PCsx2 0.9.5 i vista 64

Problemy z emulatorem PCSX2 i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
jakub1989
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 30 marca 2008, 14:38

PCsx2 0.9.5 i vista 64

Post autor: jakub1989 »

Witam

Myślałem ,ze po przesiadce z XP na viste 64 wydajność emulatora wzrośnie ale nic z tego wcześniej w FF10 na xp miałem ok 60fps teraz mam niewiele ponad 20 :(

Przesiadłem sie na viste ponieważ FF wieszał sie zaraz po ataku na moście gdzie jakiś kolo powiedział abym gdzieś tam spojrzał.

Jak najlepiej skonfigurować emulator pod viste 64 i jaki pobrać jest jakaś specjalna wersja ?

Nie wiem dlaczego ale zainstalował się on do katalogu z aplikacjami pod x86 czyli 32bitowe

Dlaczego procentowe użycie procesora jest takie małe ??

Obrazek

mój komp e2160@3.3ghz
2gb ddr2
Gf 8800gt
abit ip35-e

Ostatnie pytanie jak poradzić sobie z tym ??
Obrazek
Awatar użytkownika
Artoven
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 22 maja 2008, 22:28
Kontakt:

Post autor: Artoven »

Ja też niedawno przesiadłem się na Viste x64, a jako że jestem początkującym i jeszcze nie obeznanym z PCSX2 będę testował ten emulator i pluginy właśnie na FF X. Emulator zainstalował ci się w folderze Program Files (x86) ponieważ jest aplikacją 32-bitową. Ten błąd który dostajesz jest z wiązany z prawami dostępu w Windows Vista. Spróbuj odpalić emulator jako Administrator (PPM i Run as administrator) jeżeli to nie pomoże to ustaw prawa dla Usera takie same jak dla Administratora czyli wejdź w Computer kliknij na dysk twardy PPM (Prawy Przycisk Myszy), wypierz Properties, potem zakładka Security. Tam znajdź na liście grupę użytkowników Everyone i kliknij Edit, zaznacz Full Control i daj OK. Jak to nie pomoże to nie wiem co jest. Wiem że miałem ten sam komunikat na początku i jak to zrobiłem to już zniknął. Tak samo na początku użytkowania Emu krzyczał jak odpalałem konfigurację że brakuje mu pliku NPPTools.dll, plik jest ten do pobrania w sieci wystarczy użyć Google, trzeba go ściągnąć i skopiować do folderu C:\WIndows
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Przesiadłem sie na viste ponieważ FF wieszał sie zaraz po ataku na moście gdzie jakiś kolo powiedział abym gdzieś tam spojrzał.
Próbowałeś odpalić grę na najnowszej wersji SVN emulatora? Z tego co mi wiadomo zacięcie pod XP nie występuje na tejże.
2BII!2B
ODPOWIEDZ