Final Fantasy X PCSX2

Masz problem z konkretnym tytułem i emulatorem PCSX2? Oto miejsce gdzie powinieneś go opisać.
Nikodemsky
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 30 lipca 2008, 01:13

Post autor: Nikodemsky »

Witam,

chciałem aby ktoś pomógł mi z finalem x, ponieważ mam trzy problemy:

1. niektóre części animacji są ucinane(zamiast nich ukazuje się niebieski ekran)
2.giera chodzi dość wolno :\ a wydaje mi się że sprzęt bez problemu powinien uciagnąć,
3. gdy save'uje grę z poziomu emulatora, później ciężko jest mi ją załadować, czytałem że to wina jakiegoś plugina(dźwiękowego? :P) no ale czasem działa czasem nie :(

finala zgrałem w iso z oryginalnej płyty która mam od PS2, z tego co czytałem wychodzi na to że zaoszczędzę trochę FPSów, bios także zgrany z konsolki według instrukcji zawartych na portalu (SCPH-70004 BIOS V12 PAL - moja wersja z tego co mi się wydaję) no i kombinowałem jak koń pod górę ale gra ni cholery nie chce śmigać optymalnie :(

Komp:
Athlon 64 X2 Dual Core 4200+ 2.21Ghz
2Gb ram
GF 8500GT 256(wykazuje 512 ale to detal :F )
DirectX 9.0c + nowe stery od grafy i płyty głównej(wspomaganie DC i inne duperele)

Emulator:
Procesor - wszystkie ptaszki zaznaczone + Normalne limitowanie klatek
Grafika - ZeroGS Kosmos 0.97.0 (zaznaczony tylko Interlace i 800x600)
CD - Linuzappz(bez zmian)
Dźwięk - Peops SPU2 1.9.0(bez zmian)
Dev9 - Dev9null driver 0.3.0
Firewire - FWnull driver 0.4,0
Bios - Europe v02.00

mam wyłączone zbędne programy podczas grania, no ale dalej klapa, pomóżcie jak możecie, bo konsolka padła to na komp jestem zdany :\
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

Graficzna masz slaba moze to dlatego.
Aby zwiekszyc predkosc pobierz wersje x3 z tej strony. Jak pobierzesz to wypakuj do folderu z emulatorem. Nastepnie odpal wejdz w konfigurajca -> speed hacks i zaznacz wszystko oprocz ostatniego.
gdy save'uje grę z poziomu emulatora, później ciężko jest mi ją załadować
w jakim sensie ciezko ? bo ciezko moze miec duzo znaczen.
Nikodemsky
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 30 lipca 2008, 01:13

Post autor: Nikodemsky »

możesz podać jakiś mirror do pliku o którym wspomniałeś? ponieważ tez link nie chce śmigać :\

ciężko w sensie emulator po prostu się całkowicie wyłącza.

EDIT:

poradziłem sobie jakoś, choć do końca nie jestem dalej zadowolony - ściągnąłem plugi od Rainbowa(zaktualizowane - co naprawdę dużo pomogło) po drugie włączając anti-laising gra zaczęła chodzić minimalnie płynniej(lol) no i włączyłem podwójne wygładzanie(Bilinear) o dziwo wtyczka od Peopsa nawet chodzi teraz w miarę(tutaj akurat nie było akturalizacji)

jedna rzecz jednak - zastanawiam się nad wtycznką graficzną GSdx- postacie i ogół wygląda o niebo lepiej, tylko budynki i cała reszta wygląda jak niedorobione modele 3d(kwadraty w różnych kolorach) - bawiłem się z tą wtyczką jednak nic nie zdziałałem - może ktoś wie jak wyciągnąć z niej "potencjał" co?
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

potencjal z GSDXa wyciagniesz instalujac viste a jesli chodzi o poprawnosc wyswietlania grafiki to jest cos takiego jak FFX hack nie wiem jak w GSDX ale w ZeroGS wlacza sie to w konfiguracji albo przy pomocy kombinacji klawiszy shift+F7
Nikodemsky
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 30 lipca 2008, 01:13

Post autor: Nikodemsky »

kojarze, korzystam z tego hacka po wylaczeniu calej reszty patchy(inaczej nie chcialo chodzic) jednak giera caly czas wyglada tak samo, a szkoda ten plug jest naprawde fajny, mam jeszcze tylko problem z dzwiekiem w czasie sekwencji filmowych, niestety przycina mi troche :\ (fpsy w czasie filmiku wachaja sie od 31-36) probowalem zaznaczac opcje w plugu peopsa jednak na niewiele to sie zdalo :(
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

Sprobuj na ZeroSPU moim zdaniem jest lepszy
Oczywiscie przetestuje tez inne pluginy dzwiekowe jesli ten nie pomoze
Przemek1112
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 06 sierpnia 2008, 13:11

FFX stop na filmiku

Post autor: Przemek1112 »

Witam wszystkich jestem tu nowy i mam problem z grą FFX PAL orginał.

mój komp:
athlon 64 3000+
1.5 gb ram
geforce 6800 GT
win xp sp3

ustawienia emulatora:
grafika zeroGS kosmos 0.97.0
dźwięk Peops spu 2 1.9.0
cd dvd linuzappz iso 0.7.0
sspsxpad

speed hacki wyłączone, na włączonych też sprawdzałem
wersja pcsx2 svn 384

a oto problem mój...

Podczas pierwszego odpływu statkiem i rozmowie z Yuna (ą) jest wstawka filmowa z potworem.. koleś wystrzela harpuna i pokaz statku z przodu następnie pokaz morza i w tym momencie jest stop... dźwięk się powtarza.. filmik stoi a licznik klatek pokazuje że się zmieniają.. czyli jak by działało..ale nie działa..

a o to screen:
Obrazek

Z góry thx i sorka za literówki bo szybko pisałem.
Awatar użytkownika
Mercury
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 19 października 2008, 01:25

Post autor: Mercury »

Witam,
Jak w temacie mam też problem z FFX :(
Gra chodzi dobrze pod względem fps.. jednak grafika jest jakaś... nie kompletna :/
zobaczcie sami :/
ObrazekObrazek

Czy to jakiś problem z grafiką ? czy jest na to jakaś łatka ? :/

PS: tak próbowałem też
ObrazekObrazek

i ten screen jest zrobiony z takimi właśnie ustawieniami ;/ Jak widać nie pomogło :(

Jeszce dodam ustawienia:
Obrazek
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

Włącz FFX Hacka (shift+F7)
Awatar użytkownika
Mercury
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 19 października 2008, 01:25

Post autor: Mercury »

Niestety, wizja dalej w rozsypce :/
ODPOWIEDZ