Problem z grą czy z emulatorem ??

Problemy z emulatorem PCSX2 i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Skojarzony
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 11 maja 2008, 17:05

Problem z grą czy z emulatorem ??

Post autor: Skojarzony »

Mam problem z odpaleniem gry Tekken 5- oryginalna płytka- wrzuciłem obraz iso na dysk twardy.Używam emulatora PCSX 0.9.4-przy użyciu pluginu Linuzappz ISo CDCD 0.7- odpala sie obraz z gry ( tzn .wyskakuje NAMACO a potem grafika jak z comadore 64 i jakieś kosmiczne statki strzelają- co to jest -tak sie zaczyna tekken 5?-po 2 minutach tych "statków" emulator się wyłącza .
Natomiast kiedy używam pluginu CDVD null Driver 0.6(mam tylko te 2 pluginy w moim emulatorze) odpala sie menu konsoli ps2 tzn configure system oraz browse -jak klikam na browse to sa tam tylko 2 memory card i nie ma płytki z grą.
Dlaczego tak sie dzieje - czy po odpaleniu emulatora z z gra (iso) powinien wyskakiwać obraz menu z ps2? czy raczej powinna być od razu gra ?
Nikt właśnie nie poruszył tego tematu - co powinien widzieć użytkownika emulatora po odpaleniu gry.
Dzieki za wszelka pomoc moja dane kompa to
INTEL core duo 2
E4500 2.20GHZ
1,19 GHZ 1,99 GB RAM
Grafa zintegrowana jakaś 340 MB( tzw . soft intela do kompów acera)
Dzięki za odpowiedz-
Ale to nie koniec temetu-jednak gra sie odpaliła- połowa ekranu w porzadku druga niewidoczna -jakies giga piksele -czy to moze byc wina pluginów - jezeli gra sie odpala to chyba kompa jako tako daje rade
Cytat
"Grafa zintegrowana jakaś 340 MB to stanowczo za mało do emulacji Tekken 5 via PCSX2. Ona prawdopodobnie nie wspiera nawet Shader Model 2.0, który to standard jest niezbędny, jeśli chcemy korzystać z wtyczek graficznych, tj. ZeroGS / Gsdx9."
Tego pluginu używam i gra jak juzwyzej wspomnbialem odpala sie ale tylko do polowy ekranu- a potem kiedy daje na walke to nie widac zawodników
Gdzie tkwi problem?
Ostatnio zmieniony 12 maja 2008, 21:03 przez Skojarzony, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

odpala sie obraz z gry ( tzn .wyskakuje NAMACO a potem grafika jak z comadore 64 i jakieś kosmiczne statki strzelają- co to jest -tak sie zaczyna tekken 5?-po 2 minutach tych "statków" emulator się wyłącza
Namco, Commodore 64... trochę szacunku, młody człowieku. Hehe.
W odpowiedzi na nurtującą cię kwestię, pragnę obwieścić, iż w Tekken 5, podobnie jak w wielu innych grach Namco / Namcot, pojawia się grywalny umilacz loadingu w postaci klasyki arcade; w przypadku Tekken 5 jest to Star Blade. Stanowi on integralną część gry, zatem w sytuacji, gdy ukazuje się na ekranie podczas emulacji, możesz być spokojny. Tak ma być, nikt nie podmienił danych na płycie.
Natomiast kiedy używam pluginu CDVD null Driver 0.6(mam tylko te 2 pluginy w moim emulatorze) odpala sie menu konsoli ps2 (...) Dlaczego tak sie dzieje
Ponieważ głównym zadaniem CDVD null Driver jest uruchamianie biosu. Tej wtyczki nie używa się do emulacji komercyjnych gier.
Nikt właśnie nie poruszył tego tematu - co powinien widzieć użytkownika emulatora po odpaleniu gry.
Powinien widzieć ekrany startowe gry, zakładając, iż (a) NIE UŻYWA w danym momencie CDVD null Driver (b) gra jest kompatybilna z PCSX2 (c) twój sprzęt spełnia wymagania emulatora. I tu dochodzimy do sedna...
Grafa zintegrowana jakas 340 MB( tzw . soft intela do kompów acera)
Grafa zintegrowana jakaś 340 MB to stanowczo za mało do emulacji Tekken 5 via PCSX2. Ona prawdopodobnie nie wspiera nawet Shader Model 2.0, który to standard jest niezbędny, jeśli chcemy korzystać z wtyczek graficznych, tj. ZeroGS / Gsdx9.
ODPOWIEDZ