Co jest grane?

Ogólne dyskusje na temat gier.
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

Tekken. I to bez dwóch zdań. O ile w VF2 akceptowałem "sztuczną" animację postaci (chociażby ze względu na ówczesne możliwości), o tyle w VF4 (w którego miałem okazje ostatnio zobaczyć w akcji u znajomego) zwyczajnie nie przypada mi to do gustu. Bo ani nie jest to autentyczne (radzę pójść pooglądać jakiś turniej sztuk walki w "realu"), ani arcadowe...

Wracając do tematu – aktualnie odłożyłem wszystkie komercyjne gry na bok i zabrałem się za dział freeware. Nie licząc mego powrotu do Wolfenstein'a ET (nowa część już nadchodzi!) znalazłem kilka nowych/ciekawych propozycji, które i Was powinny zainteresować.

Battlefield Heroes - to darmowa produkcja znanego studia DICE odpowiedzialnego za takie tytuły jak (i tu niespodzianka!) Battlefield 1942 oraz Battlefield 2. Niestety na dzień dzisiejszy jest w fazie closed beta testów… ale na Wasze (i moje?) szczęście wczoraj wygrałem CDKeya*.
Mierząc się z moimi całkiem sporymi oczekiwaniami, gra zdecydowanie odniosła sukces. Niby to fps, ale: gramy z widoku TPP, otrzymujemy sporą dawkę elementów rpg (customizacja postaci, lvl'e, możliwość zakupu nowych broni, ubrań, umiejętności), przystępność (tutorial + prostota mechaniki rozgrywki) oraz grywalność. Mało tego, dzięki oryginalnej grafice, utrzymuje bardzo humorystyczny klimat. Oczywiście screenów i filmików mojej produkcji póki co nie ujrzycie (…zabronione), ale na oficjalnej stronie również można znaleźć „małe co nieco”:
Release Announcement
Pierwotnie premiera gry miała być latem 2008… ale z przyczyn bliżej nie określonych została przełożona. Do kiedy? Tego oficjalnie nie podano, jednak sądząc po stopniu zaawansowania bety, III kwartał roku 2009 jest bardzo prawdopodobny.

Quake Live - …pamiętacie legendarnego Quake 3, który swego czasu wraz z UT zdominował świat FPS? Id software wpadło na genialny pomysł ożywić tego umarlaka. Dlaczego genialny? Ponieważ całą grę odpalamy przez przeglądarkę internetową (Firefox lub IE). Jest to o tyle mylące, że człowiek od razu myśli „pewnie jakaś marna flashówka”. A tutaj niespodzianka - to ta sama produkcja co niegdyś, wzbogacona o nieco lepszą grafikę i parę modyfikacji. Osobiście nie miałem jeszcze czasu na większe testy (open beta trwa), ale po przejściu tutoriala mogę stwierdzić, że wygląda to niezmiernie ciekawie i ambitnie. I na dodatek wszystko za darmo. :]

*nie ukrywam, jestem z tego powodu bardzo zadowolony, gdyż walczyłem o niego dokładnie rok czasu...
Ostatnio zmieniony 25 marca 2009, 23:16 przez Zardon, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Muzzy^F8
Senior
Senior
Posty: 227
Rejestracja: 20 czerwca 2003, 05:08

Post autor: Muzzy^F8 »

Co do QuakeLive... Może i przez przeglądarkę, ale pliki gry mają u mnie ponad 300MB na hdd :D

i co ciekawsze można wybrać tryb grania na pełnym ekranie... ;)
Obrazek
Obrazek
Fear my anger. Fear my power.
I'm Dark Angel undercover.
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

Quake Live - gram, polecam. Byłem naprawdę zaskoczony tą produkcją. Nie spodziewałem się aż tak dopracowanej gry w przeglądarce.
Battlefield Heroes - gram, polecam ( na keya jakieś 2 miesiące czekałem ) i tu też jestem mile zaskoczony, zwłaszcza, że gra ma być darmowa czego po EA nigdy bym się nie spodziewał.
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

Obrazek
Normalnie z życia wzięte xD
Obrazek
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Ehhh, nie będę się rozpisywał, bo wypadałoby zrobić to jak wymęczę do końca tytuły, ale aktualnie ciupię w:

+ Fallout 3 - miazga!
+ Virtua Fighter 5 - w wolnych chwilach od powyższego
+ Resident Evil 5 - odpaliłem by zobaczyć jak chodzi i wygląda, przeszedłem 3 misje i gra poczeka aż skończę dwa powyższe tytuły :)
2BII!2B
Carbuncle
Junior
Junior
Posty: 8
Rejestracja: 17 grudnia 2003, 23:10

Post autor: Carbuncle »

Ja aktualnie pogrywam w Counter-Strike'a w takim oto oldschoolowym projekcie: www.vaginatown.org. Polecam, zwłaszcza tym, co to grali raczej 'kiedyś' i szukaliby dzisiaj takiej 'retro' alternatywy. Troche o tym jest też i tutaj - board.counter-strike.pl/viewtopic.php?t=124376.
Awatar użytkownika
Muzzy^F8
Senior
Senior
Posty: 227
Rejestracja: 20 czerwca 2003, 05:08

Post autor: Muzzy^F8 »

Ja pogrywam głównie w Bioshock i GTA IV.
A na poprawienie sobie humorku odpalam Soulcalibur IV.

P.S. Dorobiłem się X360 to w końcu moge sobie pograć. :D
Obrazek
Obrazek
Fear my anger. Fear my power.
I'm Dark Angel undercover.
KaCzA
Senior
Senior
Posty: 133
Rejestracja: 26 marca 2004, 20:59

Post autor: KaCzA »

Co do quake to mogę tutaj wiele napisać :) Gram aktywnie od roku 2002 po sieci. Grafika już trochę "old school" jak na te czasy w których jesteśmy, gdzie grafika komputerowa rozwija się w bardzo szybkim tempie :) ok koniec tego :) teraz jakieś konkrety :P
Za co cenie quake?
- za klimat
- za grywalność mimo swojego wieku.
- za to ze to nie jest counter strike. Gdzie ludzie się kryją za ścianami, czekają 5 min żeby oddać strzał :) inaczej mówiąc za dynamikę.

Legenda wśród gier.

Co do QL, czyli quake live. Jest to quake 3 tylko że przez przeglądarkę :) Ten sam silnik graficzny, ta sama fizyka gry:)

Ostatnio też zacząłem grać w Warcraft III TFT na internecie, tutaj wiele nie napisze bo gram niecały rok dopiero :) Ale na pierwsze co się rzuca w oczy to kultura innych graczy :P Można miło czas spędzić przy tej grze.

I przechodzę po raz piąty FF-X :D ale nie na emulatorze :P dorobiłem się w końcu konsoli :) Tak wiem że to tylko ps2 a nie ps3 :P ale nie miałem tyle pieniędzy żeby sobie zakupić ps3 :(

Trochę mnie tu nie było, ponieważ miałem dużo spraw do załatwiania ( Matura, składanie papierów na studia itd. )

Pozdrawiam :)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Call of Duty: Modern Warfare - pierwsza gra ukończone na siódmej generacji

... fallout3 jest wciąż gnębiony z dorobkiem 120h rozgrywki, ale muszę go wykończyć bo zaczyna mnie męczyć :)
2BII!2B
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

mały update:
* Ratchet & Clank: Quest for booty - ot taka popierdułka, dobra na kilka godzin rozluźnienia między szarpanie w "większe" tytuły.
* Gran Turismo: Prologue - kolejna popierdułka, może z trochę wyższej półki, niestety choć przyjemność z jazdy nie jest najgorsza to do pełnoprawnej gry z serii dużo jej daleko.
* flOw extensiOn - całkiem przyjemny oryginalny tytuł z wirtualnego sklepu Sony, mieszanka gry zręcznościowej z elementami logicznej i wykorzystaniem czujników ruchu SixAxis/DS3 [wciąż w trakcie przechodzenia]

a teraz do rzeczy:
* flOwer - gra analogiczna do flOw tyle że 1000x lepsza pod każdym z możliwych względów. Must have-dla posiadacza PS3.
* Uncharted: Drake`s Fortune - jak powyżej kolejny must have, tytuł obok którego nie można przejść bokiem. Piękny, nie... przepiękny, niezwykle dynamiczny, trzymający w napięciu od samego początku do samego końca, przesiąknięty miodem do ostatniej suchej nitki.
* Metal Gear Solid 4 - jeszcze nie skończyłem, ale po trzech rozdziałach, z czystym sumieniem mogę przyznać że jest to jedna z najciekawszych (wraz z w/w uncharted) gier jakie widziałem w tym roku. Ma co prawda kilka wad - Loading, kilkukrotne zgrywanie części danych na HDD, ale w zasadzie są one przygniecione lawiną cudów jakie ten tytuł oferuje w całej gamie.

Reasumując, kupiłem PS3, konsola dołączyła do stojącej już pod TV 360-tki i w moim prywatnym mniemaniu i w pełnym przekonania stwierdzeniu muszę przyznać że może i Xbox ma świetną, znacznie większą bibliotekę gier, ale choćby zebrało się wszystkie te gry do kupy to nie będą one wstanie dorównać do pasa (bo pięty to już mocna przesada) jednemu exclusive`owi z PS3 (przynajmniej z tych które grałem i oznaczyłem jako pozycje must-have). Cóż potwierdza się znana wszystkim prawda - liczy się jakość a nie ilość.
2BII!2B
ODPOWIEDZ