Przenikanie / Mryganie w Vandal Hearts 2

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Arjen
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 30 maja 2010, 21:57

Przenikanie / Mryganie w Vandal Hearts 2

Post autor: Arjen »

Witam,

mój problem jest problemem typowo graficznym. Cała gra (Vandal Hearts 2) idzie mi na ePSXe bardzo ładnie, poza momentem kiedy każe jednemu z członków drużyny poruszyć się. Wtedy jakby "nachodzą na siebie" dwa ekrany: mojej postaci jak się porusza, i jednocześnie jakiegoś przeciwnika. Nie da się zrobić temu scr'a, bo wygląda to wtedy tak:

http://yfrog.com/b9error2vp

Kiedy ktoś z mojej drużyny się porusza na jego tle miga jakiś przeciwnik, i ogólnie obraz się psuje :) Ma ktoś jakiś pomysł? Byłbym bardzo wdzięczny, jaram się tą gierką, 12 lat od ukończenia 1szej wersji ;)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

1. Jaka karta graficzna
2. No i przede wszystkim jaką masz konfigurację wtyczki wideo?
2BII!2B
Arjen
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 30 maja 2010, 21:57

Post autor: Arjen »

1. Karta Graficzna (nie śmiać się) NVIDIA GeForce 5200 FX (Gigabyte GV-N52)
2. Grzebałem w bardzo wielu ustawieniach wtyczki, już podaje:

http://yfrog.com/5jerrpr3p

Próbowałem w rozdziałkach 1024x768, 800x600, 640x480
Poza tym we wszystkich technologiach poza Lewsy's 3dx (źle mi się kojarzy)

PS. Mała uwaga - w ciągu ostatnich tygodni przestały mi poprawnie chodzić gry typu Lineage 2 i PES6. Tzn zaczęły się ciąć, więc ewentualnie to wina grafy, bo np. L2 mi w ogóle nie odpala a kiedyś było tak płynnie.. eh czas leci a komputer wciąż stary, pozdro :)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Spoko, na moim starym sprzęcie też siedziała taka karta i dawała radę, więc moje rady:
1) nie masz systemu zawalonego, jeśli coś się dzieje to z nim wypadałoby zrobić porządek w pierwszej kolejności
2) na nieokreślone problemy z grafiką warto przeinstalować sterowniki i DX
3) co do emulatora - koniecznie zmień wtyczkę graficzną D3D (DX7) to najgorszy z możliwych wyborów - na Twojej karcie świetnie będzie się spisywać DX6-D3D, a i OpenGL całkiem nieźle sobie poradzi
4) w temacie ustawień, spróbuj może tak:

Kod: Zaznacz cały

Plugin: Pete's OpenGL Driver 1.1.77

Resolution/Color:
- 640x480 Window mode
- Keep psx aspect ratio: off

Textures:
- R8G8A8A8
- Filtering: 2
- Hi-Res textures: 0
- VRam size: 128 MBytes

Framerate:
- FPS limitation: on 
- Frame skipping: on 
- FPS limit: Auto

Compatibility:
- Offscreen drawing: 3
- Framebuffer texture: 2
- Framebuffer access: 0
- Alpha multipass: on 
- Mask bit: on 
- Advanced blending: on 

Misc:
- Scanlines: off
- Line mode: off
- Unfiltered FB: on
- 15 bit FB: on
- Dithering: off
- Screen smoothing: off
- Game fixes: on
+ Direct framebuffer updates
+ Use old frameskipping
No i oczywiście najlepiej testować na ostatnich wersjach, zarówno jesli o emulator jak i wtyczki chodzi.
2BII!2B
Arjen
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 30 maja 2010, 21:57

Post autor: Arjen »

Ok to tak:

1. System nie jest zawalony, zrobiłem pełen format tydzień temu ;)
2. Wiem, że głupie pytanie ale jakie sterowniki? Jak już wspomniałem, przestało mi płynnie chodzić parę gier, wiec przetestowałem ok. 12 wersji sterowników. Od 63.03 bodajże, do którejś z wersji 175
3. Ok, zapamiętam
4. Obiecuję spróbować... dzisiaj zdam relację jak wszystko będzie śmigać, sterowniki też podmienię...

Aha i mała uwaga. Z tą grą to jest tak, że to jest w sumie gra turowa, ale kiedy ja przesuwam swoją postać na inne pole, to w tym samym czasie komputer przesuwa jakąś swoją (!). A, że następuje przenikanie jeden obraz na drugi to widzę, jak moja postać się porusza i jednocześnie jego... może to celowy zabieg twórców, ale żeby aż tak szpetny? Kiedy jemu już się skończą tury (ma mniej postaci) to wtedy u mnie wszystko idzie gładko o_O zupełnie jakby tak miało być, ale to zbyt brzydkie by było prawdziwe...

I dziękuję winter_mute, że zechciałeś się tak wysilić ;) nie zamykać tematu proszę
Arjen
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 30 maja 2010, 21:57

Post autor: Arjen »

Teraz zamiast mrygania po prostu wstrzymuję gre na parę sekund i komputer wykonuje swoją turę. Jest to o niebo lepsze od mrygania - dzięki Winter ;) Nie wiem skąd wiedziałeś co i jak ale szacun :) pozdr
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Teraz zamiast mrygania po prostu wstrzymuję gre na parę sekund i komputer wykonuje swoją turę. Jest to o niebo lepsze od mrygania
Widzisz, dało się coś wykombinować... a pewnikiem też te pauzy dałoby się choćby lekko poprawić, z tym że gry nie posiadam i nie jestem w stanie samodzielnie przetestować, a wypadałoby bo by powiedzieć coś konkretnego musiałbym zobaczyć jak się to zachowuje w ruchu.... Cóż może ktoś inny dorzuci swoje 3 grosze do tematu.
Nie wiem skąd wiedziałeś
To taki dar od Boga, jedni są przypakowani, inni jeżdżą Merolami, a ja po prostu wiem jak obchodzić się z ePSXe :] Szkoda tylko że z kobietami nie idzie mi tak dobrze, heheheh :D
2BII!2B
Arjen
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 30 maja 2010, 21:57

VH2

Post autor: Arjen »

Jakbyś chciał to oto jest ta gierka ;) Pewnie już w coś takiego nie gracie, ale dobra gra:)

[mod]BEZ TAKICH AKCJI - linki do tego typu materiału nie są tu mile widziane
/w_m[/mod]

.
ODPOWIEDZ