FFVII- problem z dźwiękiem

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
Awatar użytkownika
MMPET
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 23 lipca 2008, 19:28

FFVII- problem z dźwiękiem

Post autor: MMPET »

Otóż mój problem z dźwiękiem polega na tym, że jest on odtwarzany ze sporym opóźnieniem w stosunku do grafiki. Najbardziej widać to w czasie poruszania się w menu i naliczania expa/kasy po walce. Próbowałem różnych ustawień i pluginów SPU ale niezbyt pomogło. Szukałem rozwiązania na tym forum i dowiedziałem się, że może to być spowodowane ustawieniami pluginu GPU. Używam pluginów Pete's OpenGL 1.77 i Eternal SPU 1.41. O sprzęt chyba nie chodzi choć pierwszej świerzości to on nie jest :) . Na forum pare razy było pisane o podobnym problemie, ale nie znalazłem rozwiązania. Jeśli było podane to sorki za kłopot.
Awatar użytkownika
gogeta ssj4
User
User
Posty: 49
Rejestracja: 21 czerwca 2008, 15:50

Post autor: gogeta ssj4 »

pisze:
Ściągnij sobie plugina Zero SPU2 0.4.6 jest on lepszy od P.E.O.P.S-a
ponieważ nie zrzera fps a dzwięk jest na wysokim poziomie!!
Obrazek
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

Zero SPU2 0.4.6 jest pluginem dla PCSX2, a nie dla emulatora PSX.
Obrazek
Awatar użytkownika
MMPET
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 23 lipca 2008, 19:28

Post autor: MMPET »

Problem znika po obniżeniu bufora do wartości poniżej 30, ale jakość dzwięku jest wtedy fatalna, jest inne wyjście?
Awatar użytkownika
Muzzy^F8
Senior
Senior
Posty: 227
Rejestracja: 20 czerwca 2003, 05:08

Post autor: Muzzy^F8 »

a probowales na trybie SPUasync?

Ja wszystko na tym odpalam. ;)
Obrazek
Obrazek
Fear my anger. Fear my power.
I'm Dark Angel undercover.
Awatar użytkownika
MMPET
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 23 lipca 2008, 19:28

Post autor: MMPET »

Próbowałem większości możliwych ustawień, ale nie pomogło. Pogodziłem się z opóźnieniami, ale odkryłem kolejny problem: dźwięk po pewnym czasie zaczyna coraz bardziej rwać. Po pewnym czasie zaczyna to praktycznie uniemożliwiać granie. Po zresetowaniu emulatora zazwyczaj wszystko wraca do normy, ale po pewnym czasie jakość dźwięku dalej zaczyna spadać. Wie ktoś czym może to być spowodowane?
ODPOWIEDZ