E6750 2.66 GHz 4MB cache s. 775 Box okolo 600 zl (moj :P) Jeden z najlepszych dwurdzeniowcow w normalnej cenie, albo Intel Dual-Core E2180 2.0 GHz s. 775 Box okolo 280 zl lub nizsza wersje (chyba 1.8ghz) za 220zl. Nie wiem czy moge polecic jakies sklep wiec napisze ze bylo to cos z pro a potem jaks linia :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

Najtańsze są procesory Pentium DaulCore E2140-E2180. Główną zaletą tych procesorów jest OC. Bez problemów np. z 1,6GHz wyciąga się ok. 2,5-2,9GHz (ok. 99% osiąga taki wynik, przy standardowym chłodzeniu) co oczywiście daje odpowiedni przyrost mocy. Pamiętaj jednak, że standardowo nie zachwycają wydajnością.
Jeżeli chcesz zobaczyć testy i ceny pozostałych procesorów to zapraszam tutaj.
Obrazek
Awatar użytkownika
mark199
User
User
Posty: 39
Rejestracja: 02 stycznia 2008, 16:32

Post autor: mark199 »

Bardzo ciekawy link :D Wychodzi na to ze mam jeden z najlepszych prockow do OC i bez OC :D Szkoda ze nie zauwazylem testow na 3Dsmaxie albo Corelu ... A co do kompa. Warto sie zastanawiac co kupowac znajac w przyblizeniu fundusze jakimi sie dysponuje.
Obrazek
maciora21
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 21 stycznia 2008, 12:23

Post autor: maciora21 »

Zadam głupie pytanie, co to jest OC?
Awatar użytkownika
mark199
User
User
Posty: 39
Rejestracja: 02 stycznia 2008, 16:32

Post autor: mark199 »

Krotko mowiac podkrecanie komputera... Czyli mozesz kupic procesor za 219 zl (tani dwurdzeniowy intel core) np. DaulCore E2140-E2180, dokupic za okolo 60-80zl wiatrak do obudowy i na procesor (z pasta) i z np. 1.8ghz na ktorym jakos pojdzie Ci emulator osiagnac np. 3.0ghz na ktorym bedzie smigal jak szlony... Czyli teoretycznie mozesz miec procek warty 300zl porownywalny z tymi na 600zl. Jest haczyk jednak, spada zywotnosc, grzeje sie niemilosiernie i moga byc problemy ze stabilnoscia. Ale jesli wszystko zrobic ok to bedziesz dluuuugo gral. Aha... Procki za 600zl tez mozna podkrecic wiec raczej ich sie nie da tymi tanimi doscignac, ale poprzeczka jest juz tak wysoko ze roznica nie jest tak duza jak bez OC.
Obrazek
ODPOWIEDZ