PCSX2 0.9.4 + GSdv 0.1.9 SSE2 + początkujący użytkownik

Problemy z emulatorem PCSX2 i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Kozii512
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 16 lutego 2011, 17:05

PCSX2 0.9.4 + GSdv 0.1.9 SSE2 + początkujący użytkownik

Post autor: Kozii512 »

Witam. W PCSX2 0.9.4, próbując uruchomić grę Splinter Cell: Double Agent, przy pomocy plugina GSdv 0.1.9 SSE2 gra nie działa poprawnie. Wiele animacji nie wyświetla się (np. początkowe menu z "New Game" itp.) a samą rozgrywkę zastępuje czarny obraz. Wszystko widać poniżej:

http://www.youtube.com/watch?v=yOtCLj848HI

Sprzęt:

Procesor: AMD Phenom II X4 955 (SSE2)
Grafika: Sapphire Radeon HD4890 (DirectX 10.1, Pixel Shader 4.1)
Ram: 4GB

Konfiguracja plugina:

Obrazek

Obrazek

Co może być nie tak? Dodam, że uruchamiając grę pluginem ZeroGS 0.97.0, udało się wyświetlić poprawnie te animacje ("New Game" itp.), których poprzedniemu pluginowi nie udało się wyświetlić. Sama rozgrywka również jest wyświetlana, jednak w zwolnionym tempie (spada także fps) oraz po chwili w pewnym konkretnym miejscu gra się zawiesza.

Z góry dziękuję za sugestie. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
MAT
Senior
Senior
Posty: 116
Rejestracja: 04 lipca 2008, 14:04

Post autor: MAT »

Spróbuj na Pcsx2 0.9.7 r3876.
Konsola PS2 SCPH 79004 PAL/NTSC
Kable BigBen RGB EURO Scart i Orginalny SONY Component
Kozii512
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 16 lutego 2011, 17:05

Post autor: Kozii512 »

No dobra, zainstalowałem pcsx2-r3878, skonfigurowałem pluginy:

Obrazek

Obrazek

W menu wszystko ładnie, płynnie, natomiast podczas rozgrywki gra jest spowolniona.

EDIT: Wyczytałem, że pewnemu użytkownikowi również za wolno chodzi ta gra i postanowił użyć Speed Hack'a:

"tutaj dalem speed hack 1.5 bo za wolno mi chodzil
nie dziala termowizja."
.

Teraz zauważyłem, że mi również nie działa termowizja. Mam w takim razie identyczną sytuację. Sądzisz, że to jest po prostu problem gry (że nie każda gra działa, jak powinna)?
Awatar użytkownika
MAT
Senior
Senior
Posty: 116
Rejestracja: 04 lipca 2008, 14:04

Post autor: MAT »

Zaznacz "Native" w tym pluginie od grafiki pewnie nie pomoże.
A na liście kompatybilności jest "Ingame" http://pcsx2.net/compat.php?c=key czyli prawie idealnie emulująca się gra ale na 0.9.6 to raczej na 0.9.7 powinno być jeszcze lepiej po drugie ta gra jest przecież na PC i dlatego działa jak działa na emulatorze.
Ostatnio zmieniony 17 lutego 2011, 16:14 przez MAT, łącznie zmieniany 1 raz.
Kozii512
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 16 lutego 2011, 17:05

Post autor: Kozii512 »

Zrobiłem tak lecz nic to nie dało, jedynie pogorszyło grafikę. Wydaje mi się, że będę musiał przejść grę z brakiem termowizji. Pamiętam jednak, gdy grałem na ZeroGS 0.97.0, termowizja działała...
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Teraz zauważyłem, że mi również nie działa termowizja. Mam w takim razie identyczną sytuację. Sądzisz, że to jest po prostu problem gry (że nie każda gra działa, jak powinna)?
1) Nie każda gra działa jak powinna :]
2) Sporo problemów (wolna praca, przekłamania w grafice itd.) jest spowodowana słabą optymalizacją emulatora pod kątem sprzętu ze stajni AMD. Przykre to, szczególnie dla użytkowników Athlonów, Phenomów i Radeonów, ale niestety tak już było, jest i pewnie w przyszłości będzie.
2BII!2B
ODPOWIEDZ