Nadal za wolno ;/

Masz problem z konkretnym tytułem i emulatorem PCSX2? Oto miejsce gdzie powinieneś go opisać.
invok3d
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 29 sierpnia 2010, 20:44

Nadal za wolno ;/

Post autor: invok3d »

Witam. Piszę chociaż widziałem już tu podobny temat i ktoś napisał że procesory AMD nie radzą sobie z PCSX2. Ale na litość boską Athlon x4 kręcony z 2.8GHz na 3.0GHz?

Moja konfiguracja jest następująca:

proc: AMD Athlon II x4 630 2.8GHz (kręcony na 3.00GHz, wiem że mało ale boxowe chłodzenie mam)
plyta: ASrock M3A770D
pamięć: DDR3 4GB (2x 2GB Goodram)
grafa: GeForce GT240 512MB/128bit

Wiem że PCSX2 korzysta max z dwóch rdzeni dlatego też wykręciłem go na 3.0 jednak podczas gry w Tekkena5 jakość jest nadal niezadowalająca. Wersja programu PCSX2 jest najnowsza, pluginy konfigurowane na różne możliwe sposoby z uwzględnieniem konfiguracji ludzi wrzucających filmiki na youtube. Kombinowałem chyba ze wszystkim. Obraz niby jest fajny ale fps-y max 35-40 i mam wrażenie jakby coś go blokowało tylko co?;/ macie jakieś pomysły lub rady? Może spróbować proca jeszcze wykręcić na 3.2 i wtedy zobaczyć?
byczekg221
Junior
Junior
Posty: 15
Rejestracja: 30 marca 2009, 14:46

Post autor: byczekg221 »

yy ja na wieleeeee gorszym kompie mam 100% w bt3 ... masz włączone speed hacki ? ja się świetnie jakoś nie znam sam mam temat jak dobrze skonfigurować emu ale pokaz jak masz skonfigurowanego pcsxa to może coś pomogę
lookash
User
User
Posty: 74
Rejestracja: 04 lutego 2010, 10:30

Post autor: lookash »

Ale BT3 i Tekken 5 to jest baaardzo duuuza roznica wystarczy spojrzec na grafike.

invok3d
wiem cze byczek juz pisal ale zmieniales speedhacki? do "mozliwosci" grania w tekkena ja musze miec wszystkie hacki na max
a mozliwosc u mnie to znaczy 80-90 % na jednej mapie mam 100% Final Stage 2
Wersja programu PCSX2 jest najnowsza
Pozwole sobie zacytowac WM
" docierają do nas sygnały że najnowsza wersja emulatora prócz wyżyłowanej kompatybilności zaoferowała jednocześnie spory spadek prędkości. "

Wiec sprobuj na starszej wersji. :D
invok3d
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 29 sierpnia 2010, 20:44

Post autor: invok3d »

@lookash

Coś już udało mi sie zrobic, rozgrywka o niebo sie polepszyla ale niestety tylko rozgrywka. Ustawilem odpowiednio opcje speedhackow nadal na najnowszej wersji przesuwając suwakami na różne sposby. Wniosek taki że podczas walki gra chodzi praktycznie identycznie jak na konsoli jednak tak zwane "Menu VS" czyli ekran prezentacji postaci przed walką jest bardzo szybki wszystko odbywa się zbyt dynamicznie np. w Menu glownym gry przeskakując miedzy opcjami często zdarzy sie że pasek przeskoczy o kilka pozycji. Próbowałem ograniczać FPS ale coś mi wymusza wyłączenie tej opcji (myślę że speedhacki). Przy częsciowo ograniczonych speedhackach w menu pieknie wszystko chodzi, stałe 70fps ale w walce już spadek do 40-49 klatek co uniemożliwia normalną grę. Jakies pomysły?
lookash
User
User
Posty: 74
Rejestracja: 04 lutego 2010, 10:30

Post autor: lookash »

Nie mam zadnych pomyslow ja tez w menu mam za szybko ale mi to nie przeszkadza i mozna sie do tego przyzwyczaic
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

Wystarczy włączyć limitowanie klatek i po problemie zbyt dużych prędkości w menu.
lookash
User
User
Posty: 74
Rejestracja: 04 lutego 2010, 10:30

Post autor: lookash »

Wystarczy włączyć limitowanie klatek i po problemie zbyt dużych prędkości w menu.
No niby tak, (nie wiem jak u invok3d) ale gdy ja u siebie wylacze to grac nie da rady. Po prostu w trakcie walki gra nie dziala nawet z 50% szybkosci
ODPOWIEDZ