Muzyka z Medal of honor:Underground

Piszta co chceta
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

PSound (podejrzewam że o niego Ci chodzi) nie różnie się różnie się od większości Audiograberów czyli progsów do zrzucania muzy z CDAudio do MP3... opis może i objętościowo dużo zajmuje, ale to tylko dlatego, że opisałem w nim krok po kroku jak zrzucić muzykę - gdybyś czytał tobys wiedział.
2BII!2B
wolumin
User
User
Posty: 45
Rejestracja: 04 lutego 2006, 22:36

Post autor: wolumin »

Żeby nie zakładać nowego tematu związanego ze zgrywaniem muzyki to może zapytam tutaj. W jaki sposób można zgrać muzę z gier PSX do formatu PSF i miniPSF?? Szukałem po internecie ale znalazłem niewiele, tylko parę poradników w j. ang. (niestety ciągle sie uczę tego języka). Czy ktoś wie może wie w jaki sposób się to robi bo z obserwacji wnioskuje że to chyba trzeba się znać na języku C :/
A tak na uboczu to jak to jest że piosenka jakości MP3 w formacie PSF zajmuje tylko kilka kb??
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

W jaki sposób można zgrać muzę z gier PSX do formatu PSF i miniPSF?? Szukałem po internecie ale znalazłem niewiele, tylko parę poradników w j. ang. (niestety ciągle sie uczę tego języka). Czy ktoś wie może wie w jaki sposób się to robi bo z obserwacji wnioskuje że to chyba trzeba się znać na języku C :/
1) Debugger + PSFLab
2) C co najmniej, z tego co gdzieś tam przeczytałem do zabawy z PSF warto znać asemblera R3000.
3) Instrukcji jako takiej w języku polskim nie znajdziesz bo tworzenie PSFów to wyższa szkoła jazdy i AFAIK nikt się tym u nas nie zajmuje, a przynajmniej nie chwali na tym faktem necie.
4) Jedyne słuszne źródło informacji o PSF to: http://www.neillcorlett.com/psf/
5) Sorry, za zdawkowe info, ale jestem kompletnie nie w temacie
A tak na uboczu to jak to jest że piosenka jakości MP3 w formacie PSF zajmuje tylko kilka kb?
A jak to jest że pliki MIDI, MOD, XM mają tylko kilka KB, a takie WAV po kilkanaście czy kilkadziesiąt MB? To jest ta sama historia PSF to format sekwencyjny (jak MIDI), a nie strumieniowy (jak WAV czy MP3).
2BII!2B
wolumin
User
User
Posty: 45
Rejestracja: 04 lutego 2006, 22:36

Post autor: wolumin »

W porównaniu MIDI a PSF to ten drugi wypada o wiele lepiej. Wystarczy chociaż spojrzeć na muzyke w FF7 w wersji na PSX a na PC. Bez porównania MIDI wypoada gorzej(nawet fatalnie). Szkoda, że my zwykli zjadacze Windowsa nie mamy dostępu do prgramów do tworzenia muzyki w PSF. Może ktoś przypadkowo jest programistą gier na PSX/PS2 i coś wiecej na ten temat powie :D
ODPOWIEDZ