Gran Turismo 4

Masz problem z konkretnym tytułem i emulatorem PCSX2? Oto miejsce gdzie powinieneś go opisać.
MATRIX5000
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 28 października 2008, 20:44

Gran Turismo 4

Post autor: MATRIX5000 »

Witam przeszukałem całe forum i nigdzie nie znalazłem konkretnej informacji czy jest możliwa pełna emulacja tej gry. Komputer tu akurat nie ma znaczenia bo jest dobry.
Chciałbym kupić sobie oryginalna grę, ale nie wiem czy warto. Czy działa wszystko bez problemu ??
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

Chyba nadal są problemy graficzne a odnośnie sprzętu to raczej nie da rady osiągnąć 60 fps nawet na bardzo dobrym sprzęcie
kvachu
Junior
Junior
Posty: 16
Rejestracja: 01 listopada 2008, 18:34
Kontakt:

Post autor: kvachu »

Z tego co mi wiadomo to już jest możliwa emulacja tego tytułu. Na ngemu jakiś gruzin zapodał tydzień temu shoty z niby 100%(50fps z gdsx) szybkosci i że niby czasami tylko spadało do ~80%.

Tutaj mniej więcej na środku:
http://forums.ngemu.com/pcsx2-official- ... re-28.html
MATRIX5000
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 28 października 2008, 20:44

Post autor: MATRIX5000 »

Tyle lat mineło od powstania Play Station 2 , a dokładnie około 8 . I nadal są problemy z emulacja.
Szczerzę mówiąc to myslałem, że juz jest jakiś postęp i zagram a tu lipa.
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

Tyle lat mineło od powstania Play Station 2 , a dokładnie około 8 . I nadal są problemy z emulacja.
Szczerzę mówiąc to myslałem, że juz jest jakiś postęp i zagram a tu lipa.
A próbowałeś może emulować jakąś grę z PS2 mniej więcej rok temu ?
Odnośnie GT4 to sprzęt na którym ta gra była odpalana prezentuje się następująco :
C2D E8400 @ 3.0
2GB ram
9600GT
50 fps ze spadki do 40-45 ale tytuł grywalny
Oak
Junior
Junior
Posty: 28
Rejestracja: 27 maja 2006, 20:29

Post autor: Oak »

Witam - odsiwezam temat gdyz mam problem z odpaleniem tej ze gry

posiadam Najnowsza wersje PCSX
+ chyba wszystkie niezbene wtyczki

GT4 mam w wersji NTSC - nie bede klamal ze jest to oryginal - ale powiem ze jest to KOPIA wykonana od Kolei ktory ma oryginal!

sprzet na ktorym chce emulowac przyzwoity
E8500 @ 4,2ghz
2gb @ 1100mhz
4850 @ 850/2400

Wiec teoretycznie powinno to smigac
niestety po wczytaniu obrazu :( w PCSX2 - uruchamia sie jedynie bios konsoli i nie wiem jak zmusic program by odpalil gre ??
Jakies Sugestie od Obeznanych w temacie ?\
Zeby ktos nie zarzucil ze Gt4 nie da sie odpalic z ISO to
http://www.youtube.com/watch?v=CHMfPmY4 ... re=related
JEst napewno jakas mozliwosc

EDIT ;-)
Udalo mi sie odpalic gre;-) - poprostu przestawilem Plugina DVD drivera - na PEPO i skonfigurowalem

Mam natomiast problem ze szybkoscia dzialania ;-/ - w menu jest po 100-60 fps natomiast w grze pomimo wysokiego FPS gra dziala jakby przeskakiwala co klatke ... poza tym jest rowniez problem z padem gdyz strzalki na bok dzialaja jakby z opóźnieniem albo wogole
Ma ktos jakas propozycje na dobry config pod te gre ?? (odpowiednie wtyczki i ich ustawienie?)
Moje Filmy z Emulacji Ps2
Sprzet do Emulacji PSX/PS2
C2d E8400@ 4520mhz + DFI BloodIron
Ati 4850 @ 850/2500 + PCI Voodoo 5500DVI
PowerChip 2x1gb @ 1160mhz /Cl4
Oak
Junior
Junior
Posty: 28
Rejestracja: 27 maja 2006, 20:29

Post autor: Oak »

niestety gra nie grywalna - doszedlem juz do miejsca ze wszystko chodzi idealnie - poza sama jazda - wystepuje wtedy siano na ekranie i kompletnie niechce dzialac :( (na zadnym pluginie graficznym)

Jednak z tego co przeczytalem w necie najprawdopodobniej wynika to z tego ze wersja NTSC na pcsx2 jest niegrywalna
A co ciekawe Wersja PAL ponoc juz bez problemu

moglby to ktos potwierdzic ?
Moje Filmy z Emulacji Ps2
Sprzet do Emulacji PSX/PS2
C2d E8400@ 4520mhz + DFI BloodIron
Ati 4850 @ 850/2500 + PCI Voodoo 5500DVI
PowerChip 2x1gb @ 1160mhz /Cl4
ryshard
Junior
Junior
Posty: 9
Rejestracja: 12 stycznia 2009, 14:50

Post autor: ryshard »

Potwierdzam, wersja Pal jest także niegrywalna :)
Da się przejechać w pojedynkę po torze i dojść do 5 testu w licencji National B ale po tym prędkość emulacji wskazuje 50 kl a obraz stoi w miejscu

Ale w większość torów jest grywalna w trybie Arcade, Time Attack, może niech moderatorzy założą dział z rekordowymi czasami samochodów na torach,

Mój Nissan Micra :), tor Laguna Seca (znam na pamięć z GT2) 2:38 jak się nie mylę,

PS, na GDSX 1.1.9 chodzi lepiej niż na nowym gsdx 1.1.14, gram na Viście 64 bit w trybie DX10
ODPOWIEDZ