Problem z konfiguracją pluginów dotyczących sterowania

Problemy z emulatorem PCSX2 i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
snake85
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 02 marca 2009, 11:19

Problem z konfiguracją pluginów dotyczących sterowania

Post autor: snake85 »

Witam wszystkich

Mam problem odnośnie konfiguracji pluginów sterowania kontrolerami w pcsx2.
Posiadam kilka pluginów , a mianowicie:

PADwinKeyb driver 0.4.0
LilyPAd 0.9.1.
TwinPAd: PadWink mod 0.7.0.
SSSPSX PAD Plugin Pressure Mod 1.6.0.

i chciałbym pograć na klawiaturze. Problem w tym że po konfiguracji klawiszy w każdym z tych pluginów , w grze nie działają żadne kalwisze ( w menu konsoli Ps2 również nic nie działa ). Żaden z powyższych pluginów nie działa.
Mój config:

-C2D E8400 3,0 x 2
-Ati Radeon HD4850 512
-4 GB RAMu DDR3
-Dysk twardy Seagate 640 GB Baracuda
-Windows XP Service pack 3.

Gra to MGS 3 Subsistence i wszystko śmiga doskonale ( zarówno obraz , jak i dźwięk ) ale co z tego jak widzę tylko menu gry i nic nie mogę zrobić a bardzo chciałbym zagrać. Myślę, że nie jest to wina gry jako takiej tylko samej konfiguracji kontrolerów w Pcsx2. Sprawdzałem to w kilku wersjach tego programu i nic nie pomaga.

Bardzo proszę o pomoc !!!

Pozdrawiam Arek
picknick
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 02 lipca 2009, 12:59

Post autor: picknick »

Ja mam podobny problem, polega on na tym, że gdy skonfigureje pcsxa wprowadzone zmiany znikaja tzn moge wybrac tylko plugin i bede mial defaultowe ustawienia i jedynym pluginem na ktorym udalo mi sie uruchomic cos jest padZnMPad wiec pewnie rozwiazaniem naszych problemów bedzie odpowiedz na pytanie: Jak zapisać konfiguracje pcsx2?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

podejrzewam że to problem z systemem, toteż proponuję:
- zalogować się jako użytkownik z prawami administratora
- rozpakować emulator to katalogu niskiego rzędu np.: C:\PCSX2\
- upewnienie się iż żadne plik czy katalog emulatora nie jest oznaczony jako "tylko do odczytu"
jak mam strzelać, to podejrzewam iż problem spowodowany jest (a) brakiem dostępu do plików konfiguracyjnych (b) bądź zbyt głębokim ich zagnieżdżeniem w strukturze katalogów. Warto by przyjrzeć się czy dostępu nie blokuje także żadna funkcja bezpieczeństwa - pod Win2kxServer, bądź Vistą bardzo prawdopodobna przyczyna.
2BII!2B
ODPOWIEDZ