problemy z GT2

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
Koopix
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 07 sierpnia 2008, 13:04

problemy z GT2

Post autor: Koopix »

Podczas grania w GT2 nie slysze muzyki, pozatym, gdy jezdze samochodem po piachu(co ciekawe nie na kazdym piachu :O) slysze dzwiek jak ze starych gierek na pegasusa...o.O ktos wie co poradzic?
Ostatnio zmieniony 07 sierpnia 2008, 16:23 przez Koopix, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Obrazek
Koopix
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 07 sierpnia 2008, 13:04

Post autor: Koopix »

Obrazek
Sry ale jak widac mam to zaznaczone juz :)
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

1. Zmień plugin dźwiękowy, bo używasz wtyczki sprzed wieków. Egzamin zda Eternal albo to, co widzisz w mojej konfiguracji.
2. Jeśli płytę bootujesz bezpośrednio z czytnika CD/DVD, upewnij się, że napęd połączony jest z kartą dźwiękową kabelkiem audio.
3. Jeśli zaś GT2 uruchamiane jest z ISO, warto podpiąć obraz pod dowolny dysk wirtualny obsługujący audio [np. Daemon Tools 3.47].
4. Punkty 2 i 3 zdadzą egzamin, jeżeli utwory nagrane na płycie występują w CD-DA. Nie pamiętam, czy aby na pewno było tak w przypadku Gran Turismo 1/2.
Koopix
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 07 sierpnia 2008, 13:04

Post autor: Koopix »

ok, uzylem pluginu eternalspu1.41 i nie slysze juz tych 'piaskowych dzwiekow', natomiast muzyki dalej nie ma, a pozatym, dzwieki gry sa w lekkim opoznieniu, wiec co dalej?
@edit gdy uzylem eternalspu1.41 w wersji Lite, tego opoznienia niema, jednak dalej problemem jest muzyka podczas jazdy ktorej dalej nie ma, muzyka w menu itp jest, ale ta nie

Win XP
AMD Athlon XP 1800+ 1,54GHz
768 mb ram

ePSXe 1.5.0

Pluginy

Pete's DX6 D3D Driver 1.71
Eternal SPU Plugin 1.41
ePSXe CR WNT/W2K core 1.5.0

co do muzyki w grach, to problem tyczy sie tylko tej gry(jak narazie)

juz lepiej?:P

@edit
Run ISO, a GT2 wersja PAL jesli o to chodzi

wyprobowalem najnowsza wersje i dalej lipa, uzylem tez twojej wtyczki i nic
Ostatnio zmieniony 07 sierpnia 2008, 19:55 przez Koopix, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Dalej to, co napisałem w pkt. 2 i 3. Ponadto wypadałoby zaznaczyć Enable XA read w konfiguracji dźwięku.

A tak nawiasem mówiąc, zdaje mi się, ze Regulamiu albo nie czytałeś, albo po tobie spłynął. Nie podałeś ŻADNEGO info. Ani o sprzęcie, ani o systemie, ani o oprogramowaniu, ani o pluginach, ani o wersji gry. Nie ma nawet wzmianki o tym, czy problem tyczy się wszystkich posiadanych przez ciebie gier, czy tylko jednej, wyżej wspomnianej. Ręce opadają. Opisz porządnie problem albo do końca życia będziemy sobie wymieniali jednozdaniowe wiadomości i w ten sposób ja będę tracić czas, a ty nie rozwiążesz problemu.
@edit gdy uzylem eternalspu1.41 w wersji Lite, tego opoznienia niema, jednak dalej problemem jest muzyka podczas jazdy ktorej dalej nie ma, muzyka w menu itp jest, ale ta nie
Lite nie będzie odpowiedni. O wiele lepiej wziąć na warsztat wersje zwykłą i pokombinować z ustawieniami buforu [nieznacznie podbić wartość] oraz Audio device i Audio out method. W razie czego masz jeszcze rewelacyjną wtyczkę P.E.Op.S. DSound Audio Driver.
ePSXe 1.5.0
1.5.0 to prehistoria. Koniecznie zmień emulator na nowszą wersję, np. niedawno wypuszczoną 1.7.0. A jeśli chcesz mieć wszystko pod ręką [ePSXe 1.5.2 + 1.6.0 + ważniejsze wtyczki + predefiniowane optymalne ustawienia], z całego serca polecam ePSXe InPCP.
juz lepiej?:P
Hahaha, PRAWIE lepiej. Nie napisałeś, w jaki sposób uruchamiasz grę, ani jaką wersję posiadasz. Być może informacje te nie okażą się niezbędne - najpierw wypróbuj nowszą wersję emulatora.
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

Masz pelna wersje gry czy jakiegos ripa ?
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Oraz, zakładając, że nie jest to rip z wyciętą muzyką, czy próbowałeś podpiąć obraz pod Daemon Tools z włączoną obsługą CD-Audio (co sugerowałem kilka pięter wyżej)?
Koopix
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 07 sierpnia 2008, 13:04

Post autor: Koopix »

wersja to rip zassany uTorrentem,pozatym, probowalem sciagnac daemona v 3.47 ale wyskakuje mi blad jakis, niby posiadam wersje 4.11.1 Lite ale nie wiem czy jest tu taka opcja i jak ja znalesc :S
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

wersja to rip zassany uTorrentem
Takich jak ty powinno się wieszać na przewodzie RJ11.

Rozwiązanie problemu brzmi: kup oryginał. Zamykam.
Zablokowany