Problem z edycją save'ów

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Marrrcin

Problem z edycją save'ów

Post autor: Marrrcin »

Witam!
Mam taki problem. Otóż gram sobie w Hogs of War i za każdym razem zapisywałem grę w kolejnym pustym slocie. Sloty się skończyły, więc chciałem usunąć niepotrzebne savy. Przez gre nie idzie, ale tam w ogóle jest problem z obsługą savevów i żeby w ogóle działały to trzeba było się nieźle namęczyć. Próbowałem usunąć savy przez 3 różne edytory i BIOS konsoli i w każdym przypadku jest taka sama sytuacja: program widzi tylko jeden zapełniony slot, a reszta jest pusta (gra widzi wszystkie sloty zapełnione), po wyczyszczeniu tego jednego zajętego slotu usuwają mi się z gry wszystkie.
Mam wrażenie, że ta gra używa jakiegoś dziwnego, niestandardowego systemu zapisu saveów. Macie jakieś pomysły, co z tym zrobić? Aktualnie jestem już w ponad połowie gry i chyba mnie szlag trafi jak będe musiał przerwać grę na tym etapie.

Ja tym czasem spróbuje jeszcze zapisywania przez "Save state", ale coś mi się kojarzy, że w tej grze to także nie działa tak jak powinno (zresztą jak wszystko), ale zobaczymy.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

moja propozycja jest szybka i skuteczna - jak zapełnisz już wszystkie sloty zapisu w grze:
1) otwórz sobie okno eksploratora z katalogiem ...ePSXe\MEMCARDS\
2) zaznacz plik memorki z której korzystasz
3) i wykonaj jej kopię kombinacją Ctrl+C, Ctrl+V
4) przy następnych save-ach, nadpisuj kolejne sloty, aż do wypełnienia ostatniego, po czym
5) cofnij się do kroku [1] i powtarzaj proces wedle potrzeb
... dzięki temu na pliku memorki będziesz miał zawsze aktualne save-y, a kopię starych w katalogu MEMCARDS

P.S. Sloty w grze, a te na memorce to całkiem odrębne zagadnienia, jedne do drugich mają się nijak, a sposób w jaki zapisywany jest stan zależy tylko od gry - jeden tytuł wypełnia całą kartę pamięci, a inny tylko 2 bloki, nie ma jednej z góry ustalonej zasady.
2BII!2B
Marrrcin

Post autor: Marrrcin »

Dzięki za info, ale tak to by chyba nie poszło, bo nie idzie nadpisywać savów :cry: Ostatnio zapisywałem przez save state i nawet działało, ale po paru razach mi gdzieś część mojej drużyny wciągnęło. Najlepiej jest chyba raz zapisać przez save state i jak z tym savem jest wszystko ok to podmienić memorke na inną, zapisać na niej i grać dalej.
ODPOWIEDZ