Devil May Cry - odpalił ktoś?

Masz problem z konkretnym tytułem i emulatorem PCSX2? Oto miejsce gdzie powinieneś go opisać.
milek27
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 20 sierpnia 2008, 20:39

Devil May Cry - odpalił ktoś?

Post autor: milek27 »

Witam, mam problem z odpaleniem na PCSX2 (0.9.4 i beta) gry Devil May Cry. Z góry wiedziałem, że za wersje europejską czy japońską mam się nie brać, więc z trudem zdobyłem wersję amerykańską, która podobno jako jedyna jest grywalna (wg spisu kompatybilności pcsx2).

Grę próbowałem uruchomić na setki sposobów przy wykorzystaniu wielu pluginów. Najczęściej ekran robi się czarny po wygaśnięciu logo CAPCOM, FPSy wzrastają dwukrotnie i nic się nie dzieje. W najlepszym przypadku udało mi się uruchomić grę, jednak ekran strasznie migał (trochę przycinała się też gra).

Mój komp to AMD Athlon 3000+ (1.8GHz), 1GB RAM, GeForce 6600.

Jakich pluginów graficznych, dźwiękowych i innych powinienem użyć i w jakiej konfiguracji, aby gra chodziła bezproblemowo? (chodzi tylko o to uciążliwe migotanie).
Awatar użytkownika
MAT
Senior
Senior
Posty: 116
Rejestracja: 04 lipca 2008, 14:04

Post autor: MAT »

Za słaby procek do emulacji.
Jak ma działać dobrze to Intel 3.16GHz dwa rdzenie.
A 3 i 4 Devil May Cry jest na kompa więc nie trudź się z emulacją tylko po to aby zagrać w pierwszego.
milek27
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 20 sierpnia 2008, 20:39

Post autor: milek27 »

tzn. że migający ekran to wina słabego procesora mimo że wyciągam lekko 30fps?

w dmc3 właśnie gram, potem czas na anime, później dmc1, dmc4 i dmc2. wydaje mi się że łatwiejszym sposobem na zagranie w 1 i 2 jest emulacja niż kupowanie ps2 ; P
Awatar użytkownika
MAT
Senior
Senior
Posty: 116
Rejestracja: 04 lipca 2008, 14:04

Post autor: MAT »

Miganie akurat nie od procka tylko od konfiguracji plugina.
Chodzi mi oto że w twojej sytuacji o 1 i 2 nie masz co myśleć.
milek27
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 20 sierpnia 2008, 20:39

Post autor: milek27 »

ok, przypuśćmy że mam kompa z prockiem dwurdzeniowym, 2gb ramu i geforce 8600. jak należy skonfigurowac plugina graficznego aby zniwelować migotanie ekranu?
Awatar użytkownika
MAT
Senior
Senior
Posty: 116
Rejestracja: 04 lipca 2008, 14:04

Post autor: MAT »

milek27
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 20 sierpnia 2008, 20:39

Post autor: milek27 »

Pobawiłem się nieco emulatorem i teraz w grze nie uruchamia się nawet menu (ale obraz nie miga i jest ładniutki z 60fps). Najpierw pomijam komunikat o memorce, potem jest logo CAPCOM i po nim pustka zamiast menu a fps zwiększają się dwukrotnie. W konsolce można zauważyć, że kilka ostatnich linijek zamiast DvdRead zawiera CdRead.
Awatar użytkownika
MAT
Senior
Senior
Posty: 116
Rejestracja: 04 lipca 2008, 14:04

Post autor: MAT »

Hmm a to ciekawe bo na liście konpatybilności wygląda perfekt: http://www.pcsx2.net/compat.php?&c=d&s1 ... 1&s5=1&p=4

Ale jak wiadomo emulator nie jest jeszcze doskonały a może i to wina sprzętu.

PS: pisałem to jak bolała mnie głowa.
ODPOWIEDZ