Final Fantasy 7 problem

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
biwesik
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 03 marca 2009, 16:31

Final Fantasy 7 problem

Post autor: biwesik »

Witam. mam emulatora ePSXe 1.5.2 skonfigurowanego do finala wedlug waszej strony. Generalnie nie narzekam na symulacje czasem tylko na niektorych ekranach mi przycina.. Dopiero teraz wystapil powazniejszy blad a jestem na drugiej plycie w trakcie powrotu do Sleeping Forest z Bugenhagenem juz 3-krotnie gra mi sie zawiesila w momencie gdy ma sie filmik zalaczyc? nie wiem ale wchodze wtedy do strumienia ktory uruchomil Bugenhagen wkladajac klucz do pozytywki.. Pojawia sie mi sie czarny obraz , na chwile wskakuje migawka z gry i potem znowu ciemnosc... Generalnie glos niby dziala bo slysze dzwiek strumienia i co jakis czas slychac jakby ktos wciskal przycisk cancel no ale i tak nic sie nie da zrobic.. Jakies porady jak moglbym usunac problem? Z gory dziekuje za odpowiedz
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

jak mam strzelać to problem stanowi nie tyle filmik co nałożony na obraz filtr/efekt - dość częsty przypadek w grach na PSXa i zmiana opcji Framebuffer Access na najwyższą wartość powinna pomóc.

Żeby nie mieszać za bardzo:
a) uruchom emulator, pograj jak zawsze, aż do momentu kiedy zniknie Ci obraz
b) wciśnij "Delete"
c) następnie za pomocą "Page Down" przejdź do opcji FA (Framebuffer Access) u mnie 3 od końca
d) wciskaj klawisz "End" do momentu pojawienia się obrazu, najczęściej ma to miejsce w ostatnim trybie, co uwidoczni się przez całkowite wypełnienie kwadraciku jednolitym kolorem
e) jeśli prędkość emulacji zwolniła, przejdź kłopotliwy fragment gry i gdy efekt zniknie wróć do poprzednich ustawień ponownie wciskając "End"

Nie dam sobie ręki uciąć, ale powyższy sposób przeważnie działa - wypróbuj i melduj o rezultatach :)
2BII!2B
biwesik
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 03 marca 2009, 16:31

Post autor: biwesik »

niestety nic to nie dalo....;/
Awatar użytkownika
dante195
Junior
Junior
Posty: 22
Rejestracja: 18 października 2006, 09:26

Post autor: dante195 »

Jeśli chodzi o sytuację z wodospadem to trzeba zamontować obraz płyty w wirtualnym napędzie, a co do zacinania się to radzę grać na emu pSX zamiast epsxe , np. tuż przed walką na epsxe zacinał mi się obraz i muzyka, a na pSX jest normalny obraz(taka spiralka z ekranu sie robi) u mnie ten sposób podziałał
biwesik
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 03 marca 2009, 16:31

Post autor: biwesik »

yyy nie rozumiem , mozesz to wytlumaczyc jakbys tlumaczyl laikowi :)
Awatar użytkownika
dante195
Junior
Junior
Posty: 22
Rejestracja: 18 października 2006, 09:26

Post autor: dante195 »

najlepiej ściągnij jakiś darmowy emulator napędów, później zamontuj w nim obraz gry, następnie w emulatorze o nazwie "psx" w opcji "File" wybierasz "Insert CD drive" i wybierasz dysk(nie obraz płyty) o nazwie chyba "Final Fantasy"(ten gdzie zamontowałeś obraz płyty)i grasz normalnie; walka i filmiki się nie tną i jest elegancko^^(jedynie grafika jest troszkę gorsza ale to nie przeszkadza wg mnie)
Tanu
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 22 marca 2009, 22:40

Post autor: Tanu »

Witam.
Podobnie jak autor tego tematu mam problem z odpaleniem ry Final Fantasy VII na emulatorze ePSXe wersja 1.5.2. Skonfigurowałem wszystkie pluginy zgodnie z opisem na waszej stronie, stworzyłem obraz płyty na dysku i zadwolony z dobrze wykonanej roboty odpaliłem grę. Początek był jak najbardziej poprawny, filmik początkowy działał płynnie, dźwięk był nawet lepszy niż na moim staruszku PSX(który niestety nie przetrwał próby czasu i teraz odmawia jakiejkolwiek współpracy). Jednak kiedy doszło do części grywalnej i przejąłem kontrole nad postacią zaczęło się psuć. Wszystko zwolniło, dźwięk zaczął się zacinać i ogółem dalsza gra była niemożliwa. Próbowałem różnych alternatywnych konfiguracji emulatora, ale nic nie pomaga. Prosiłbym o udzielnie pomocy początkującemu użytkownikowi tegoż emulatora.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

1) Spróbuj odpalić z płyty, bo może źle obraz utworzyłeś
2) W jakim stanie jest oryginalny nośnik?
3) Poprosimy konfiguracje sprzętową, nazwy oraz konfigurację poszczególnych wtyczek. Im więcej informacji podasz tym lepiej.
2BII!2B
Madza
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 19 kwietnia 2009, 15:55

Post autor: Madza »

Witam, jestem w podobnej sytuacji co moi poprzednicy. Gra zacina się właśnie w tym miejscu a sugerowane rady niestety nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Próbowałam zmieniać sterowniki w emulatorze, poradę dotyczą FA w epsxe. O metodzie na przejście tego momentu ze zmiana chwilową emulatora też słyszałam ( tam właśnie trzeba zamontować w wirtualnym napędzie obraz z gry itd itp... ) no i wszystko byłoby piękne z tym, że większość emulatorów mi nie działa (np. Emurayden wyłącza się z notą " An error occured during initialization of Emurayden PSX EMulator. Please try quitting any other open applications, restart your computer, and then re-launch the emulator." a muszę dodać, że ściągnęłam specjalny patch pod windows xp ) a jak już działają no to wtedy jest problem z save'ami ( na pSX nie wykrywa memory card? )
Nie znam się za bardzo na tym wszystkim, więc proszę o pomoc.

Mam windows XP
procesor AMD Athlon (tm) 64 2800 + 1,87 GHz
karta graficzna radeon 9550
512 MB RAM
Awatar użytkownika
dante195
Junior
Junior
Posty: 22
Rejestracja: 18 października 2006, 09:26

Post autor: dante195 »

Madza jeśli chodzi o pSX to trzeba w ustawieniach wybrać memorkę z save'ami z ff7 i zresetować emulator, wtedy wybrać napęd z zamontowanym obrazem płyty i powinno działać(PS. taki trick przyda się jeszcze gdy pokaże się jeden z weponów)
ODPOWIEDZ