pcsx2 0.9.6 emulator - konfiguracja

Problemy z emulatorem PCSX2 i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
SwitchBlade
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 05 listopada 2011, 17:20

pcsx2 0.9.6 emulator - konfiguracja

Post autor: SwitchBlade »

Witam, mam problem z konfiguracją tego programu na swoim sprzęcie:
CPU: Intel Core i5-2500K 3.3GHz - 3.7GHz, 6MB
GPU: Asus GeForce GTX 570 Direct CU II 1280MB DDR5
MB: MSI P67A-C45 (B3) Intel P67 LGA 1155
RAM: Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 x2
PSU: OCZ StealthXStream 2 600W 80+ SLI PSU 120mm
HDD: Samsung F3 HD103SJ 1TB 7200 32MB SATA
OS: Windows 7 Home Premium 64bit
CASE: Cooler Master Elite 334
KEYBOARD: A4Tech X7 G800

Chodzi o końcową zakładkę(wcześniej już zrobiłem), Select A Bios rom. Jezeli nie posiadam ps2 czy tam biosa to nic nie zrobie ? :(
Chcialbym sobie w jakis boks pograc a jedyne co jest sensownego na emulator to FNR3... Moze jakiś inny program ktory to obsluzy ? fajnie by bylo bo mam pada od ps1 ktory jest kompatybilny z komputerem ... Pozdrawiam
P.S - jak coś to pytać :)

Edit: aha, dodam że jestem w tym zółtodziobem, nie wiem o co chodzi z tymi biosami, pluginami itd. kompletnie sie na tym nie znam. Zalezy mi tylko aby sobie pograc, dobrze by bylo, gdybym mogl zapisywac stan gry.
Awatar użytkownika
MAT
Senior
Senior
Posty: 116
Rejestracja: 04 lipca 2008, 14:04

Post autor: MAT »

No tak bez biosu nic nie zrobisz.
http://buildbot.orphis.net/pcsx2/
A co do GSdx wybierz SSE41(bo takowe SSE twój procesor obsługuje) i co ma na końcu r- takim jaki masz
Jeśli wybrałeś polski to wejdź Konfiguracja->Ustawienia emulacji->Okno GS
Proporcje weź 16:9(chociaż nie każda gra ma) niżej w pierwszej kratce wpisz 1024 a w drugiej 576 zatwierdź i ok (ALT + Enter oczywiście rozciągnie nam na cały ekran)
Konfiguracja->Obraz (GS)->Ustawienia wtyczki: Render Direct3D 11 (Hardware) i zaznacz Native i ok
Konfiguracja->Dźwięk (ja używam SPU2-X r- takim jaki masz)->Ustawienia wtyczki: Module DirectSound i ok
Konfiguracja->Kontroler(ja używam LilyPAD r- takim jaki masz)->Ustawienia wtyczki: Pad 1 tu trochę angielskiego np cross to X i lewym myszką potem przycisk na padzie i reszta tak samo.
CDVD(ja używam cdvdGigaherz r- takim jaki masz bo nie jest skomplikowany) ISO to będziesz musiał znaleźć obraz na dysku lub płycie a wtyczka to uruchomi grę z napędu. Brak płyty to jak zaznaczysz i klikniesz System->Uruchom CDVD (pełne) to odpali tylko bios.
Jakoś nic skomplikowanego do ustawienia i w taki sposób mam około 50(chyba) klatek w Tekken 5 z progresywnym skanowaniem a mój sprzęt to poszukaj na forum.
Aktualizacja PCSX2 z strony podanej wyżej to rozpakowujesz do folderu gdzie masz poprzedniego PCSX2 i startujesz z pcsx2-rxxxx i reinstal tyle że musisz patrzeć do folderu plugin żeby usunąć pluginy starszej wersji a ustawienia to tylko robisz Okno(GS) tak jak wyżej.
Konfiguracja->Ustawienia emulacji->są też usprawnienia prędkości ale raczej na intelu nie będą ci potrzebne.

To moja najszybsza i najprostrza konfiguracja.
Konsola PS2 SCPH 79004 PAL/NTSC
Kable BigBen RGB EURO Scart i Orginalny SONY Component
ODPOWIEDZ