Dzwiek w Legend of Legaia

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
Darkazz
Junior
Junior
Posty: 13
Rejestracja: 07 września 2003, 21:15

Dzwiek w Legend of Legaia

Post autor: Darkazz »

Witam wszystkich!

Mam pewien problem z gra Legend of Legaia, a dokladnie z dzwiekiem w tej grze (grafikie udalo mi sie ustawic prawie perfekcyjnie - prawie znaczy mialem tylko jeden problem podczas przejazdu z Octam do Karisto Kingdom ta 'kolejka', gdy 'obsluga koleji' jest juz w wodzie, jest ujecie na niebo i wszystkie chmury zamiast ladnego cienia sa otoczone czarna obwodka ! - to nie jest wina AlphaMultiPass: mam wyłączone - no ale to niewazne tylko w tym momencie jest cos nie ta, poza tym gra emuluje sie perfekcyjnie, za wyjatkiem wlasnie dzwieku... normalnie jest spoko, ale gdy tylko rzuce jakis czar, albo jakas z postaci wykrzykuje cos glosniej podczas jakiego Arts'u i od razu zaczyna strasznie rwac!! Mozna to przebolec, ale czym blizej konca gdy tym czary robia sie coraz dluzsze (animacje - i tym samym rwacy dzwiek!), moze gral ktos w ta giere i udalo mu sie rozwiazac ten problem?! - albo wogle go nie mial?

Sprawdzalem na pluginach P.E.Op.S. PSX SPU DSound driver 1,7 i Eternal SPU Plugin 1.41 (ale w tym ostatnim to nawet sie nie zaglebialem ;) - moze jakies proponowane ustawienia - na slaby sprzet - i tak mam juz ustawione mono!
Na ePSXe SPU core 1.5.2. to wogle jest masakra! - grac sie nie da!
Wersja ePSXe 1.6.0
Z gory dzieki!

PS>> Moze to byc wina mojego slabego kompa (PII 350, GF2MX 64, 256RAM, SB64PCI) - na ktorym i tak wyciagam 20fps podczas walki i z 30 poza nia - jesli tak z sorki ze glowe wogle zawracam! :)
Why drink and drive when you can smoke and fly
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Dziwi mnie fakt, ze mowisz o emulacji w samych superlatywach majac do dyspozycji jedynie 20-30 fps. Co innego, gdyby bylo norma, ale jak na dzien dzisiejszy to optymalna predkosc to stale 50-60 fpsow w zaleznosci od wersji regionalnej gry.
Nic wiec dziwnego, ze uswiadczasz problemy z dzwiekiem - rzecz normalna przy tak niskiej predkosci, komp po prostu nie nadarza z przetwarzaniem danych - dlatego tez w przypadku sytuacji gdy procesor jest dodatkowo obciazany (efekty graficzne towarzyszace czarom) gdzies musi byc odczuwalna strata wydajnosci - w Twoim przypadku ow straty ida wlasnie w dzwiek....
Czy mozna cos z tym zrobic :?: Najlepszym wyjsciem bylaby zmina kompa - nawet nie zdajesz sobie sprawy jaki konfort daje granie na sprzecie wyposarzonym juz w 1G CPU / 512 MB RAM / GF3 / SBLive! i PSXowego pada podpietego przez przejsciowke, ale podejrzewam, ze to nie wchodzi w rachube wiec trzeba bedzie kombinowac...
Nie bede owijal w bawelne - duzo zrobic sie nie da:
1) mozesz zrzucic gre do ISO (o ile tego nie zrobiles do tej pory), wiadomo, ze chocbys mial nie wiem jak dobry naped CD/DVD to twoj twardziel zawsze bedzie od niego szybszy.
2) mozesz zwiekszyc bufor dzwiekowy w PeopS SPU, ale to moze odbic sie w stracie kilku fpsow.
3) mozesz w koncu wylaczyc dzwiek - zyskasz pare fpsow, ale jakim kosztem. To chyba nie oplacalne rozwiazanie.

BTW; Sorry ze odp. tak pozno
2BII!2B
Darkazz
Junior
Junior
Posty: 13
Rejestracja: 07 września 2003, 21:15

Post autor: Darkazz »

No coz z moim sprzetem, to jedna z nielicznych gier która moge sobie w 'miare' normalnie pograc! ...co do emulacji, to chodzi mi o to jak gra sie; wogle emuluje na ePSXe, na moim sprzecie mam po prostu mniej fps'ow, ale i tak jest radocha :lol:
Dzwiek po prostu sciszylem, to jakos dalo sie pograc te kilka godzin bez przerwy (sluchanie tej chrzakaniny doprowadzalo mnie do szalu! - na ISO gram tylko i wylacznie). Z moim sprzetem rzeczywiscie cos musialo nawalac - to bylo by zbyt piekne (choc musze przyznac ze na tych 20fps'ach przeszedlem juz Chrono Cross'a, Legend of Legaia-wczoraj! i koncze juz FF9).
Ehhh... nowy komp... bede mial jeszcze w tym miechu - ale niestety... na studia ze soba zabiore stary :evil:
Dzieki!
Why drink and drive when you can smoke and fly
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Nie ma sprawy, po to tu jestesmy.
Wybacz jednak, ze nie bylem zbyt pomocny...

BTW; gdzie i co studiujesz :?:
2BII!2B
Darkazz
Junior
Junior
Posty: 13
Rejestracja: 07 września 2003, 21:15

Post autor: Darkazz »

Pierwszy rok na Akademi Muzycznej w Gdansku... kierunek: Teoria Muzyki :D
Why drink and drive when you can smoke and fly
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Musze przyznac, ze mnie zaskoczyles...
To bardzo ....eee... zadko wybierany i raczej malo popularny wsrod dzisiejszego pokolenia kiedunek studiow. Osobiscie spotykam sie po raz pierwszy z osoba studiujaca cos takiego. Tym wieksza przyjemnosc plynie z rozmowy z Toba - jakiez mile urozmaicenie po tych wszystkich informatykach i ekonomistach :)

Moge zapytac na czym grywasz i co Cie sklonilo do wybrania wlasnie takiego kierunku studiow.
2BII!2B
Darkazz
Junior
Junior
Posty: 13
Rejestracja: 07 września 2003, 21:15

Post autor: Darkazz »

Srednia muzyczna skonczylem na fortepianie, choc zagralbym raczej na wszystkim co ma klawisze :lol:

Co do wyboru kierunku studiow... wszystkiego teraz jest full (jak pisales ekonomistow, informatykow), a u mnie na roku beda 3 osoby :!: - podobnie jak w wiekszosci akademii muzycznych w Polsce (no tak malo juz przyjmuja), wiec sa chyba wieksze szanse na prace w moim zawodzie (!). Poza tym cos tam sie interesuje muzyka klasyczna (po 10 latach sredniej i podstawowej muzycznej).
Moze kiedys zajme sie czyms z zakresu dzwieku i informatyki... obrobka dzwieku, rezyseria dzwieku :!: No jeszcze sam nie wiem.
Why drink and drive when you can smoke and fly
Awatar użytkownika
MVT
Senior
Senior
Posty: 168
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 21:19
Kontakt:

Post autor: MVT »

Wlasnie widze ze sluchasz Iron Maiden, Darkazz :).
Twoja ulubiona plyta to Seventh Son of a Seventh Son? (wywnioskowalem po avatarze ;]).

Pozdro i UP THE IRONS!
;> Steel POWAH ;>
Darkazz
Junior
Junior
Posty: 13
Rejestracja: 07 września 2003, 21:15

Post autor: Darkazz »

Lubie posluchac, ale zadnym tam wielkim fanem nie jestem (szukalem muzycznego avatarka i ten mi sie po prostu spodobal :lol: ). Tak naprawde najbardziej lubie Rage Against The Machine ale nie moglem znalezc ich avatarka :P

"No matter how hard you try, you can't stop us now!"
Ostatnio zmieniony 14 września 2003, 21:42 przez Darkazz, łącznie zmieniany 1 raz.
Why drink and drive when you can smoke and fly
Awatar użytkownika
MVT
Senior
Senior
Posty: 168
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 21:19
Kontakt:

Post autor: MVT »

Prosze, nie uzywaj polskich znakow bo wychodza krzaczki :P.
Co do tego ze akurat ten avatar ci sie spodobal to sie nie dziwie, Eddie jest przystojny ;].
;> Steel POWAH ;>
ODPOWIEDZ